Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Hasičské a policajné NAJ v roku 2005

Hasičské NAJ roku 2005 Vznietil sa éter Prelievanie éteru sa stalo príčinou požiaru v hlohoveckej Zentive v prvom marcovom týždni. Za obeť padla dvojposchodová budova. Škody na technológiách vyčíslili najmenej na tri milióny korún. Hasiči zasahovali p

Hasičské NAJ roku 2005

Vznietil sa éter
Prelievanie éteru sa stalo príčinou požiaru v hlohoveckej Zentive v prvom marcovom týždni. Za obeť padla dvojposchodová budova. Škody na technológiách vyčíslili najmenej na tri milióny korún. Hasiči zasahovali približne tri hodiny. Podarilo sa im zachrániť hodnoty za viac ako desať miliónov korún. Pracovníkom, ktorí počas rannej smeny prelievali éter sa našťastie nič nestalo. Budova éterového hospodárstva má narušenú statiku.

V kúpeľoch horelo
Z dvoch zariadení na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch museli pri požiari evakuovať tristopäťdesiat hostí. Hustý dym a zápach prebudil návštevníkov kúpeľných zariadení 7. mája asi o pol štvrtej nadránom. Celá situácia sa komplikovala tým, že okrem recepčného nebol v liečebnom dome nikto zo zamestnancov. Hasiči prišli asi desať minút po nahlásení požiaru. Ten však vznikol pravdepodobne už okolo druhej v noci. Vzniknutá škoda na majetku Slovenských liečebných kúpeľov prestavovala asi dva milióny korún. Príčinou požiaru bol skrat v kompresore chladničky. Oheň zničil okrem interiéru aj unikátny cimbal, ktorý je na Slovensku ojedinelý.

Skryť Vypnúť reklamu

Zhorelo ovčie rúno
Technická chyba v priestore motora Avie zapríčinila, že vozidlo, ktoré smerovalo 6. júla popoludní z Trnavy do Bratislavy po diaľnici, k svojmu cieľu neprišlo. Oheň sa následne rozšíril na celú ložnú plochu auta. Vodič auto odstavil a bezmocne sa prizeral ako horí prevážané ovčie rúno. Nepomohol ani rýchly zásah hasičov. Majiteľovi Avie vznikla škoda 400 tisíc korún.

Požiar v pivovare
Posledný júlový týždeň horel od utorka do piatku objekt bývalého pivovaru Horden. Hasiči označili za príčinu neopatrnosť pri odpaľovaní rúriek počas rekonštrukcie objektu. Oheň zasiahol izoláciu medzi stenami, kam zapadol horľavý materiál a spôsobil jej vznietenie. Pri zásahu bol zranený jeden hasič, ktorého museli hospitalizovať v trnavskej nemocnici.

Skryť Vypnúť reklamu

Tri milióny v plameňoch
Požiar päťposchodovej budovy objektu firmy Amylum Slovakia nahlásili na hasičskú stanicu 1. augusta krátko pred pol deviatou večer. Oheň vypukol následkom výbuchu tlakového zariadenia sušiarne sirupov na druhom a štvrtom poschodí. V objekte mali nainštalované stabilné práškovacie hasiace zariadenie. To sa automaticky uviedlo do činnosti a pomohlo udržať situáciu v únosnej miere. Pri hasení požiaru pracovalo sedem hasičov s rozličnou hasiacou technikou. Prácu im však sťažovalo silné zadymenie a vysoké sálavé teplo. Oheň uhasili počas dvoch hodín. Vzniknutú škodu odhadli na tri milióny korún.

Výbuch liehu
Silná explózia otriasla mestečkom Leopoldov krátko pred obedom 18. augusta. Celým okolím prešla tlaková vlna. V centre výbuchu povybíjala okná na susedných budovách. V areáli liehovaru explodovala a horela nádrž s dvestotisíc litrami 96-percentného liehu. Pri výbuchu našťastie nebol nikto zranený. Hasičom z Trnavy sa podarilo oheň iba lokalizovať, preto museli privolať posily z Hlohovca, Piešťan a Bratislavy. Požiar uhasili až vo večerných hodinách použitím špeciálnej techniky. Príčinou požiaru bol nesprávny postup pri rezaní kovovej rúry plameňom.

Skryť Vypnúť reklamu

Zabil seba a potom asi aj manželku
Mŕtvoly muža a ženy našli 9. októbra vo večerných hodinách po násilnom otvorení hasiči. Manželia ležali bez známok života v rôznych miestnostiach.
Štvorčlenná hliadka prenikla do bytu cez zamknuté dvere po tom, čo im susedia oznámili, že na chodbe cítia plyn. Privolaná polícia kontaktovala lekára, ktorý už len konštatoval smrť. Telá manželov ležali v kalužiach krvi. Zreteľné boli na nich stopy po násilí a rezné rany.

Zhorel sklad nábytku
Požiar skladov nábytku v bývalej budove Ozety v Hlohovci vypukol 7. decembra krátko popoludní. Príčinou požiaru bol pravdepodobne elektrický skrat na zváracom zariadení. Hasičským jednotkám sa oheň podarilo definitívne zlikvidovať až po deviatich hodinách. Pri jeho lokalizácii použili až štyri cisternové vozidlá. Na mieste zasahovalo 21 hasičov z Hlohovca a Piešťan. Vzniknutá škoda na zhorenom nábytku je 4,5 milióna korún. Ďalšie štyri milióny škôd vznikli na budove skladu.

Spracoval: Rasťo Piovarči


texty
avia: Vodič Avie sa už len bezmocne prizeral ako do tla zhorel celý náklad ovčieho rúna.

pivovar: Neopatrnosť pri odpaľovaní rúriek spôsobila požiar pivovaru, ktorý hasiči likvidovali štyri dni.

Policajné NAJ roku 2005

Podpálili mu auto
Riaditeľovi okresného dopravného inšpektorátu neznámy páchateľ na ulici Vladimíra Clementisa v Trnave podpálil súkromný automobil Peugeot 206. Policajní experti potvrdili, že ho najskôr niekto polial horľavinou a potom zapálil, čím majiteľovi spôsobil škodu v hodnote dvestotisíc korún.

Za „umenie“ väzenie
Policajný vyšetrovateľ obvinil 40-ročného muža a jeho mladých pomocníkov. Spoločne podnikli takmer dvanásť výletov do Piešťan, kde jeden z páchateľov za odmenu 500 korún nastriekal na okno odparkovaného VW Passatu hákový kríž a na kufor nápis Cigán, nožom prerezal pneumatiku a na dvere rodinného domu nastriekal Cigáň skap. Podobne si počínali aj s objektom materskej školy, čím spôsobili celkovú škodu v hodnote 30 tisíc korún.

Objednal si vraha manželky
Polícia objasnila vraždu manželky mladého podnikateľa Erika H., ktorej telo našli ukryté v perináku ich panelákového bytu. Šokujúco znel verdikt, že vraždu si objednal samotný manžel za pol milióna korún. Fyzická likvidácia pritom mala vyzerať ako nehoda alebo nešťastná náhoda. Potom, čo nájomný vrah Darius P. minul svoj lup z prepadnutej pobočky Tatrabanky v Hlohovci, ho zadržali v motoreste v Podhájskej a pod ťarchou dôkazov sa priznal k vražde na objednávku. Páchateľ i objednávateľ vraždy sú tak definitívne za mrežami.

Kukláči zasahovali
Akcia Skleník organizovaná Národnou protidrogovou jednotkou bola úspešná. Na Halenárskej ulici v Trnave kukláči zasahovali proti Miroslavovi S., ktorý s Macedónčanom Alexandrom G. zásoboval drogami celý Trnavský kraj. Obaja boli členmi organizovanej skupiny zaoberajúcej sa skladovaním, úpravou a distribúciou heroínu.

Prednosta bral úplatok
Vyšetrovateľ obvinil prednostu Krajského pozemkového úradu v Trnave Ladislava G. po tom, čo ho policajti zadržali po prevzatí 1,5 milión korunového úplatku. Ten si ho sám vypýtal od podnikateľa za to, že pozemok sa po rozhodnutí štátneho orgánu zmení z ornej pôdy na stavebný.

Školák ušiel z domu
Celoštátne pátranie vyhlásili po 16-ročnom Trnavčanovi Petrovi S., ktorý odišiel z domu a rodičom o sebe nedal vedieť. Chlapca našli až policajti v Poprade v parku pri železničnej stanici. Bol vo veľmi zlom psychickom stave. Dva dni nejedol a mal pri sebe dva kuchynské nože. Dôvody prečo ušiel spočívali v problémoch v škole a následne aj v nezhodách s rodičmi.

Únos známeho podnikateľa
Minimálne štyria muži v čiernych odevoch s nápismi Polícia na chrbtoch a kuklami na hlavách vtrhli do reštaurácie s krátkymi guľovými zbraňami a uniesli trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča, ktorý je dodnes nezvestný. Prípad prevzal úrad proti organizovanej kriminalite.

Doživotie pre aktéra rukojemníckej drámy
Na doživotný trest odňatia slobody odsúdil krajský súd 32-ročného Henricha Masára z trojnásobnej vraždy, nedovoleného ozbrojovania a brania rukojemníka. Napriek tomu, že obžalovaný vo svojom poslednom slove vyjadril ľútosť a uviedol, že žiadne vraždy neplánoval, nechcel vykonať a ani o nich nevie, prokurátorka vo svojej záverečnej reči zdôraznila, že je pre spoločnosť nebezpečný a bol schopný rozpoznať svoje konanie.

Ukradnuté BMW v pivovare
Polícia zahájila rozsiahlu pátraciu akciu, do ktorej nasadila aj vrtuľník potom, čo niekto ukradol plne naložený kamión ôsmymi novými vozidlami BMW spolu s kľúčami a dokladmi od vozidiel. Policajtom sa podarilo nájsť ukradnuté autá v priestoroch bývalého pivovaru a s nimi pravdepodobne ďalšie dve ukradnuté dve Škody Fabie, ako aj ďalšie motory áut a automobilové súčiastky.

Lúpež v Bille
Dvaja neznámi maskovaní muži prepadli pracovníkov súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) plynovými zbraňami v supermarkete Billa. Aj napriek tomu, že im pracovníci SBS výstrel niekoľkokrát opätovali, sa lupičom podarilo uniknúť s vyše dvojmiliónovým lupom.

Skíni za mrežami
Z devätnástich obvinených príslušníkov hnutia skinheads polícia obvinila dvoch mladíkov a vzala ich do väzby. Tí po bitke v Piešťanoch ohrozovali aj cestujúcich vo vlaku a preto u nich existovala oprávnená obava, že by v páchaní trestnej činnosti mohli pokračovať aj naďalej.

Spracovala Petra Nagyová
foto: archív Trnavských novín


FOTO:
Podpálené auto
Takto vyzeralo podpálené auto riaditeľa okresného dopravného inšpektorátu potom, čo ho v januári podpálil neznámy páchateľ.

Za umenie väzenie
Na takomto umení sa podieľali dvaja mladíci, ktorí od 40-ročného muža dostávali odmenu päťsto korún.

Darius – nájomný vrah
Nájomný vrah Darius P., ktorý zavraždil manželku mladého podnikateľa Erika H., pri lúpeži prepadnutej pobočky Tatrabanky v Hlohovci.

Kukláči
Takto zasahovali kukláči na Halenárskej ulici v Trnave proti drogovým dílerom v akcii zvanej Skleník.

Henrich Masár
Na doživotný trest odňatia slobody odsúdil krajský súd Henricha Masára z trojnásobnej vraždy, nedovoleného ozbrojovania a brania rukojemníka.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 2. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 3. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 4. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 5. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 5 822
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 608
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 797
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 436
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 345
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 246
 7. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 165
 8. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 3 066
 9. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 877
 10. Jeden deň na Bratislavu nestačí 2 856
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na uplynulom zasadnutí rokovali aj o schválení štipendií a súhlasili so vznikom novej základnej školy v Šamoríne.


TASR 19m
Mestská veža Trnava

Vlastivedné prechádzky majú už niekoľko rokov svojich fanúšikov.


TASR 36m

V Piešťanoch museli riešiť dve nehody, pri ktorých sa cyklisti zrazili s autom.


2 h
Ilustračné foto

Tretia vlna bude podľa epidemiológa ministerstva zdravotníctva Martina Pavelku epidémiou neočkovaných.


SITA 18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mesto hygienikov o konaní hromadnej akcie neinformovalo.


30. júl

Na mieste zasahoval aj vrtuľník.


20 h

Najmenej zaočkovaná je Radôstka, najviac Snežnica.


a 1 ďalší 30. júl

Pri dopravnej nehode sa zranili štyria ľudia, z toho dve deti.


30. júl

Už ste čítali?