Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Prehľad naj športových udalostí v našom regióne v roku 2005

Rovnako ako v iných spoločenských, kultúrnych a politických sférach, av v tej športovej sme sa rozhodli obzrieť za uplynulým rokom. Zmapovali sme pre vás to najdôležitejšie, čo sa v našom regióne za dvanásť mesiacov roka 2005 udialo. Boli to záležitosti a

podujatia úsmevné a potešujúce, ale aj šokujúce či menej úspešné. V každom prípade vypĺňali športový kalendár Trnavy a celého regiónu.

JANUÁR
Novoročný beh
Už tradične otvára v Trnave nový športový rok bežecké podujatie Novoročný beh, ktorého súčasťou je Memoriál Ladislava Kmeča. Jeho víťazom sa stal Miroslav Grull z Lokomotívy Šurany, pred Trnavčanom Ondrejom Puškárom. Medzi ženami dominovala Jana Majerníková z Družby Piešťany.
Trojkráľová šestka
Trojkráľovú šestku vyhral atlét Slávie Trnava Ondrej Puškár, ktorý sa stal aj absolútnym víťazom trojdielneho bežeckého podujatia zahrňujúceho štefanský, novoročný a trojkráľový beh. Medzi ženami vyhrala jeho sestra Jana Puškárová.
Mima cup
Na 6. ročník medzinárodného turnaja v sálovom futbale zavítali do Trnavy družstvá z Maďarska a Slovinska. Slovensko zastupovali Levice a domáca Mima. Tá po piatich finálových účastiach tentokrát skončila na nepopulárnom 4. mieste. Mima cup sa stal korisťou slovinského klubu Bronx Koper.
Tenis
V priestoroch trnavskej Slávie sa konali M – SR v tenise žiakov. Štvordňový halový turnaj hostil 32 chlapcov, medzi nimi aj šiesti odchovanci. Trnavčania získali tri medaily – zlato a bronz vo štvorhre a bronz v dvojhre.
Futbal
Na halovom turnaji mladších dorastencov sa v MŠH predstavilo 6 tímov, medzi nimi aj Spartak „16“ a „17“ a Lokomotíva. Mladší spartakovci prešli turnajom bez straty jediného bodu. Lokomotíva skončila štvrtá a Spartak „17“ až piaty.
Športovec roka
Športové gymnázium v Trnave už tradične začiatkom roka bilancovalo uplynulý rok na vyhlasovaní ankety o Najlepšieho športovca. Prvenstvo získala plavkyňa Kamila Korčeková. Druhé miesto patrilo džudistovi Marcelovi Minarovičovi, tretie gymnastke Natálie Paulíčkovej,

SkryťVypnúť reklamu

FEBRUÁR
Hokej
V zápase 41. kole I. ligy Trnava – Martin sa po prvýkrát na ľade predstavila kompletná trnavská útočná formácia: Krčula, Čunderlík, Rumpel.
Spartak
Na jarnú časť Corgoň ligy sa začal chystať trnavský Spartak. Po ťahaniciach so SFZ kvôli kauze Krištofík, mohol začať Spartak realizovať prestupy. Prvou veľkou rybou, ktorá prišla do Trnavy, bol brankár zvučného mena Martin Lipčák.
Hokej
Hokejisti Trnavy sa so základnou časťou ligy rozlúčili pred domácim publikom v 43. kole. V takmer exhibičnom zápase privítali gladiátori Trebišov a rozdrvili ho 10:1. Pre ŠHK 37 Piešťany sa 1. liga skončila už po základnej časti. V poslednom zápase s Detvou prehrali 11:0 a s 35. bodmi obsadili predposledné 11. miesto. Seničania putovali do play off z posledného postupového miesta so 66. bodmi.
Športom proti drogám
V polovici februára usporiadalo Aerobicové štúdio No. 1 akciu s názvom Športom proti drogám. Medzi precvičovateľmi nechýbala ani majsterka sveta vo fitnes Zora Czoborová.
Asset cup
Na 2. ročníku halového turnaja Asset cup sa predstavili ženy a dorastenky Modranky, hádzanárky Senice, Senca a Šale. V príjemnej príprave na nový ročník súťaže zvíťazili vo finále ženy Modranky nad Šaľou.
Hokej
Domáce prostredie sa ukázalo pre gladiátorov ako nevýhodné, pretože ani v jednom zápase nedokázali nad Prievidzou zvíťaziť, rovanko neúspešní boli aj na ich ľade a celú sériu prehrali 0:4. Lepšie na tom boli Seničania, ktorí v play off nastúpili proti Martinčanom. V domácom prostredí dokázali raz vyhrať, celú sériu napokon prehrali 1:4.
Krasokorčuľovanie
Už na 20. ročník krasokorčuliarskeho podujatia s názvom Trnavský pohárik zavítali pretekári z celého Slovenska. Vo výbornom svetle sa opäť predviedla M – SR svojej kategórie. domáca krasokorčuliarka, Karolínka Sýkorová.

SkryťVypnúť reklamu

MAREC
Media Cup
Na futbalový turnaj O pohár Trnavských novín zavítalo 10 tímov zo Západoslovenského kraja. Keďže spartakovský klub mal k dispozícii viac ako 40 hráčov, rozhodol sa postaviť dva tímy. Oba sa napokon stretli vo finále. Trnava „2“ v ňom vyhrala nad Trnavou „1“ 11:2.
Karate
KK Slovšport Trnava sa stal usporiadateľom 3. kola o Pohár federácie. Na tatami sa predstavilo 25 klubov, 250 pretekárov v 71 kategóriách jednotlivcov a družstiev. Trnavčania vybojovali dvakrát zlato, osemkrát striebro a raz bronz.
Spartak
V polovici marca sa Spartak prvýkrát predstavil pred domácimi fanúšikmi v zápase s Ružomberkom, v ktorom prehral 1:2.
Plávanie
Plavecké preteky O pohár mesta Trnava otvorili už svoju 32. kapitolu. Do plavárne STU zavítalo 260 pretekárov z 30 oddielov Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. Na dvojdňovom podujatí sa rozdalo 78 medailí, zlatú si vyplával v rámci Memoriálu Jozefa Stanka Miroslav Machovič na 200 m znak.
Beh
Začiatok novej sezóny sa pre atlétov začal podujatím Vítanie jari v maratónkach. Najviac metrov počas 12-minútovky žiakov ukrojil Štefan Emanuel. Muži a ženy bežali 30 – minút. Víťazmi sa stali Michal Puškár a jeho sestra Janka Puškárová.
Hokej
V nadstavbovej časti ligy sa predstavili aj dorastenci Trnavy. Po prehre so Slovanom 0:2 na zápasy boli chlapci veľmi nešťastní, pretože najmä druhý zápas bol veľmi tesný, prehrali v ňom až na samostatné nájazdy. V súboji o 3. miesto s Nitrou si však všetko vynahradili a vybojovali bronzové medaily.

SkryťVypnúť reklamu

APRÍL
Kickbox
Kickboxeristi CBŠ Trnava sa v polovici apríla stali usporiadateľmi 5. kola SP. Na nominačných pretekoch na majstrovstvá Európy sa predstavilo 160 borcov z celého Slovenska, medzi nimi aj štyria Trnavčania. Bojovalo sa vo full kontakte, semi kontakte, light kontakte a low kicku.
Volejbal
Senické volejbalistky suverénne kráčali celou extraligou, vo štvrťfinále so Žilinou vyhrali 3:0 na zápasy, v semifinále s Komárnom rovnakým pomerom. Vo finále sa stretli so Sláviou UK Bratislava, nad ktorou vyhrali 3:1 na zápasy a získali tak historicky prvý titul majsteriek Slovenska.
Trnava cup
Softbalistky TJ STU Trnava usporiadali už 5. ročník medzinárodného turnaja Trnava cup. Okrem dvoch slovenských sa predstavilo 5 zahraničných družstiev z Čiech a Chorvátska. Počas trojdňového turnaja sa hralo systémom každý s každým. Vo finále sa stretli bratislavské Spiderky s Ostravskou univerzitou, nad ktorou vyhrali 12:1.
Futsal
V poslednom zápase 1. ligy prehrala Mima s Izolexom Košice 2:1, Górnik vyhral nad RCS Košice 7:3. V konečnej tabuľke patrilo Mime 8. miesto a Górniku 11. priečka.

MÁJ
Hádzaná
Ml. dorastenky Modranky naďalej úspešne pokračovali svojou hádzanárskou ligou. Pozvánku do reprezentácie si za svoje výkony vyslúžili Silvia Bachratá a Lucia Súkenníková.
Bejzbal
Bejzbalisti Trnava Angels, šesťnásobní majstri Slovenska, privítali v ďalšom ligovom zápase Bratislava Apollo. Tí im v minulej sezóne uchmatli siedmy majstrovský titul. Vo víkendovom trojzápase pokorili svojho súpera 2:1. Trnavčania nielen týmto zápasom ukázali, že patria k slovenskej bejzbalovej špičke.
Atletika
V areáli Slávie sa konalo tretie podujatie atletického seriálu Grand Prix Slovensko pod názvom Tirnavia míting. Súťažilo sa v 20 disciplínach, pričom sa v kladivárskej klietke predstavil Libor Charfreitag. Najlepší atlét Slovenska zvíťazil výkonom 77, 70 m.
Hádzaná
Už dve kolá pred koncom ligy sa ml. dorastenky Modranky stali majsterkami Slovenska. Rovnako sa darilo aj v 2. lige mužom HK 47, keď vo svojej súťaži napokon obsadili 2. miesto.

JÚN
Spartak
Dve kolá pred skončením súťaže sa v Corgoň lige definitívne zachránil trnavský Spartak. Gólom Masaryka vyhral 1:0 a práve týmto víťazstvom poslal do druhej ligy R. Sobotu.
Hokej
Letnú prípravu začali hokejisti Trnavy už pod vedením nového trénera Djulneara Salijiho. Jeho asistentom sa stal Imrich Antal. Gladiátori zároveň prestali byť farmou Slovana.
Karate
Karate oddiel Shisei zorganizoval 2. ročník mládežníckeho turnaja v kata a kumite. Do Trnavy pricestovali 3 družstvá z Čiech a 9 zo Slovenska. Bojovalo sa v kategóriách 8-11 ročných a 12-15 ročných.
Spartak
Posledný zápas sezóny odohrali futbalisti Spartaka Trnava pred domácim publikom s Dubnicou 1:0. Jediný gól zápasu strelil Miroslav Kriss. Spartakovci v tabuľke napokon obsadili 5. miesto.
BMX
Na zrekonštruovanej trati na Prednádraží sa stretli pretekári na BMX –kách v rámci 7. a 8. kola Slovenského pohára. Na štart sa postavili jazdci v siedmich kategóriách. Z dievčat si obe prvenstvá vyjazdila Kristína Madarasová. Marián Kotleba vyhral kategóriu cruiser, tretí bol v disciplíne junior-muži.
Plávanie
V plavárni STU sa konali M – SR 11.-12. ročných žiakov. Trnava postavila na bloky 20 pretekárov. Najviac sa darilo Ondrejovi Vicenovi a Miroslave Jánskej, ktorí sa stali sedemnásobnými majstrami krajiny, šesť titulov pridala Katarína Poláková a dva Monika Púchla. Celkovo získali plavci STU 32 medailí.

JÚL
Beh
Po prvýkrát sa v rámci tradičného Špačinského trojuholníka konali M – SR v cestnom behu. Takmer 11 km trasu prekonalo 125 bežcov. Majstrovský titul získal Jaroslav Moravec zo Skalice, tretí bol Trnavčan Ondrej Puškár.
Vetrone
Na letisku pri Bolerázi sa konali M – SR jedno a dvojsedadlových bezmotorových lietadiel, tzv. vetroňov. V rámci majstrovstiev sa konal aj 13. ročník Memoriálu Ivana Hudeca. Jeho víťazom sa stal domáci Matej Kumorovitz.
Spartak
Vstup do nového ročníka Corgoň ligy vyšiel Spartaku nad očakávanie dobre. Vedený trénerskou dvojicou Adamec – Šuran zvíťazil v 1. kole za starým bratislavským mostom nad Artmediou 2:0, v prvom domácom zápase nad Ružomberkom takým istým pomerom.
Futbal
Druholigovú premiéru si v zápase s D. Stredou odkrútila spartakovská rezerva. Priemerný vek v tíme sa pohyboval len niečo nad 20 rokov. V prvom zápase sezóny remizoval Spartak s DACom 0:0
Golf
Na dvoch minigolfových ihriskách, na Slávii a novovybudovanom na Lokomotíve, sa konali M – SR v 5 kategóriách. Spomedzi 50 pretekárov sa najviac darilo Prievidžanom, zlato medzi juniorkami získala Trnavčanka Veronika Videnová, ktorá si zároveň vybojovala aj nomináciu do reprezentácie.
Hokej
Už po druhýkrát zavítal v rámci svojej návštevy Slovenska do Trnavy hokejový brankár svetového mena Čech Dominik Hašek.

AUGUST
Atletika
V Anglickom Coventry sa konal 39. ročník olympiády detí. Trnavská Slávia mala na atletickom štadióne desať pretekárov. Najviac sa darilo Nikole Fórovej, ktorá guľou vrhla 10m 25cm a vybojovala striebornú medailu.

Spartak
V 3. kole prvej slovenskej ligy vyhral Spartak v B. Bystrici. Doma sa predstavil v zápase 4. kola s Trenčínom (1:0). Dostal sa tak na čelo tabuľky bez straty bodu a inkasovaného gólu. V 1. kole SP vyhral nad D. Stredou 2:1, Spartak B prehral s Trenčínom 0:1.
Športový aerobic
Na začiatku augusta sa konal v Trnave 4. európsky kemp v športovom aerobicu. Zo Sloveniek najviac zaujala národná šampiónka, Trnavčanka Natália Fagová, ktorá vyhrala svoju kategóriu.
Rysy
Cyklistická nonstop jazda Trnava – Rysy otvorila už svoju 28. kapitolu. Prívrženci cyklistiky si takýmto spôsobom pripomínajú pamiatku trnavskej posádky, ktorá po tejto trase išla do SNP.
Spartak
Až v 5. kole našiel Spartak premožiteľa. Na Interi prehral 0:1. V domácom zápase s Nitrou prišlo „bílich andelov“ povzbudiť viac ako 16 tisíc divákov. V búrlivej atmosfére vyhrali spartakovci 2:0 gólmi Kožucha a Ďuriša.

SEPTEMBER
Hokej
V prvý septembrový piatok sa začal nový ročník 1. hokejovej ligy. Gladiátori na svojom ľade privítali Sp. N. Ves. Úvodný gól zápasu strelil Jakub Rumpel, ďalej sa už triafali len hostia a Trnava prehrala 1:5. Seničania vycestovali do B. Bystrice, kde prehrali 5:1. Jediný gól Dukly strelil Štefan Rusnák. Naopak, úspešný vstup do novej ligy mali Piešťany, ktoré doma zdolali Levice 4:1. O góly domáceho tímu sa postarali Radoslav Kolník, Jakub Ručkay a dvakrát Jaroslav Betka.
Karate
Karate klub Shisei zorganizoval pre svojich cvičencov spoločný tréning pre Slovákov a Čechov. Medzi hosťami, ktorí prišli viesť tréning, nechýbali Klaudio Farmadín, najlepší slovenský karatista, ale ani Angličan Wayne Otto - deväťnásobný majster sveta a sedemnásobný majster sveta.
Šport počas TTJ
Tradičný trnavský jarmok mal aj svoje tradičné športové zápolenia. Na basketbalovom turnaji žien O pohár primátora mesta sa predstavili extraligistky z Čiech a Slovenska a domáca Slávia. Súčasťou jarmočných športových dní bol 13. ročník cyklistickej časovky na 6666 m. Na mestskom zimnom štadióne sa konal 8. ročník medzinárodných rýchlokorčuliarskych pretekov. Na ľadovej ploche sa predstavilo 100 pretekárov zo 14 oddielov 6 krajín Európy.
Futsal
Nová sezóna sa začala aj pre prvoligových futsalistov. V prvom zápase ligy vyhrala Mima nad RCS Košice 4:1 a Górnik remizoval s Izolexom Košice 2:2. Trénerom Mimy sa stal Marek Ondrejka, Górniku Andrej Urbanovič.
Spartak
Pred viac ako 17 tisícovým publikom zvíťazil Spartak nad Žilinou vysoko 4:1. O tri dni neskôr hostil na tom istom štadióne Artmediu. Po výbornom výkone pred takou istou diváckou kulisou prehral s úradujúcim majstrom 1:3.
Streľba
Na trnavských Štrkoch sa konali M – SR v streľbe z brokových zbraní. Trnavčanka Danka Barteková si majstrovský titul vystrieľala v novom rekorde – nástrelom 71 bodov. Jej sestra Lenka si vybojovala bronzovú medailu.
Džudo
Po prvýkrát sa v rámci 23. ročníka Veľkej ceny Trnavy v džude konala medzinárodná VC Trnavy do 23 rokov. Na tatami sa postavilo 66 pretekárov z troch krajín Európy. Na medailové umiestnenie si siahli slávisti Tibor Guban, Marcel Minarovič, Patrik Grüner a Miloš Kolman.
Atletika
Na konci septembra sa slovenskí atléti stretli na pretekoch s názvom O štít mesta Trnava. Súčasťou pretekov bol aj vrhačský štvorboj, ktorého najväčšou hviezdou bol Libor Charfreitag. Najlepší slovenský atlét vyhral v novom rekorde podujatia ziskom 3247 bodov. Medzi ženami vybojovala jeho sestra Eva druhé miesto.

OKTÓBER
Softbal
Softbalistky Trnavy napodobnili svojich mužských kolegov v bejzbale. Vo finále sa stretli oba trnavské celky – ženy aj juniorky. Majstrovský titul si vybojovali ženy. Ďalšie tituly pridali kadetky aj žiačky. Bejzbalisti Trnavy sa stali po siedmykrát majstrami Slovenska. Rovnako úspešní boli aj v mladších kategóriách.
Hokej
Hokejisti Trnavy sa v novej sezóne stále hľadali. Málo bodovali, v tabuľke sa prepadávali stále viac a navonok sa začali prejavovať zlé vzťahy v klube, najmä medzi brankárom Romanom Megom a trénerom Djulnearom Salijim. Kvôli zlej atmosfére v klube odišiel z tímu asistent trénera Imrich Antal.
Tenis
Životný úspech dosiahol mladý piešťanský tenista Lukáš Lacko, ktorý zvíťazil vo finále série Futures v talianskej Olbii. Predtým sa predstavil dvakrát vo finále v Maroku a Chorvátsku.
Kulturistika
V metropole východného Slovenska sa majstrom republiky v naturálnej kulturistike stal pretekár Gym štúdia Albert Tomáš Blahút.

NOVEMBER
Futbal
Prvýkrát vo futbalovej histórii sa na druholigovej úrovni stretli Spartak B a Slovan Bratislava. Rezerva Trnavy v ňom prehrala 1:2, keď jediný gól domácich strelil z penalty Gašparík.
Hokej
V 17. kole 1. hokejovej ligy prehrala Trnava s Piešťanmi 2:4. Na začiatku druhej tretiny skolaboval priamo na ľade Jozef Klokner.Po neuspokojivých výkonoch odvolal výkonný výbor klubu trénera Djulneara Salija z funkcie, nahradil ho pre Trnavu známy kormidelník Imrich Antal, ktorý viedol tím od 21. kola.
Kulturistika
Milovníci kulturistiky si 19. novembra opäť prišli na svoje na Grand Prix Slovakia. 36 pretekárov z ôsmich krajín sveta sa predviedlo v troch hlavných kategóriách. Vo výbornej forme sa predviedli najmä slovenskí borci Kočiš, Flimel, Mozoláni, Vrábel, Cibuľa a Havlík.
Futbal
Už po desiatykrát sa mladí futbalisti stretli na turnaji O pohár Imricha Stacha. Po prvýkrát sa stretlo všetkých dvanásť oblastných výberov Západoslovenského kraja. Prvenstvo si vybojovali chlapci D. Stredy, Trnava skončila na 6. mieste.
Spartak
V priamom súboji o prvé miesto privítala Trnava – Ružomberok. Vo vynikajúcom zápase na ťažkom teréne vyhral Spartak 2:1.V poslednom zápase sezóny však prehrali „bíli andeli“ v Žiline 1:0 a klesli na druhé miesto tabuľky o skóre za Artmediu.
Motorizmus
Motokrosár Tibor Krúžel sa stal majstrom Slovenska v kubatúre 85 v kategórii do 15. rokov.
Cyklokoros
Celkovým víťazom šesťdielneho podujatie Slovenského pohára sa v kategórii muži a neregistrovaní stal Ľuboš Plevjak z CK Olympic Trnava.
Futbal
Jesennými „majstrami“ v jednotlivých futbalových oblastných súťažiach sa stali: Jalšové (OM), Špačince (OS A), Ratnovce (OS B), D. Voda (III. A) a Sokolovce (III. B)

DECEMBER
Basketbal
Hráči Slávie počas celej prvej časti 1. ligy dokazovali, že patria k tým najlepším v súťaži. V priamom súboji o prvé miesto zdolali Pezinok na jeho pôde 82:88.
Karate
Medzinárodný vianočný turnaj v karate otvoril už tradične v prvú decembrovú sobotu už svoju 24. kapitolu. Na medzinárodnom podujatí sa predstavilo 60 pretekárov zo Slovenska, Chorvátska, Maďarska a Anglicka. V kumite do 78 kg vyhral pretekár KK Slovšport Trnava Lukáš Roščák.
Tenis
Za najlepšieho juniorského tenistu roka bol vyhlásený Lukáš Lacko z TK Piešťany, medzi juniorkami dominovala takisto Piešťanka Dominika Cibulková hrajúca za Slovan Bratislava.
Futbal
Futbalisti Trnavy uzavreli jesennú časť na Memoriáli Vlastimila Opálka. Na 9. ročníku sa stretli Spartak a druholigové tímy Šaľa, Podbrezová a D. Streda. Vo finále vyhrala Trnava nad Podbrezovou 8:5.
Hokej
Neustále množiace sa problémy v HK Trnava vyústili po 28. kole ligy do hromadných zmien. Prezident Jozef Rusnák rezignoval na svoj post, o uvoľnenie z funkcie požiadal tréner Imrich Antal, z klubu boli vyhodení Ľubor Kovalík, Marek Thémar, Jakub Strapák a Roman Mega.
Pred vianočnou prestávkou sa Piešťany usadili na 5. mieste prvoligovej tabuľky, Senici patrila deviata a Trnave desiata priečka.
Futsal
V polovici decembra sa futsalisti trnavského Górniku a Mimy stretli v desiatom vzájomnom derby na prvoligovej úrovni. V zápase, ktorému nechýbala bojovnosť a napätie, sa zrodila remíza 4:4.
Plávanie
Pretekár STU Trnava Ľubomír Krivosudský sa stal majstrom Slovenska v krátkom bazéne na 400 m v. sp. Tri tituly si vyplávala Martina Moravcová z Kúpeľov Piešťany.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 6. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 269
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 545
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 9 265
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 597
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 7 121
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 872
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 460
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 064

Blogy SME

 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 2. Věra Tepličková: Na Bôriku zasa nič alebo Kto to dlhšie vydrží: Sulík alebo Matovič?
 3. Ján Šeďo: Okrem vlády nás dobehla aj iná pohroma - Covid a nepára sa s nami.
 4. Štefan Vidlár: Kutya Lajos
 5. Kristína Jakubičková: Stratili sme rozum už "na totálku"?!?
 6. Miroslav Sopko: O prejavoch lásky
 7. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch.
 8. Silvia Valkovič: Malá ľudská tragédia
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 512
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 199
 3. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 991
 4. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 891
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 792
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 8 667
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 621
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 361
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Obvinené osoby sú stíhané väzobne.


SITA 5 h
Ilustračné foto.

Výmena zvodidiel na mostoch D1 je dôvodom čiastočnej uzávery v úseku Trnava - Horná Streda.


TASR 6 h
Obec Ružindol.

Obec Ružindol v okrese Trnava vyhlásila nové verejné obstarávanie na prístavbu materskej školy.


SITA 7 h
Zuzana Almáši Koreňová, umelkyňa, psychologička, pedagogička a mediátorka.

Od drevárstva, psychológie a pedagogiky prešla cez mediátorstvo až k umeniu.


14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


11. aug

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


11. aug

Na Horehroní ožívajú švajčiarske električky.


10. aug

Každá jedna obložená misa je originál.


11. aug

Blogy SME

 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 2. Věra Tepličková: Na Bôriku zasa nič alebo Kto to dlhšie vydrží: Sulík alebo Matovič?
 3. Ján Šeďo: Okrem vlády nás dobehla aj iná pohroma - Covid a nepára sa s nami.
 4. Štefan Vidlár: Kutya Lajos
 5. Kristína Jakubičková: Stratili sme rozum už "na totálku"?!?
 6. Miroslav Sopko: O prejavoch lásky
 7. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch.
 8. Silvia Valkovič: Malá ľudská tragédia
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 512
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 199
 3. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 991
 4. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 891
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 792
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 8 667
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 621
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 361
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu