Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – HK TATRAN STUPAVA 18:19 (9:6)

Smutná bola sobota pre hádzanárov HK 47

Ešteže v stredu 23. novembra si v krajskej žiackej súťaži poradili mladí s HK 47 Trnava so svojimi rovesníkmi z HK Galanta 27:16, po polčase 12:9. V sobotu popoludní totiž podľahol starší dorast v Košiciach v majstrovskom stretnutí domácim viac než rozdie

lom triedy 17:33 a ani večer si naše áčko neviedlo oveľa úspešnejšie. Respektíve viedlo si, ale len do 20. minúty stretnutia. Vtedy začalo púšťať z rúk päťgólové vedenie, čo samozrejme oveľa živšie hrajúci hostia využili, a aj keď v posledných sekundách zápasu, predsa to využili na strelenie rozhodujúceho gólu. Záverečné body jesennej časti druholigovej súťaže tak prešli na opačnú stranu Malých Karpát. Začiatok stretnutia bol dlho chudobný na góly, keď hostia dobrou obranou neutralizovali nevýrazný tlak domácich. Ešte v 11. min bolo 3:3, no Vaňov trhák na 4:3 naznačil, že by mohli prísť krajšie časy, potom síce dvakrát zahodil podobne ako Hutta, ale nakoniec predsa sa obaja trafili, gólom sa pridal Baran a tak do 21. min stretnutia sme vstupovali s vedením 8:3. Potom, do 30. min sme však pridali Vaňom už iba gól zo sedmičky, hostia Pšenkom a Jánošom začali naše vedenie sťahovať a v tom pokračovali aj po prestávke. Po pár minútach bolo 9:9, v 41. min hostia už dávali na 11:12 vo svoj prospech, no ani to našich hráčov nezobudilo. Mančuška síce dvomi gólmi držal nerozhodný stav, ale stále to bolo na aktívnejších hostí málo. Tých nezlomila ani tretia nepremenená sedmička a držali si takmer po celý záver gólový náskok. Náš najlepší hráč Turek sa síce snažil kontrovať, jeho zásluhou bolo na začiatku 60. min vyrovnané na 18:18, no pri vlastnom oslabení sme nedokázali zadržať protiútok Stupavy a tak Jánoš rozradostnil celok v zelených dresoch. Domáci modrožltí tak strávia zimnú prestávku iba kdesi v strede tabuľky. A to sa na začiatku súťaže nečakalo.
*HK 47: Just, Veigl – Mančuška 3, Toman, Baran 3, Turanský 5, Vaňo 5/3, Hutta 2, Malina, Balažovič. Tréner Vladimír Teplanský. Pokutové hody: 3/3 – 3/0, vylúčení: 6/3. Rozhodovali: Pavol Mihálik (Topoľčany) a Ján Hotový (Nové Sady). Hralo sa v MŠH Trnava pred návštevou 60 divákov.