Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
SENICA - TRNAVA 3:2 NA TR. STRIEĽANIA (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

O víťazovi rozhodli až trestné strieľania

Na začiatku zápasu zrazil brankár hostí strelu Salajku do ochrannej siete. O chvíľku neuspel vo veľkej šanci Š. Rusnák a z protiútoku ani hosťujúci Prokop. To všetko stihli obidve mužstvá iba za 46 sekúnd. Po ďalšej šanci Š. Rusnáka sa skóre menilo v 5. m

Góly: Krišák 2, Čobrda - Polčík, Just.
Vylúčení: 3:8, Čunderlík DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky a oslabenie 0:0. Rozhodovali: Trnavský - Pavlovič, Žídek – 550 divákov.
DUKLA: Babkovič - Salajka, Bendík, E. Rusňák, Dujčík, Škadra, Záhumenský, Martin Ivánek, Zukal - Kadraba, Šimek, Š. Rusnák - Kováč, Krišák, Čobrda - Hrtús, Groma, Štepanovský, tréner Jaroslav Lehocký.
HK: Maxin - E. Bučič, Foltín, Themár, Bilanovič, Molnár, Klokner, Štamberský - Lenár, Prokop, Varga - Strapák, Čunderlík, Valentík - Polčík, Just, Pék - Ďuriš, Kovalík, J. Belko, tréner Imrich Antal.
inúte, keď po akcii Kadraba - Š. Rusnák trafil Maxinovi medzi betóny Jozef Krišák - 1:0. Veľkú šancu na zvýšenie nevyužili domáci v 8. min, kedy po prečíslení neuspeli Hrtús, Štepanovský ani Groma. V 14. min bol pred Maxinom riadny závar, no puk si do jeho siete cestu nenašiel.
Takmer šesť minút druhej tretiny sa na ľade nič nedialo. V 26. min sa k vyhodenému puku dostal Polčík a efektne pod hornú žrď vyrovnal na 1:1.
Prišla 35. min a zaváhanie domácej obrany, ktoré potrestal Robin Just. Seničania v ďalšej časti druhej tretiny mali možnosť zmeniť stav zápasu počas takmer dvojminútovej presilovky 5 na 3. Domácim však niekoľko výborných možností na vyrovnanie zmaril dobre chytajúci Maxin, ktorý mal aj kus šťastia, keď po strele Salajku zastal puk len niekoľko centimetrom pred čiarou.
Domáci sa vyrovnania dočkali až v 44. min. Krišák vyhral buly, Dujčíkovu strelu bez prípravy Maxin vyrazil a na Čobrdu už zívala opustená brána - 2:2. Ešte v záverečnej päťminútovke mali obidve mužstvá dostatok možností na strhnutie víťazstva na svoju stranu. V predĺžení predviedli domáci snáď najkrajšiu akciu zápasu, keď po spoluprácu Salajka - Kováč nedal tutovku Hrtús. V presilovke Senice ušiel Foltín, ktorého bekhend po blafáku skončil až na ochrannej sieti, keď do konca chýbali tri sekundy.
V samostatných nájazdoch boli väčšinou úspešnejší brankári. Rozhdonutie priniesla až druhá séria, v ktorej pred Maxinom uspel Krišák.
Jaroslav Lehocký (Senica): „Odohrali sme dosť smoliarsky zápas, pretože sme mohli a mali rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Počas celého zápasu sme mali viac z hry a mali sme k tomu aj dostatok streleckých príležitostí, aj také, ktoré by sa mali premieňať. Nie vždy to však vyjde. Nakoniec sa nám to podarilo, i keď len za dva body. Aj s nimi však musíme byť spokojní.”
Imrich Antal (Trnava): „My sa nachádzame momentálne v najväčšej kríze, odkedy som sa k mužstvu vrátil. Je to skôr psychická záležitosť ako herná, veď sme prehrali trikrát o gól a dvakrát v predĺžení. Potrebovali by sme sa na niekom chytiť a chceli sme tak už v Senici, hoci prvá tretina tomu vôbec nenasvedčovala. Diváci videli 70 minút hokeja “hore - dole”. Po stiahnutí formácií na tri päťky sme boli v druhej tretine o niečo lepší, hoci toľko striel ako domáci sme nemali. Ukázali sme však, že hokej hrať vieme. Rozhodnutie museli priniesť až samostatné nájazdy a to je vždy aj o šťastí.”