Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
MHK MARTIN „B“ – HK 47 TRNAVA 21:23 (10:8)

Domácim nepomohla ani záverečná bitka

„Koľko nás bude?“, je otázka, ktorá pravidelne, pred každým stretnutím trnavským hádzanárov v prípade, že hrajú vonku, padne. Pracovné povinnosti totiž neraz zabránia hráčom „odskočiť“ si na pol dňa na zápas, podobne ako rodinné, či zdravotné problémy.

, Kubica 2, Vaňo 2, Hutta 6, Malina. Tréner: Vladimír Teplanský. Pokutové hody: 3/3 – 2/1, vylúčení (2 min): 5:4, červené karty: 3/2. Hralo sa v ŠH Judo club Martin, návšteva: 50 divákov, rozhodovali: Vladimír Pokorný, Boris Cipov (obaja Lehota pod Vtáčnikom).
Tie posledne menované zapríčinili, že aj tentoraz odchádzali Trnavčania na Turiec iba z jedným brankárom, no našťastie „až“ s 10 hráčmi do poľa. Bolo teda koho striedať, a to sa v tomto stretnutí ukázalo ako veľmi dôležité. Aj brankár Veigl, ktorý po rokoch opäť nastúpil v bránke Trnavy, úspešne zastal svoju pozíciu a pričinil sa o dobrý výsledok. Ten sa však nerodil ľahko a ani jednoducho. Martinskú rezervu predchádzala povesť mladého a behavého mužstva, dostatočne technicky i fyzicky pripraveného. Od začiatku jeho hráči držali kontakt s našimi, keď do vedenia nám okrem 4. minúty stretnutia (trhák Vaňu na 2:1), dovolili ísť až v 46. min stretnutia (zhodou okolností znova Vaňom na 17:16). Nasledujúca necelá pätnásťminútovka potom priniesla najvzrušujúcejšie a najdramatickejšie chvíle stretnutia. Predchádzal im od samotného začiatku nekompromisný boj o vedenie. Veď po našom úvodnom vedení bolo po štyroch minútach už 5:2 pre domácich a na začiatku našej ofenzívy bolo nepremenená šanca Kubicu. Našťastie trhák Mančušku (jeho jediný gól v I. polčase), úspešné repete Kubicu a očakávaný gól Barana (jeho jediný, ale v celom stretnutí) vyrovnali stav na 5:5 a začalo sa odznova. Góla Šimeka, Vaňu a Tomana aj v 26. min držali nerozhodný stav 8:8, prišli však dva úniky domácich v záverečných sekundách končiaceho sa I. polčasu a boli z toho dva góly do šatne. Zdalo sa, že domáci sa dostali na koňa, patril im úvod II. polčasu, na najprv Hutta unikol „pozornosti“ domácich a dvakrát nekompromisne skóroval, aby prišli k slovu rýchle nohy Mančušku a po rýchlych zbehnutiach po krídle, vrátane premenenej sedmičky, štyrikrát skóroval(!) a tak v 42. min domáci unikali iba o gól. Následne Turanský a opäť Hutta upravili na remízových 16:16, aby prišiel spomínaný dramatický záver. V 47. min nás „neudržateľný“ Mančuška (ako ho otitulovala miestna pani hlásateľka) dostal znova do vedenia a na strane domácich začali pracovať nervy už naplno a rozhodcovia mali plné píšťalky práce. Našťastie sa obaja svojho poslania zhostili plne v duchu pravidiel, čo v takýchto prípadoch vôbec nebýva pravidlom a treba im za ich výkon vysloviť plné uznanie. V závere, keď už bol každý gól dôležitý, vyrovnával Turanský. Hutta sa nenechal vyviesť zo streleckej pohody a dostal v 56. min Trnavu znova do vedenia 20:19 a následne v 57. min 21:20. V 59. min prišiel dôležitý moment, Kubica zakončil trhák psychicky dôležitým gólom na 22:21 pre Trnavu. Po nevydarenom protiútoku domácich naša lavička žiadala oddychový čas, čo rozhodcovia v hluku najprv nepostrehli, no potom, po informácii od stolíka, nám loptu vrátili, my sme zostali v útoku a Mančuška si už len vychutnal víťazné šmýkanie sa po podlahe, dával totiž predtým na 23:21 pre nás! A potom to prišlo – iba zopár sekúnd pred koncom domáci vyvolali v strede ihriska priam krčmovú bitku, keď napodiv sa do nej zapojil aj ich najlepší hráč Kuchárik mladší. Dostal za to zaslúžene aj, s po celé stretnutie provokujúcim Martinu, zaslúžene červenú. Z našich zasa inkasoval tú istú farbu Minárik, ktorý bol prvou obeťou bitky, aby statočne aj vrátil, ako aj brankár Veigel, ktorý najprv prišiel spoluhráča brániť, aby potom čosi aj splatil. Do našej bránky nastúpil na chvíľu Toman, no víťazný koniec sa rýchle priblížil.
Ďalšie stretnutie hádzanárskej 2. ligy hrá HK 47 Trnava v nedeľu 13. novembra od 10,30 h s celkom DAC Dunajská Streda v MŠH Trnava. Už od 9,00 sa hrá stretnutie krajskej súťaže starších žiakov medzi HK 47 a DAC Dunajská Streda, potom, od 12,15 h sa hrá stretnutie 1. dorasteneckej ligy medzi HK 47 a ŠKP Bratislava.