Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Trnavské džudo má majsterku Slovenska

Dvanásti zverenci trénerov Jozefa Svátka a Mareka Kolmana sa uplynulý víkend zúčastnili majstrovstiev Slovenska v džude v kategórii dorastencov. Preteky sa konali v Michalovciach, pričom vo veľmi studenej športovej hale sa nádej trnavského džuda nestratil

a. Trénera Svátka potešili dievčatá, ktoré si na tatami vybojovali vzácne kovy. Romana Farkašová v kategórii do 57 kg nenechala nikoho na pochybách, kto v tejto hmotnosti kraľuje. Po zisku juniorského titulu spred mesiaca suverénne vyhrala svoju kategóriu aj medzi dorastenkami. Vo finále zdolala reprezentantku Peterovú a za tento triumf si ona sama vyslúžila pozvánku do reprezentačného výberu. V tej istej kategórii sa Diana Szakácsová prebojovala až do semifinále, celkovo skončila na bronzovom stupienku. V hmotnostnej kategórii do 63 kg sa očakával titul aj od Ivany Komlošovej, ktorá až do finále zdolávala svoje súperky bez problémov. V ňom už však na svoju súperku nestačila, domov však priniesla striebro. V kategórii chlapcov dávali obaja tréneri najväčšie šance kvartetu Lukáš Matuška, Maroš Pluhar, Matej Michalička a Michal Šefara. Posledne menovaný borec prehral nečakane už v 1. kole. M. Pluhar medzi pretekármi do 90 kg vybojoval striebornú medailu, v tej istej kategórii skončil Michal Bachar tretí. So striebrom v kategórii do 81. kg sa môže popýšiť L. Matuška a v ketgórii do 50 kg kovom takého istého lesku M. Michalička. Tréneri sa rozhodli rovno „do vody“ hodiť staršieho žiaka Michala Mesíčka (do 45 kg). Ten prehral až vo finále, aj to so súperom o dva roky starším. Mesíčka teraz ešte čakajú M – SR v jeho vekovej kategórii (5. novembra v R. Sobote). Bilancia trnavského džuda po uplynulých dorasteneckých majstrovstvách je impozantná – jedna zlatá, päť strieborných a dve bronzové medaily.