Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Marián Molnár rozhodol hetrikom

Po výhre nad rezervou Nitry a dvoch remízach v Lipanoch a doma s Lučencom cestovalo B mužstvo Spartaka na ihrisko posledného Báču s cieľom konečne vonku naplno zabodovať. Tento cieľ sa mu podarilo splniť po zápase plnom zvratov až gólom v nadstavenom čase

Báč – Trnava B 3:4 (2:2)
* Spartak B: Rybánsky – T. Ekhardt (59. Nádaský), Kardoš, Mackovčín, Strečanský (59. Maška) – Molnár, Šebík, Hesek, Bernát, Hanzel (73. Križánek) – Ivanič. Tréner P. Zelenský.
* Góly: 6. Sani (11 m), 12. Molnár, 21. Sani, 24. Molnár, 56. Ivanič, 78. Csölle, 90.+ Molnár. ŽK: Kardoš, Kordoš, Šebík, Hanzel, Csölle. Pred 400 divákmi rozhodoval Havíra.
. V prvom polčase museli Trnavčania dva razy doťahovať vedenie domácich. Stretnutie sa pre nich nezačalo najlepšie, keď zákrok Kardoša na šestnástke videl rozhodca už v pokutovom území a z nariadenej jedenástky Sani nezaváhal. O šesť minút bolo vyrovnané zásluhou Molnára, ktorý si obul strelecké kopačky. Za zbytočné chyby stihol hostí v 21. min trest v podobe druhého gólu, ktorého autorom bol opäť Sani. Domáci sa ale dlho z vedenia netešili, lebo o tri minúty Molnár, ktorý nedávno v Báči hosťoval, vyrovnal. Hostia vycítili šancu na zisk troch bodov krátko po zmene strán, keď sa gólom ich premiérového druholigového strelca Ivaniča dostali do vedenia. Domáci sa s nepriaznivým stavom pochopiteľne neuspokojili a v 78. min Csölle upravil na 3:3. V závere to bol boj o víťazstvo. Báč, ktorý na jeseň ešte nevyhral, vrhol všetky sily do útoku. Spartakovci tak mali priestor na rýchle kontry, no niekoľko dobrých protiútokov vo finálnej fáze zbabrali. Nakoniec sa šťastena predsa len usmiala na hostí, keď Molnár dosiahol hetrik a zabezpečil Trnave tri cenné body.
* PETER ZELENSKÝ (Spartak B): „Začali sme špatne a už v úvode sme inkasovali z prísne nariadenej penalty. Po chybách na oboch stranách bolo v polčase 2:2. V kabíne sme urobili cez prestávku poriadny vietor, chceli sme získať tri body. Dostali sme sa do vedenia, ale domáci vyrovnali. V závere sme nevyužili 3-4 dobré šance, ale v nadstavenom čase sme predsa dali gól a zaslúžene vyhrali. Sme spokojní, predzápasový cieľ sme splnili.“