Bíli andel sa vypínal pri severnej tribúne, tá za zvukov Il Silenzia zdvihla farebné kartóny nad hlavu a vytvorila impozantný nápis Spartak. Zimomriavky museli prechádzať ľuďom po chrbte – a nebolo to z hustého dažďu, ktorý bičoval štadión A. Malatinského

TRNAVA: Lipčák, Fall, Hrabal, Poljovka, Čvirik – Ďuriš (90+ Juhász), Kopúnek (90+ Filip), Kotula - Ujlaky – Kriss, Kožuch
ŽILINA: König – Číšovský, Labant, Švestka, Krško – Barčík, Vomáčka, Jež , Zd. Štrba (10. Doležaj, 76. Ďurica) – Šesták, Straka (83. Gottwald)
Góly: 30. Kriss, 69. Hrabal, 86. Čvirik, 88. Kožuch – 54. Šesták
ŽK: Kopúnek, Fall – Vomáčka, Číšovský
Pred 17 252 divákmi rozhodoval Micheľ
. Úvodné minúty sa už tradične hrali medzi šestnástkami, postupne a nenápadne sa iniciatívy chopila Trnava. V 12. min pálil z 20 m Ujlaky, o dve minúty neskôr si Königa otestovali Kožuch aj Kriss. V 18. min vyplašil hosťujúceho gólmana aj Kopúnek. Úvod ako z partesu, za vzájomného hecovania fanúšikov. Celé divadlo prerušil výpadol elektriny na svetelnom stožiari pri južnej tribúne – znova. Na trávnik vybehli futbalisti opäť až po vyše 30 minútach. Našťastie, aspoň obloha začala hrať s domácimi. To už doslova „lietal“ po ihrisku Marek Ujlaky. Čo trnavská akcia, to základ v Ujlakym. V 30. min však začal budovať akciu Kopúnek, keď z pravej strany poslal center na voľného Krissa a ten hlavou strelil prvý gól zápasu. O päť minút neskôr pohrozili aj hostia. Barčík prenikol do pokutového územia, prihral Číšovskému, Fall však stál na svojom mieste. Keď si v 42. min nádherným spôsobom urobil Ujlaky Barčíka, odmenou mu bol mohutný aplauz. Prvý polčas bol v réžii Spartaka. Aj úvod druhého. To mohlo byť radosti, keby Kriss po zlom odkope Krška, rovno na jeho nohy, trafil bránu a nie Königa. Ďalšie minúty patrili Žiline. Tranve sa niekam stratil stred poľa, ktorý hosťujúci hráči využívali na rýchle brejky. Navyše v 54. min Čvirik prihral rovno na kopačku Šestáka a ten už nemal problém prekonať Lipčáka. Žilina bola aj naďalej v laufe. Našťastie, domáci fanušikovia sa ukázali ako dôležitý oporný bod. Vytiahli nový transparent, zápalili dymovnice a vytrvalo povzbudzovali. Oplatilo sa - v 69. min vysunul Ďuriš dopredu Falla, ktorý vybojoval rohový kop. Po jeho zahraní sa do lopty poriadne oprel Hrabal a od pravej žrdi upravil na 2:1. Od tejto minúty začala opäť dominovať Trnava. V 73. min si krásne pomedzi Švestku a Krška nabehol Kriss, presne vystreliť už ale nestihol. Aj hostia ešte bojovali, najskôr strieľal Straka, po ňom z otočky aj Gottwald. V 86. min bol na hranici 16 – tky faulovaný Ujlaky. Loptu si postavil Čvirik a urobil to, nad čím sa čudoval aj Bíli Andel – strelil gól. Aby bolo dielo skazy pre Žilinu dokonalé, v 88. min vrátil do hry zdanlivo stratenú loptu Kotula, na ktorú si nabehol Kožuch a rybičkou upravil na konečných 4:1.