Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Spartak Trnava – Nitra 2:0

Už na začiatku stretnutia bolo jasne, že trnavský štadión je takmer vypredaný. Búrlivá kulisa ozývajúca sa z južnej tribúny bola geniálne dopĺňaná severnou časťou, na ktorej sa zišiel podstatný zástup fanúšikov. Do takejto atmosféry sa Nitranom muselo nas

TRNAVA: Lipčák – Fall, Hrabal, Poljovka, Čvirik – Ďuriš, Ujlaky, Kopúnek, Juhász (69. Filip)– Kriss (90+ Semanko), Kožuch (85. Bartoš).
NITRA: Senecký – Hrnčár (51. Rák), Szorád, Štajer, Nečas – Bubenko (83. Bališ), Koňa, Farkaš, Devečka – Grajciar, Dobiaš (70. Bochnovič).
Góly: 37. Kožuch, 73. Ďuriš
ŽK: Čvirik – Hrnčár, Štajer, Devečka.
Pred 16 123 divákmi rozhodoval Micheľ
tupovať so stiahnutým hrdlom. Najmä keď už v 12. s vybojoval roh Kožuch a hneď z prvej akcie štadión zaburácal. Aj v ďalších minútach to bol Spartak, ktorý vyrážal na Seneckého bránku. V 11. min sa hra presunula na domácu polovicu, loptu k priamemu kopu z 30 m si postavil Szorád a opečiatkoval spojnicu Lipčákovej brány. Nitrania ukázali, že do Trnavy neprišli predať kožu lacno, dokonca poškuľujú po bode. V tej istej minúte dobiehal prihrávku pred Seneckého bránou Kopúnek, jeho pokusu chýbala potrebná razancia. Ten istý hráč pokúšal šťastie aj akrobatickým kúskom, opäť bez úspechu. V 14. min si zašprintoval Kriss, odtlačil si dobiedzajúceho hráča a pekne prihral – k strele do odkrytej brány sa však domáci nedostali. V nasledujúcom priebehu sa nenudil ani Lipčák, pred hosťujúcimi útočníkmi musel byť v permanentnom strehu. Kapitán Marek Ujlaky ako v tomto zápase ukázal, že je mozgom mnohých akcií, aj tento raz rozdával prihrávky ako z partesu. Pri samostatnej akcii mu chýbala presnosť, trafil len bočnú sieť hosťujúceho gólmana. Pri ďalšej akcii domáceho útočného dua Kožuch prihrával po pravej strane nepresne, Kriss sa navyše v 16 – tke pošmykol. Prišla 37. min a v nej chyba nitrianskej obrany. Loptu si spracoval Kožuch a z ľavej strany dlhým krížnym pokusom poslal Trnavu do vedenia. To už rozprúdili fanúšikov na štadióne známe mexické vlny. Prvopolčasová radosť mohla byť ešte väčšia, keby po priamom kope z 30 metrov zvýšil Ujlaky. Jeho delovku Senecký len s námahou vytlačil na brvno, pri následnej hlavičke nemal Fall dostatok priestoru.
Začiatok druhého polčasu patril Trnave. Kožuch s Krissom sa niekoľkokrát dostali do výhodnej pozícii na päťke, ich snaha gólové vyvrcholenie nepriniesla. Takisto ani Kopúnkov pokus v 58. min, a v tej istej minúte aj Kožuchova prihrávka na Ujlakyho. Prvýkrát v 2. polčase si Lipčák siahol na loptu v 62. min. O dve minúty neskôr sa z polovice ihriska zastreľoval aj Čvirik, ktorý po 4 žltej karte bude Spartaku chýbať v zápase s Púchovom (10. 9. ). Domáci brankár musel v druhom polčase striehnuť najmä na striedajúceho Ráka, ani jeho snaha však vyrovnanie nepriniesla. A tak v 73. min centroval z ľavej strany Filip, našiel nabiehajúceho Ďuriša, ktorý si ešte hľadal ideálnu streleckú pozíciu a tá mu vyšla – 2:0. Ani za tohto stavu sa hostia nevzdávali, ale do šancí sa dostávali aj domáci futbalisti. Nikomu z aktérov sa už nepodarilo skóre korigovať a tak so vztýčenou hlavou a klaňačkou na všetky svetové strany odchádzali do šatní spartakovci.