TRNAVA. Trnava získala viac ako 215-tisíc eur z Plánu obnovy na budovanie nabíjacích staníc pre elektromobily. Za tieto peniaze vybuduje 14 staníc s bežným nabíjaním a jednu s vysokovýkonným nabíjaním s výkonom 50 kW.
Okrem toho má radnica v pláne vybudovať ďalších sedem nabíjačiek s bežným nabíjaním. Každá stanica bude mať dva nabíjacie body.
Prioritou budú sídliská
„Lokality pre ich umiestnenie boli vybrané tak, aby boli dostupné v rámci celého územia mesta. Prioritne boli vybrané všetky sídliskové časti Trnavy s bytovými domami a v každej časti sídliskového bloku by malo byť umiestnených niekoľko nabíjacích staníc,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová.

Mestský úrad v Trnave momentálne pripravuje podklady na vyhlásenie verejného obstarávania na dodávateľa nabíjacích staníc.
Elektromobily sú zvýhodnené
V Trnave funguje už viacero nabíjacích staníc pre elektromobily, zatiaľ však chýbajú predovšetkým na sídliskách.
Mesto Trnava už dlhšie podporuje elektromobilitu tým, že zvýhodnilo parkovanie vozidiel s elektrickým pohonom. Ich majitelia môžu získať za 15 eur na rok parkovaciu kartu EKO, ktorá im umožňuje parkovať vo všetkých spoplatnených zónach s voľným vjazdom.