TRNAVA. Trnavská krajská polícia dostala ešte počas mája testovacie súpravy na zistenie prítomnosti drog v organizme. Ako ďalej dodáva polícia, dnes ich využila pri kontrole vodičov.
Jeden z testov ukázal pozitívny výsledok. "Dnes v noci, krátko po 02:00 h, zastavili policajti trnavskej PMJ vodiča červeného auta Alfa Romeo, na Hospodárskej ulici v meste Trnava," informuje polícia.
Pri kontrole podrobila polícia 45-ročného Trnavčana, ako dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok, tak aj testu na drogy, ktorý u vodiča potvrdil prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu.

Policajná hliadka ho na základe výsledku testu vyzvala na lekárske vyšetrenie, s ktorým súhlasil, a previezla ho do trnavskej nemocnice. Zároveň polícia apeluje na vodičov, že pod vplyvom omamných a psychotropných látok ohrozujete nielen seba, ale aj svojich spolujazdcov a všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky.
