PIEŠŤANY. Piešťanskí policajti obvinili 73-ročného muža, ktorý sa mal odhaľovať a nevhodne správať na verejnosti. Uspokojoval sa pred očami troch maloletých dievčat, tie zavolali políciu.

Tínedžerky situáciu ihneď oznámili príslušníkom Mestskej polície Piešťany, ktorí muža na mieste obmedzili na osobnej slobode a prípad oznámili na políciu.
Piešťanská hliadka si osobu na mieste prebrala a po vykonaní potrebných úkonov ju eskortovala na policajné oddelenie. Staršieho pána podrobili aj dychovej skúške, pri ktorej mu v dychu zistili takmer jedno promile alkoholu.
Seniora už za podobný skutok riešili trikrát. Poverený policaj ho obvinil z prečinu výtržníctva. Hrozia mu až tri roky za mrežami. Prípad riešia v superrýchlom konaní. Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia.
"Exhibicionisti majú nutkavú potrebu odhaľovať sa na verejnosti, prípadne sa pred zrakmi okoloidúcich aj uspokojovať. Vo väčšine prípadov nebývajú agresívni, no aj tak môžu spôsobiť ich obetiam, najmä mladším ženám a deťom, psychickú traumu," vysvetlili z polície na sociálnej sieti.
Policajti ľudí ubezpečili, že takéto správanie nikdy nebudú brať na ľahkú váhu a každým prípadom sa budú zaoberať.