TRNAVA. O vážnej situácii v súvislosti s búrkou sme už informovali včera. Viaceré úseky ciest boli ťažko prejazdné. Medzi Trnavou a Madunicami bolo na komunikácii množstvo konárov, jazdné pruhy obmedzovalo aj niekoľko popadaných stromov.
Hasiči boli v pohotovosti. V rámci Trnavského kraja zasahovali celkovo 22-krát. Tí z Trnavy zasahovali 6-krát, z Piešťan 5-krát, z Galanty 5-krát, zo Senice 5-krát a zo Skalice 1-krát.
"Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Lakšárska Nová Ves, Moravský sv. Ján, Gbely, Bílkove Humence, Jablonica, Smolenice, Hradište pod Vrátnom, Horná Krupá, Bojničky, Radimov, Dolné Dubové, Chropov, Dolná Krupá, Brestovany, Jaslovské Bohunice, Vrbové, Senica, Krakovany, Moravany nad Váhom, Madunice, Hrnčiarovce nad Parnou, Letničie, Leopoldov, Pata, Veľká Mača, Šajdíkove Humence, Suchá nad Parnou, Horné Orešany a Skalica zasahovali 1-krát," informovala Lenka Košťálová, krajská hovorkyňa hasičov.
Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Cerová, Petrova Ves, Dechtice, Prievaly, Dojč, Dobrá Voda, Veľké Kostoľany, Šaštín-Stráže a Šoporňa zasahovali 2-krát a členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Koválov zasahovali 3- krát. Dobrovoľní hasiči zasahovali spolu 50-krát.

Najčastejšie hasiči odstraňovali popadané stromy z ciest a odčerpávali vodu z pivníc rodinných domov."Celkom zasahovalo 36 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 179 členov dobrovoľných hasičov. Na odstránenie následkov poveternostnej situácie bolo nasadených spolu 55 kusov hasičskej techniky," doplnila Košťálová.
Školáci sú doma
V Bučanoch v okrese Trnava dnes (22. jún) pre výpadok elektrickej energie po veternej smršti nie je v prevádzke základná škola, materská škola, zdravotné stredisko ani lekáreň. Obecný úrad podľa starostu Rastislava Kurinca funguje bez počítačov.