SEREĎ. Výborná spolupráca hliadky mestskej polície a seredských policajtov odhalila v meste Sereď hľadaného muža, po ktorom vyhlásil Štátny úrad kriminálnej polície v Mníchove národné pátranie. Polícia o prípade informovala na sociálnej sieti. 29 ročného občana Nemecka kontrola v nedeľu pred obedom hliadka mestskej polície.

V priestoroch autobusovej stanice nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť a hliadka žiadala o asistenciu seredských policajtov. Neznámeho muža predviedli na policajnú stanicu. Pri sebe mal v čase predvedenia igelitku, v ktorej sa nachádzala vysušená zelená rastlina, ktorú policajti zaistili.
"Z dôvodu overenia totožnosti muža, mu policajný technik odobral daktyloskopické otlačky. Totožnosť osoby potvrdili nakoniec nemecké úrady s tým, že ide o osobu hľadanú Interpolom pre viaceré násilné a majetkové trestné činy," informovala polícia.

Galantský vyšetrovateľ ho na základe predbežných výsledkov expertízy obvinil z prechovávania drog. Pri seba mal sušené rastliny konope, z ktorej by sa dalo vyrobiť približne 129 jednorazových dávok. Vyšetrovateľ zároveň podal návrh, aby bol cudzinec stíhaný väzobne. Podľa slovenskej legislatívy mu za nedovolené držanie a prechovávania drog môže hroziť strata slobody na 3 až 7 rokov. "Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia. O väzbe sa rozhodne v najbližších hodinách," dodala polícia.