Nedeľa, 4. december, 2022 | Meniny má Barbora, Barbara

Skaličania mali blízko k víťazstvu. Spartak zachránil u nováčika aspoň bod

Zápas sa odohral pred vypredaným štadiónom.

Momentka zo zápasu Skalica - Spartak TrnavaMomentka zo zápasu Skalica - Spartak Trnava (Zdroj: Lukáš Grinaj)

SKALICA. Futbalisti Spartaka Trnava len remizovali v 7. kole Fortuna ligy u nováčika v Skalici 1:1 (0:0). Vypredané tribúny (3000 divákov) videli priemerný ligový futbal.

Domácich Skaličanov delilo od senzačného víťazstva nad Spartakom pár minút. Skalické mužstvo viedol ako hlavný tréner Trnavčan Juraj Jarábek, navyše v zeleno-bielom drese nastúpili aj bývalí spartakovci Vlasko, Yao a Čögley.

SkryťVypnúť reklamu

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Výnimkou bola 4. minúta, kedy napriahol z vyše 20 metrov Trnavčan Boateng, ale jeho strelu domáci gólman Junas bezpečne kryl. V 15. minúte pohrozili i domáci Skaličania, Vlasko potiahol loptu, prihral pred šestnástku Yaovi, ale ten ľavačkou len „pozdravil“ trnavského brankára Takáča.

O minútu neskôr center domáceho Vlaska z ľavej strany do pokutového územia našiel nabiehajúceho Hašu, ale lopta z jeho kopačky mierila nad trnavskú bránku. V 24. minúte sa dostali k slovu Trnavčania. Dele pekne vysunul Boatenga, ktorý sa z ľavej strany rútil na brankára Junasa, ale v poslednej chvíli sklzom zachránil, odkopom na rohový kop, obranca Blažek. V 43. minúte sa v najväčšej šanci prvého polčasu ocitol Trnavčan Bukata, keď krížnou tvrdou strelou len o centimetre minul Skalickú pravú žrď.

Prečítajte si tiež: Peter Čögley by si dres domáceho Trenčína už neobliekol Čítajte

Do druhého dejstva nastúpili obe mužstva bez zmeny. V 57. minúte po nacvičenom signáli Trnavčanov sa lopta dostala k Delemu, ktorého strelu dorazil do siete Kóša, ale proti bol postranný rozhodca, ktorý zamával postavenie mimo hru trnavskému obrancovi.

O dve minúty neskôr naopak rozjasal domáce tribúny „bývalý Trnavčan“ Yao, keď Hollý pekne vysunul do pokutového územia Hašu, ten „profesorsky“ posadil na zadok Trnavčana Kóšu, prihral nabiehajúcemu Yaovi a ten nedal Takačovi šancu 1:0.

Po inkasovanom góle sa začal veľký tlak Trnavčanov. V 76. minúte prudký center Daniela z pravej strany našiel v šestnástke Štefánika ale ten ľavačkou minul cieľ. Ohromný Trnavský tlak bol odmenený v 89. minúte, keď po centri striedajúceho Kazeema Bolajiho našla lopta namiesto Ristovského, hlavu domáceho Podhorína, od ktorého sa odrazila za chrbát domáceho brankára Junasa 1:1.

O dve minúty neskôr striedajúci Trnavčan Oseny z hranice pokutového územia poslal loptu meter nad domácu bránku. V nadstavenom čase mohli Trnavčania predsa len rozhodnúť. Daniel prešprintoval celé ihrisko, jeho následný center našiel, do päťky, nabiehajúceho Deleho, lopta sa od neho odrazila k osamotenému Ristovskemu, ktorý si loptu pridlho pripravoval, aby nakoniec len nastrelil dobiehajúceho obrancu Podhorína.

Prečítajte si tiež: Jarábek hovoril o spokojnosti, Trnavčania zas o sklamaní. Aké sú ohlasy na zápas Skalica - Trnava? Čítajte

Trnavčania tak napokon ani s tretím nováčikom súťaže nezvíťazili a stratili ďalšie dôležité body (Podbrezová 1:1, Banská Bystrica 1:2, Skalica 1:1).

MFK Skalica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 59. Yao - 89. Podhorin (vlastný). Bez kariet. Pred 3000 divákmi (vypredaným štadiónom) rozhodovali: Smolák - Jekkel, Štofik.

SKALICA: Junas - Čögley, Blažek, Podhorin, Černek - Nagy, M. Hollý (75. Fábry) - Mihalík (69. Baumgartner), Vlasko (75. Potoma), Yao (84. Mášik) - Haša (69. Šebesta)

TRNAVA: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Čurma (64. Bolaji) - Štefánik (77. Oseni), Savvidis, Bukata - Daniel, Boateng (60. Ristovski), Bamidele