Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Gladiátor Okoličány: Chcem byť produktívny a prospešný pre svoj tím

Trnavskí Gladiátori doplnili káder o skúsených hráčov aj odchovancov.

Momentka zo zápasu HK Gladiators Trnava – Modré krídla Slovan.Momentka zo zápasu HK Gladiators Trnava – Modré krídla Slovan. (Zdroj: Modré krídla Slovan)

TRNAVA. Minulá sezóna hokejovej Trnave vôbec nevyšla, Gladiátori sa umiestnili na poslednej priečke tabuľky. Mužstvo dohrávalo sezónu hlavne s mladými hráčmi, ktorých vytiahli z juniorov či dorastu. Cez zimu prišlo aj k zmene na trénerskom poste, kde tím prevzal Martin Baran a vedie ho aj v aktuálnom ročníku. Práve pred sezónou Trnava dopĺňala káder o odchovancov, ale aj skúsené mená.

K skúseným hráčom nepochybne patrí Michel Miklík, ale aj Marcel Holovič. Trnava si dokázala udržať aj Romana Kukumberga a hlási aj návrat odchovancov ako Roman Jurák či Dávid Okoličány.

Skryť Vypnúť reklamu

Návrat do Trnavy

Práve Dávid Okoličány (24) má za sebou jednu z najúspešnejších sezón svojej kariéry. Najskôr obliekal dres kráľovskej Skalice, následne dostal možnosť vyskúšať si extraligu v Nových Zámkoch.

„Hodnotím ju ako jednu z najlepších sezón, práve preto, že som si mohol zahrať extraligu. Na začiatku sezóny sa nám veľmi darilo, následne sme sa v tabuľke prepadli, ale nakoniec sa nám podarilo postúpiť do play-off, kde sme vypadli so Zvolenom,“ popísal predošlú sezónu trnavský odchovanec. Ako dodal, bola to pre neho zatiaľ kľúčová sezóna, plná skúseností, ktoré využije v ďalšej hokejovej kariére.

Prečítajte si tiež: Dominik Takáč: V bráne sa oproti prvým zápasom cítim pokojnejšie Čítajte 

Zaujímavosťou je jeho návrat do Trnavy. Aj keď nad ním rozmýšľal už v predošlých sezónach, nikdy nenadobudol reálne kontúry. Pred novým súťažným ročníkom ho však Gladiátori ohlásili ako jednu z posíl.

Skryť Vypnúť reklamu

„Musím povedať, že som dostal viacero ponúk, no tá z Trnavy bola pre mňa najzaujímavejšia, a tak som sa rozhodol hrať opäť doma,“ objasnil Okoličány.
A ako sa zmenili podmienky v Trnave od jeho posledného pôsobenia? „Vnímam to tak, že sa zlepšili, každý hráč tu má všetko potrebné pre svoj rozvoj a môžem povedať, že všetko funguje tak, ako má.“

Naladení na rovnakej vlne

Gladiátori tak v kabíne vytvorili zaujímavý kolektív, kde skĺbili skúsenosť s mladou krvou. „Myslím si, že máme kvalitný tím. Je v ňom veľa skúsených hráčov, ale aj, naopak, mladých a neskúsených, ktorí sa od nich môžu veľa učiť.“
Práve doplnenie kádra o skúsenosť vníma trnavský útočník ako správny krok. „Je ešte skoro hodnotiť, uvidíme počas sezóny, ako sa to vykryštalizuje,“ doplnil 24-ročný ľavák. Vekové rozdiely v kabíne nepociťujú, práve naopak.

Skryť Vypnúť reklamu

„Všetci sme si veľmi dobre sadli a vytvorili sme skvelý tím. Dá sa povedať, že sme naladení na rovnakej vlne.“ Cieľom je podľa Dávida Okoličányho vyhrávať, pretože motivácia v kabíne hráčom nechýba. Prirodzene je to aj prebojovať sa do play-off. A aké má mladý hokejista v trnavskom tíme osobné ciele? „Hlavne chcem byť produktívny, a tým prospešný pre svoj tím,“ prezradil útočník.

Trnavčania začali naplno trénovať od začiatku augusta, kedy bol tím už viac-menej vyskladaný a riešili sa príchody posledných hráčov. Následne kvôli karanténe nemohli odohrať Memoriál Ondreja Petráša v Leviciach a prišlo aj vypadnutie v Slovenskom pohári proti Dubnici.

„Z môjho pohľadu sme mali viacej z hry. Zo začiatku sme sa dostali do vedenia, mali sme veľa gólových šancí, ktoré sme nepremenili. Z toho ťažila Dubnica, ktorá bola v koncovke efektívnejšia a nakoniec vyhrala,“ zhodnotil pohárový zápas Okoličány, ktorý dodal, že Gladiátori za sebou majú kvalitnú prípravu po všetkých stránkach.

Okrem slovenských hráčov bude trnavský dres obliekať aj niekoľko legionárov, a to moravský hráč Jirka Hajdu, Rus Vladimir Antonov, Fín Nico Vuorijärvi a Patrik Rašín z Česka.

Prehľad výsledkov

Ešte pred štartom sezóny absolvovali Trnavčania predohrávku 46. kola s reprezentáciou SR 18. Gladiátori v tomto zápase pálili presne desaťkrát, hetrikom sa blysol útočník Marcel Holovič, tri kanadské body nazbieral aj obranca Martin Semaňák.

Reprezentácia SR18 – HK Gladiators Trnava 3:10 (0:1, 1:5, 2:4)

Góly: 24. Križan (Tomas, Eperješi), 60. Pobežal (Križan, Kurila), 60. Eperješi (Kukumberg) – 3. Litavec (Mrava, Adamčík), 25. Holovič (Okoličány, Jurák), 29. Komloš (Šandor), 31. Kukumberg (Vuorijärvi, Semaňák), 36. Šandor (Kupka), 36. Holovič (Schmidt), 46. Kupka (Vuorijärvi, Semaňák), 50. Antonov (Kukumberg, Semaňák), 56. Holovič (Jurák, Okoličány), 58. Šandor (Kupka, Ružek). Rozhodovali: Konc st. – Konc ml., Danko, strely: 33:44, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2.

TRNAVA: Hollý – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Komloš – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Adamčík, Mrava.

V prvom kole Slovenskej hokejovej ligy sa Trnava opäť stretla s Dubnicou a chcela jej oplatiť vyradenie zo Slovenského pohára. Núdza o góly v Dubnici nebola, no o víťazstve domácich rozhodlo druhé dejstvo, ktoré zvládli rozdielom triedy a z úvodného kola si zobrali plný počet bodov.

TSS Group Spartak Dubnica – HK Gladiators Trnava 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Góly: 6. Mi. Kristín (Ďuriš), 29. Ondruš (Síkela, Cebák), 34. Ďuriš (Mi. Kristín, Sojčík), 34. Ondruš (Síkela, Andrisík), 40. Ďuriš (Sojčík, Mi. Kristín), 44. Síkela (Dubeň, Andrisík) – 10. Holovič (Schmidt, Kupka), 20. Miklík (Vuorijärvi, Antonov), 31. Kliment (Antonov), 49. Jurák (Kupka, Schmidt), 52. Okoličány (Jurák, Schmidt). Rozhodovali: Píšťanský – Danko, Rehák, strely: 35:25, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 189 divákov.

TRNAVA: Hollý – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Miklík – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Adamčík, Mrava.

Druhé kolo prinieslo súťažný zápas medzi Trnavou a Bratislavou. Vďaka skvelej úvodnej tretine ho ovládli domáci hokejisti. Najvýraznejšie sa o to pričinila známa produktívna dvojička z minulého roka – Kukumberg a Antonov. Práve po spolupráci týchto dvoch hokejistov padli tri zo štyroch presných zásahov Trnavy.

HK Gladiators Trnava – Modré krídla Slovan 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Kukumberg (Antonov, Semaňák), 7. Kukumberg (Antonov), 13. Antonov (Kukumberg, Miklík), 17. Šandor – 58. Petráš (Jendek, Uram). Rozhodovali: Krajčík – Olle, Vyšný, strely: 32:28, vylúčení: 6:6 (navyše: Vuorijärvi 5min za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 275 divákov.

TRNAVA: Hollý – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Miklík – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Adamčík, Mrava.

Topoľčany zdolali Trnavu rozdielom triedy, vysoko 5:0.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 15. Ručkay (Čaládi, L. Novák), 31. Vereš (A. Gergel, Ďurech), 32. Kluka (Bečka), 38. Kluka (Bečka, Bystričan), 53. M. Novák (L. Novák). Rozhodovali: Čahoj – Rehák, Hanko, strely: 38:30, vylúčení: 2:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 213 divákov.

TRNAVA: Hollý – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Miklík – Ružek, Kupka, Šandor – Mrava.

Trnava mohla siahnuť na ďalšie víťazstvo, avšak to im ušlo po dvoch minútach predĺženia, kedy rozhodol obranca extraligových Michaloviec František Gajdoš.

HK Gladiators Trnava – HC 19 Humenné 3:4pp (0:2, 2:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 30. Šandor (Hajda), 37. Okoličány (Jurák, Schmidt), 44. Holovič (Jurák) – 3. Horvát (Borov, Krajňák), 11. Fedorko (Lačný, Farkaš), 32. Pichnarčík (D. Markuš, Horvát), 62. Gajdoš (D. Markuš). Rozhodovali: Moller – Synek, Haringa, strely: 33:40, vylúčení: 5:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 210 divákov.

TRNAVA: Hollý – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Miklík – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Adamčík, Mrava.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 2. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 3. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 6. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 7. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 1. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 2. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 3. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 4. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 5. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 6. P3 stavia pri Lozorne novú halu
 7. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 8. Až dve tretiny Slovákov chcú mať všetky služby v jednom balíku
 9. A čokoládového Oscara získava – táto slovenská pralinka! Mňam!
 10. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 9 546
 2. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 398
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 079
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 063
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 228
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 697
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 218
 8. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 449
 9. Nechajte kryptomeny na Fumbi 2 382
 10. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 318

Blogy SME

 1. Ján Marton: Slizká uhlíková čiara za priemyselným chovom dojníc. Vráťme kravy na hospodárstva, pasienky a mlieko do kanvíc.
 2. Jozef Sitko: Jáchymov najväčším väzením sveta?
 3. David Talian: Čože je to 50 000€?
 4. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 5. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 6. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 7. Adriana Boysová: Stretnutie
 8. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 287
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 130
 3. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 9 449
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 479
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 419
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 300
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 125
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 979
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Leopoldovčanov trápia chýbajúci hráči aj slabá účasť na tréningoch.


12 h
Prezident klubu FC Spartak Trnava Peter Macho.

Majiteľ Slovana na rokovaní chýbal.


TASR 12 h

Kuriózny prípad sa stal v Trnave.


13 h
Ilustračný obrázok

Narazil do šoférky a vytlačil ju z jazdného pruhu.


TASR 14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


20 h

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


25. okt

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši prerušil vyučovanie na týždeň.


21 h

Dievčina na viaceré výzvy, aby sa upokojila, vôbec nereagovala.


25. okt

Blogy SME

 1. Ján Marton: Slizká uhlíková čiara za priemyselným chovom dojníc. Vráťme kravy na hospodárstva, pasienky a mlieko do kanvíc.
 2. Jozef Sitko: Jáchymov najväčším väzením sveta?
 3. David Talian: Čože je to 50 000€?
 4. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 5. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 6. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 7. Adriana Boysová: Stretnutie
 8. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 287
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 130
 3. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 9 449
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 479
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 419
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 300
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 125
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 979
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu