TRNAVA. Pamätník nenarodeným deťom plánuje na cintoríne na Kamennej ceste v Trnave umiestniť občianske združenie (OZ) Naše mesTTo.

Pamätník má umožniť dôstojnú spomienku na tieto deti, ktorá by mala pomôcť rodičom a pozostalým prekonať traumu z toho, že prišli o dieťa pred jeho narodením.
Utrpenie týchto rodičov bolo podľa OZ dlhé roky prehliadané. Spolu s pamätníkom pribudne aj miesto na pochovávanie nenarodených detí. OZ o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Každý človek, aj ten najmenší a najnepatrnejší, si zaslúži, aby sa k nemu pristupovalo s úctou. Najmenšími ľuďmi sú medzi nami nenarodené deti, ktoré zažívajú svoje prvé obdobie v lone svojej matky. Sú rovnako ľuďmi ako my všetci. Pomník odkazuje na ich dôstojnosť a ponúka miesto piety a úcty voči týmto deťom,“ vysvetľuje OZ. Predsedom združenia Naše mesTTo je mestský poslanec Rastislav Mráz (KDH).
Mestské zastupiteľstvo v Trnave bude koncom apríla rozhodovať o poskytnutí pozemku s rozlohou približne 60 metrov štvorcových pre pamätník a hrobové miesto na cintoríne. Majetková komisia odporúča poslancom výpožičku pozemku schváliť.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!