TRNAVA. Mesto Trnava opäť otvorí počas víkendu 16 odberových miest na antigénové testovanie pre ľudí, ktorí potrebujú certifikát na ďalšie obdobie.
K dispozícii budú v sobotu 20. a v nedeľu 21. marca od 8:00 do 18:00. Ľudia ich nájdu na tých istých miestach ako v predchádzajúcich týždňoch.
V sobotu bude okrem tradičných šestnástich otvorené aj ďalšie odberové miesto v mestskej časti Modranka.
Deviate testovanie

V Trnave pôjde už o deviate tohtoročné víkendové testovanie. V ôsmom kole prišlo do odberových miest zriadených samosprávou 19 373 ľudí, 54 z nich malo pozitívny výsledok testu, čo je 0,28 %. Išlo o najlepší výsledok zo všetkých tohtoročných testovaní.
„Za týždeň príde na antigénové testovanie v celom okrese Trnava zhruba 55 000 ľudí, z toho takmer 20 000 sa otestuje v šestnástich mestských odberových miestach počas víkendu v Trnave. Je zjavné, že ľudia túto možnosť vyhľadávajú a preto budeme naše víkendové odberové miesta otvárať aj po 22. marci, keď Trnava prejde do bordovej farby COVID automatu. Negatívny test bude totiž potrebný aj naďalej a Trnavčanom chceme uľahčiť spôsob, akým sa k nemu dostanú,“ povedala zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská.
Niekde len na objednávku

Sedem odberových miest bude podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej fungovať na objednávky cez mobilnú aplikáciu TrustOne.
Zaregistrovaným používateľom príde výsledok testu priamo do aplikácie a nemusia teda čakať na papierový certifikát na mieste. Ďalšie miesta budú k dispozícii pre ľudí bez objednania.
Okrem víkendových miest na testovanie zriadených mestom je v Trnave k dispozícii sedem stálych odberových miest, ktoré prevádzkujú zmluvní partneri ministerstva zdravotníctva. Otvorené sú od pondelka do soboty.