Sobota, 10. apríl, 2021 | Meniny má IgorKrížovkyKrížovky

Tretie víťazstvo Spartaka za sebou, tentokrát na pôde Nitry

Nový tréner Michal Gašparík ml. nestratil s mužstvom ešte ani bod.

Momentka zo zápasu Nitra - Trnava.Momentka zo zápasu Nitra - Trnava. (Zdroj: TASR)

NITRA. Futbalisti Trnavy zvíťazili v 20. kola Fortuna ligy v Nitre 1:0. Rozhodol o tom gól Gréka Kyriakosa Savvidisa zo 79. minúty.

Futbalisti Nitry v prvom domácom Fortuna ligovom zápase v tomto roku odohrali proti favorizovanej Trnave vyrovnaný prvý polčas.

Defenzívu hostí zamestnával v úvode najmä Jendrišek. Na opačnej strane pálil v 12. minúte z uhla do bočnej konštrukcie brány Bamidele Isa. Vyloženú gólovú šancu si však v prvom polčase napokon nevypracovalo ani jedno mužstvo.

Prečítajte si tiež: Zomrel dlhoročný funkcionár Veľkých Kostolian Čítajte

Do druhého polčasu lepšie naskočili hostia. V 52. minúte po zrazenej lopte v malom vápne nebezpečne zakončoval z tesnej blízkosti Bukata. Brankár Šípoš loptu zrazil na rohový kop.

V 69. minúte sa do dobrej pozície dostal Ristovki, no v poslednej chvíli mu skočil do úmyslu brániaci Celebi a dobrým defenzívnym zákrokom loptu zblokoval na bočnú sieť. Jediný gólový moment zápasu sa zrodil v 79. minúte.

Po hlavičke Ristovského z hranice päťky brankár Šípoš reflexívne vyrazil loptu len pred seba, kde z hraničnej pozície skóroval Grék Savvidis. Nitra sa v ďalšom priebehu síce pokúšala o vyrovnanie, no v útoku jej chýbala väčšia kvalita.

V samom závere mohol pocukrovať postup do prvej šestky ešte Ristovki, no v dobrej pozícii na domáceho gólmana nevyzrel. Trnava vyhrala pod Zoborom 1:0 a naplno bodovala už v treťom tohtoročnom zápase.

Prečítajte si tiež: Tribúna často praskala vo švíkoch Čítajte

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Savvidis.

Rozhodovali: Dohál – Pozor, Jekkel, ŽK: Ba, Šefčík - Olejník, bez divákov.

Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Regäsel (90. Franko), Mustafič – Mészáros (81. Tancík), Käuper (81. Kurt), Šefčík – Jendrišek.

Trnava: Rusov – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Savvidis – Saymon (90.+1 Tumma), Bukata (89. Benovič), Iglesias (66. Kolesár), Bamidele Isa – Olejník (46. Ristovski).

Hlasy po zápase

Peter Lérant, tréner FC Nitra: „Prvý polčas sme mali miernu územnú prevahu, mali sme aj viacero náznakov, ktoré sme vo finálnej fáze nevyužili. Druhý polčase sa dostavila nervozita z výsledku. Neboli sme dosť konkrétni, mali sme málo akcií dopredu. Bolo zrejmé, že to bude zápas o jednom góle. Pred gólom sme mali šancu zo štandardky, nevyužili sme ju. Naopak, Trnava svoju šancu po štandardke využila, dala gól, vyhrala a my musíme ísť ďalej.“

Michal Gašparík, FC Spartak Trnava: „Chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne, no mali sme viac strát ako sme čakali. Postupom času sme sa s tým vysporiadali a snažili sme sa o dlhšie držanie lopty. V druhom polčase sa nám to viac darilo a boli sme nebezpečnejší. Myslím, že o ten jeden gól sme boli lepší a výhru sme si zaslúžili.“

1. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest