Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Na hernú kvalitu si v Hlohovci musia ešte počkať

Mladému, no perspektívnemu mužstvu chýbajú skúsenosti.

Momentka zo zápasu J. Bohunice - HlohovecMomentka zo zápasu J. Bohunice - Hlohovec (Zdroj: ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice)

HLOHOVEC. Štvrtoligista z Hlohovca v posledných sezónach výrazne zmenil káder a celkovú filozofiu. Ide cestou výchovy hráčov a vlastných odchovancov aj na úkor výsledkov v súťaži.

Minulú sezónu sa mužstvo držalo po jesennej časti s nelichotivými dvomi bodmi na dne tabuľky, k záchrane mu pomohla pandémia koronavírusu a anulovanie súťaží. V tej aktuálnej obsadil Hlohovec 12. miesto v tabuľke a aj keď s umiestnením nie je v klube príliš veľká spokojnosť, riadia sa príslovím "trpezlivosť ruže prináša".

Skryť Vypnúť reklamu

Tréner Ján Škreňo vie, že mladý káder má potenciál a potrebuje naberať skúsenosti. V rozhovore nám porozprával o víziách klubu, ale aj o tom, či si ešte sám plánuje súťažne obuť kopačky.

K A-mužstvu Hlohovca ste prišli do pozície hlavného trénera pred rokom z Veľkého Orvišťa. Ako prišlo k spolupráci s klubom?

– V tej dobe som okrem Veľkého Orvišťa pôsobil pri staršom doraste Hlohovca. Po jesennej časti sme s Orvišťom, ako nováčikom súťaže v siedmej lige, skončili na druhom mieste so stratou troch bodov na lídra. Vedenie nebolo s umiestnením spokojné a po roku a pol sme spoluprácu ukončili. V tom období prišla ponuka od športového riaditeľa Hlohovca Norberta Kusého prebrať mužstvo do jarnej časti. Hlohovec bol po jeseni na poslednom mieste v tabuľke so ziskom dvoch bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

Mal som sa pokúsiť zachrániť mužstvo v štvrtej lige. Káder som v zimnej prestávke prakticky kompletne vymenil, s čím sme boli veľmi spokojní, žiaľ, zo športového hľadiska sa odohralo len prvé jarné kolo a amatérske súťaže sa kompletne anulovali, čo pre Hlohovec znamenalo záchranu v súťaži.

Futbalovo ste naposledy pôsobili v spomínanom Veľkom Orvišti. Dá sa povedať, že týmto krokom ste ukončili vašu aktívnu hráčsku činnosť, alebo je ešte v budúcnosti možnosť, že sa k hraniu vrátite?

Prečítajte si tiež: V Červeníku zrejme zostane do konca kariéry. Najviac ho bavia tradičné derby zápasy Čítajte 

– Do Veľkého Orvišťa ma zavolali ako hrajúceho trénera veľkí športoví nadšenci, starosta obce Pavol Paulovič a tréner Stanislav Šoka, aby som pomohol opäť naštartovať futbal v obci. TJ Slovan Veľké Orvište sa po kratšej odmlke znovu objavil na futbalovej mape a vznikol veľmi zaujímavý projekt kombinácie domácich, hlohovských a srbských hráčov. Osobne si myslím, že sa zložil silný káder okolo skvelých hráčov Tomáša Weselowského a Nenada Dragičeviča. V súčasnosti je Orvište stabilizované s ambíciou postupu do 6. ligy. S aktívnym hraním už nepočítam, za tie roky toho bolo dosť. Musím povedať, že som si to veľmi užil a som za to vďačný.

Skryť Vypnúť reklamu

Kde ste pred Hlohovcom zbierali trénerské skúsenosti?

– V rodnom Hlohovci som trénoval prakticky skoro všetky mládežnícke kategórie, vypomáhal som ako asistent mládežníckych výberov pre Oblastný futbalový zväz Trnava a taktiež v spomínanom Veľkom Orvišti.

Bola pre vás 4. liga výzvou? Ako hodnotíte jej kvalitu?

– Nenazval by som to výzvou. V Hlohovci som začínal s futbalom ako chlapec, roky som tu úspešne trénoval mládež a keď prišla možnosť trénovať A-mužstvo, bola to pre mňa veľká česť a zároveň aj povinnosť túto ponuku zobrať, napriek tomu, že sa mužstvo nachádzalo v zlej situácii. Aktuálny ročník sa prakticky len rozbiehal a bol nútene pozastavený, tým opäť stráca na určitej hodnote a kvalite. Mužstvá, ktoré mali formu, ju po opätovnom spustení nemusia mať.

Mužstvá, ktoré nemali formu, prípadne sa trápili so zraneniami, ako napríklad pre mňa veľké prekvapenie v podobne Vrbového, môžu túto situáciu využiť. V každom prípade, tabuľka bola veľmi vyrovnaná, vyložene slabý tím sa v súťaži nenachádza. Prekvapením, ktoré je podložené kvalitou kádra, osobitosťou domáceho prostredia a špecifickým rozmerom domácej hracej plochy je pre mňa Radimov. Mužstvá, ktoré podľa môjho názoru jednoznačne disponujú kvalitou, či už kádrovou, alebo hernou, sa doteraz stihli vyprofilovať do tretieho miesta a myslím si, že tam aj zostanú.

Ako ste už spomenuli, za posledný rok prebehlo v kádri Hlohovca viacero zmien. Pri skladbe ste sa zamerali najmä na hráčov a odchovancov klubu, ako vnímate káder vy? Nechýbajú vám v ňom starší, skúsenejší hráči?

Prečítajte si tiež: Kluby sú v neistote, stále však veria. Pohľad na dohratie jarnej časti je rozpačitý Čítajte 

– Momentálna športová vízia klubu je hrať s čo najväčším počtom domácich hráčov, prípadne hráčov z blízkeho okolia. Káder je stále veľmi mladý, herne neskúsený, čo sa odzrkadľovalo aj na nestabilných výkonoch a výsledkoch v jesenných stretnutiach. V klube sa stále pohrávame s myšlienkou doplniť mužstvo o skúsených starších hráčov, ktorí by osobnostne, charakterovo, ale aj morálne dokázali pozdvihnúť mladý hlohovecký kolektív.

V tomto bol kedysi top hráčom ikonický Tomáš Došek. Máme veľa mladých, dravých a perspektívnych hráčov, ktorým bude patriť budúcnosť, žiaľ, na hernú kvalitu si u nich musíme ešte počkať. V nedohratej jesennej časti sme veľa očakávali od Jakuba Ďuriša a Martina Mihálika, tí sa však dlhodobo zranili v úvodných kolách.

Úvod jesennej časti sa napriek výhre s Partizánskym asi nevyvíjal podľa predstáv, napokon sa ju ani nepodarilo dohrať. Zimujete na 12. mieste v tabuľke, ako ste v klube spokojní s výsledkami?

– Úvodné kolo súťaže bolo podľa našich predstáv, následne sme herne nesklamali v Prečíne, kde sme ale pohoreli na finalizácii a gólovom zakončení. Po zlých herných výkonoch prišli dve prehry, no mužstvo sa nakoplo a opäť dokázalo doma suverénne zvíťaziť s Trebaticami. V Domaniži u veľmi kvalitného súpera sme vybuchli v druhom polčase.

V zápase s Trenčianskymi Stankovcami, kde sme boli herne lepší, sme prehrali a následne s Jaslovskými Bohunicami, ktoré sú ašpirantom na postup a kde sa body nečakali, sme remizovali. Kolísavé výsledky a výkony jednoznačne pripisujem mladému neskúsenému a takticky ešte nezrelému kádru, ktorý však naznačuje potenciál. S umiestnením v klube nie je vyslovená spokojnosť, napriek tomu jesenná tabuľka do ôsmeho miesta ukazuje hernú vyrovnanosť mužstiev a stále je tu možnosť posunúť sa vyššie.

Predpokladám, že káder chcete cez zimu doplniť, pozeráte sa po možných posilách?

– Jesenné kolá nám potvrdili, čo som avizoval už pred začiatkom súťaže, že nám v kádri chýbajú hráči na strategických herných postoch. Aj preto sa v klube obzeráme a oslovujeme hráčov, ktorí by vhodne zapadli do mužstva. Potrebovali by sme zvýšiť konkurenciu na postoch hrotového útočníka, stredného obrancu, prípadne ofenzívneho stredného stredového hráča.

Futbalovú sezónu opäť komplikuje koronavírus, ako vnímate situáciu? Koľko spolu mužstvo netrénuje?

Prečítajte si tiež: Za koncom slávnej éry stála nečakaná fúzia s Púchovom Čítajte 

– Táto doba je veľmi komplikovaná nielen pre celú športovú obec. Amatérsky šport dostal už druhú veľkú stopku. Či sa súťaže dohrajú a v akom formáte, je podľa mňa nateraz ešte veľkým otáznikom. Náš klub vplyv pandémie postihol veľmi bolestivo a citeľne, pretože nás opustil tréner Kvetoslav Greguška. Káder mužstva sa rozpustil v októbri, no chlapci dostali individuálny kondičný plán, ktorý sa snažia plniť.

V Hlohovci sa nedávno rozbehla rekonštrukcia hlavnej tribúny. Prichádza opäť k zlepšeniu podmienok pre hráčov a celkovo k napredovaniu klubu?

– Rekonštrukcia tribúny je v súčasnej dobe pozastavená, robí sa oprava vonkajšieho skeletu budovy a tribúny na sedenie. Celý štadión bude v tradičnej fialovo-bielej farbe. Samotný klub podľa môjho názoru po športovej stránke napreduje. Sekcia mládeže pracuje veľmi zodpovedne, veľkú radosť nám robia prípravky a najmä mladší a starší žiaci. Dorasty sú počtovo stabilizované. Klub sa v spolupráci s mestom a sponzormi snaží o stabilné a vhodné športové podmienky pre napredovanie a výchovu mladých futbalistov. Čo sa týka A-mužstva, boli avizované určité posily, mužstvo malo v januári absolvovať kondičné sústredenie v Českej republike, no všetko je pozastavené.

Ak by sa sezóna dohrala, aké máte ciele v súťaží?

– V klube je veľký záujem udržať čo najdlhšie momentálny perspektívny a formovateľný káder, bez ohľadu na to, či sa sezóna dohrá, alebo nie. Cieľom je dlhodobejšia práca, chceme výsledkovo napredovať a posúvať hráčov čo najvyššie. Ak by prišla avizovaná reorganizácia súťaží, vzhľadom na kvalitu a rozpoloženie kádra sa nemôžeme baviť o postupovej skupine mužstiev.

Pracujete v A-mužstve aj s dorastencami?

– V tíme je silná skupina chlapcov, s ktorými som spolupracoval v žiackom aj dorasteneckom veku. Poznám ich herné kvality, charakterové črty a nebojím sa im dávať možnosť už v takom mladom veku skočiť do štvrtoligového kolotoča.

Do klubu nedávno pribudol Daniel Ondriga. Akú úlohu pri A-mužstve plní?

Prečítajte si tiež: Kedysi pôsobili vo vyšších súťažiach, alebo sa z futbalovej mapy úplne vytratili Čítajte 

– Zastáva funkciu, ktorá zahŕňa komunikáciu s delegovanými osobami na jednotlivé stretnutia, skauting mladých hráčov zo širšieho okolia a taktiež sa venuje určitej marketingovej stránke A-mužstva. Bol ochotný podať svoju odbornú pomoc klubu, čo si vážime.

Za normálnych okolností by ste začínali zimnú prípravu, čomu sa v tomto období venujete?

– Svojej rodine, samoštúdiu trénerskej odbornej literatúry a individuálne pripravujem jedného šikovného mladého hráča zo Spartaka Trnava.

Je v Hlohovci vízia, že o pár rokov by A-mužstvo mohlo hrať aj vyššiu súťaž, ako je 4. liga?

– Hrať vyššiu súťaž je o veľkých finančných položkách, ktoré v klube momentálne absentujú. Výhodou klubu je, že disponuje širšou základňou mladých a perspektívnych hráčov, ktorí v priebehu pár sezón môžu prejaviť svoju kvalitu. Víziou je príprava domácich mladých hráčov do kádra A-mužstva, ich postupné zapracovávanie so snahou hrať v budúcnosti o popredné priečky danej súťaže.⋌

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 4. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 5. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 1. P3 stavia pri Lozorne novú halu
 2. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 3. Až dve tretiny Slovákov chcú mať všetky služby v jednom balíku
 4. A čokoládového Oscara získava – táto slovenská pralinka! Mňam!
 5. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 10. Jesenný školský zber papiera je v plnom prúde
 1. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 286
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 894
 3. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 8 717
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 376
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 171
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 689
 7. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 3 303
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 218
 9. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 548
 10. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 427

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 2. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 3. Adriana Boysová: Stretnutie
 4. Andy Nosko: Uniknuté odposluchy Fica a spol - možné scenáre
 5. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 6. Július Kovács: Fico nám tu skáče, že budú koláče.
 7. Kristína Jakubičková: Čo má spoločné "duckface" žena a študáci rozbití na šrot?
 8. Patrik Lenčéš: Lakomstvo alebo štedrosť?
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 20 140
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 017
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 445
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 355
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 282
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 440
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 290
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 950
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Leopoldovčanov trápia chýbajúci hráči aj slabá účasť na tréningoch.


1 h
Prezident klubu FC Spartak Trnava Peter Macho.

Majiteľ Slovana na rokovaní chýbal.


TASR 2 h

Kuriózny prípad sa stal v Trnave.


3 h
Ilustračný obrázok

Narazil do šoférky a vytlačil ju z jazdného pruhu.


TASR 4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


10 h

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


23 h

Dievčina na viaceré výzvy, aby sa upokojila, vôbec nereagovala.


25. okt

Vodiča, ktorý z miesta nehody ušiel, už vypátrali.


25. okt

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 2. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 3. Adriana Boysová: Stretnutie
 4. Andy Nosko: Uniknuté odposluchy Fica a spol - možné scenáre
 5. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 6. Július Kovács: Fico nám tu skáče, že budú koláče.
 7. Kristína Jakubičková: Čo má spoločné "duckface" žena a študáci rozbití na šrot?
 8. Patrik Lenčéš: Lakomstvo alebo štedrosť?
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 20 140
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 017
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 445
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 355
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 282
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 440
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 290
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 950
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu