BUČANY. Futbalové zázemie dedinských klubov sa nepochybne líši od vyšších líg. Aj menšie štadióniky v Trnavskom kraji majú divákom čo ponúknuť a často ukrývajú rarity, ktoré by sme inde nenašli. My sme sa na niektoré z nich detailne pozreli.
História futbalového klubu v Bučanoch sa začala písať v roku 1921 ako súčasť miestneho športového klubu pod názvom ŠK Bučany. Futbal sa sústreďoval na ihrisku povedľa súčasného horného cintorína.
V 50. rokoch sa klub premenoval na Dynamo a futbalová činnosť sa preniesla na štadión, na ktorom klub pôsobí dodnes. K ďalšej zmene názvu prišlo v 60. rokoch, kedy sa z Dynama stal TJ Družstevník Bučany a následne OFK Bučany. V polovici 90. rokov sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia areálu športového klubu.
Vybudovalo sa oplotenie zo severnej aj západnej strany a bola postavená nová krytá západná tribúna.
Koncom 90. rokov sa vybudovala plynofikácia všetkých kabín, rekonštrukciou prešli aj vnútorné priestory či strecha, ktorá bola v zlom stave. Mužstvo Bučian dnes pôsobí druhú sezónu v najvyššej oblastnej súťaži, kde sa vrátili takmer po desiatich rokoch. Predsedom klubu je Marcel Hutta, ktorý zastáva túto funkciu niekoľko rokov. V klube veľmi dobre pracujú s mládežou.
Postupné rekonštrukcie

Posledné roky prešiel areál niekoľkými zmenami. Podľa slov predsedu klubu sa snažia zveľaďovať štadión postupne a každý rok si niečo naplánujú aj v súčinnosti s obcou.
„Tento rok nám vedenie obce zabezpečilo novú kosačku. Asi tri roky dozadu sme vybudovali na hracej ploche automatické závlahy. V predošlých rokoch prešli rekonštrukciou vnútorné priestory budovy štadióna, ako aj vonkajšia fasáda. Na tribúne sme upravovali sedačky, pribudol nám bufet, nové kúrenie. Všetko robíme postupne a hlavne vďaka pomoci obce, pretože tak veľké investície by sme si nemohli dovoliť. Aktuálne sme rozbehli aj projekt spoločne s Malženicami a Trakovicami, ktorý zatiaľ funguje veľmi dobre,“ objasnil Hutta. Zo svojich zdrojov klub vybudoval iba bufet, okrem toho na štadióne pravidelne organizujú aj menšie brigády.