TRNAVA. Okresný úrad v Trnave ponúkol na predaj byt v Trnave s rozlohou 59 štvorcových metrov za 2 500 eur. O tento prebytočný majetok štátu bol vďaka výnimočnej cene mimoriadny záujem, v určenom termíne podalo ponuky na kúpu 31 záujemcov z celého Slovenska.

Neodradil ich ani mimoriadne zlý stav bytu po neplatičovi, odpojená elektrina aj voda, nevyhnutnosť ďalších investícií, ani to, že je za mestom v časti Medziháj.
Cenové ponuky v zalepených obálkach prišli nielen z Trnavy a blízkeho okolia, ale aj z Bratislavy, Nitry, Dudiniec, Banskej Bystrice, Vranova nad Topľou alebo Košíc.
Najviac za byt podľa zápisnice z ich vyhodnotenia ponúkol Marek Mihaľo z Vinného na východe Slovenska. Jeho cenová ponuka 43-tisíc eur bola o približne 30-tisíc eur vyššia, ako druhá v poradí. Pôvodne stanovenú cenu prekonala sedemnásťkrát.
Komisia určená na vyhodnocovanie ponúk skonštatovala, že osobitné ponukové konanie bolo úspešné a odporučila uzatvoriť kúpnu zmluvu s Marekom Mihaľom.
Byt sa nachádza v usadlosti Medziháj medzi mestom Trnava a obcou Ružindol. Vyžaduje si investície do strechy, fasády, ale aj interiéru. Na Okresnom úrade v Trnave teraz čakajú, či víťaz osobitného ponukového konania podpíše kúpnu zmluvu a zaplatí ponúknutú cenu.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!