PIEŠŤANY. Polícia na základe videozáznamov vypátrala zlodeja, ktorý z dvoch predajní v okrese Piešťany ukradol takmer 4-tisíc eur. Postupoval pri tom so značnou dávkou drzosti. Peniaze ukradol z pokladničiek.

Zlodej najprv navštívil servis. "Tam jednoducho vošiel do neuzamknutej kancelárie a zo skrinky vzal 1 500 eur. O 5 dní vyskúšal šťastie v predajni zo štvorkolkami. Spoza pultu ukradol zo zásuvky ďalších 2 400 eur," uviedla polícia na sociálnej sieti.
Keďže páchateľa zachytili kamery, kriminalisti zakrátko identifikovali, o koho ide. "V minulosti už trestaný Holíčan však nemal veľmi chuť spolupracovať s policajtmi, až do momentu, kým ho vypátrali bratislavskí PMJ-čkari. Na ďalšie úkony ho odovzdali policajtom na Obvodné oddelenie Policajného zboru Vrbové," dodala polícia.
Na základe súdu už 46-ročného Petra obvinili z prečinu krádeže a eskortovali ho do väzby.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!