TRNAVA. Štát vymenil ľudí v orgánoch spoločnosti Trnavská teplárenská. Dôvodom je podľa šéfa spoločnosti MH Manažment Ľuboša Lopatku nízka efektívnosť podniku a zlé rozhodnutia z minulosti.
Novým predsedom predstavenstva sa stal Juraj Slašťan, podpredsedom Anton Brčka a členom predstavenstva Milan Roman.
Slašťan je zároveň generálnym riaditeľom Trnavskej teplárenskej, Brčka riaditeľom investičnej výstavby, služieb a informatiky. Novou členkou dozornej rady je Marianna Ondrová.
Ku konkrétnym dôvodom sa nevyjadrili

Ku konkrétnym dôvodom výmeny vedenia v štátnej spoločnosti sa Ľuboš Lopatka vyjadriť nechcel.
„Myslím, že konštatovanie, že ich postup nebol v súlade s efektívnym spravovaním majetku štátu je veľmi výstižné,“ povedal.
MH Manažment spravuje majetkové podiely štátu vo viac ako polstovke podnikov. Novému obsadeniu pozícií v Trnavskej teplárenskej predchádzali podľa Lopatku výberové konania.
Personálne zmeny podľa nového šéfa MH Manažment prebehli aj v Košickej teplárenskej a vylúčené nie sú ani v ďalších zo šestice štátnych teplární.
Spoločnosť sa v minulosti potýkala s kauzami
„Chceme zásadne zmeniť fungovanie teplárenských spoločností nielen vo vzťahu ku klientovi – občanovi, ale aj z hľadiska efektívnosti a hospodárnosti, a takýto proces prináša aj personálne zmeny,“ dodal Lopatka. Zásadnou zmenou má byť sieťové riadenie, teplárne v súčasnosti fungujú ako samostatné podniky.
Vlani dosiahla Trnavská teplárenská podľa portálu finstat.sk celkové výnosy 14,5 milióna eur a zisk 110-tisíc eur.
Trnavská teplárenská sa v minulosti potýkala s viacerými kauzami. Jednou z nich bol aj predaj emisných kvót jej manažérmi, pri ktorom mala prísť o 890-tisíc eur. Trnavský súd začiatkom tohto roku bývalých manažérov spoločnosti, ktorým hrozilo dlhoročné väzenie, oslobodil s tým, že v tomto prípade nešlo o trestný čin.
Trnavská teplárenská zabezpečuje dodávky tepla pre priemysel, verejný sektor aj domácnosti na území Trnavy. Hlavným zdrojom tepla je jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!