TRNAVA. Vedenie Trnavského samosprávneho kraja sa v druhej polovici svojho funkčného obdobia zameria na zmierňovanie dopadov koronakrízy a pokračovať bude v rozbehnutých projektoch.
Druhá polovica funkčného obdobia

Prioritou bude podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča rozvoj sociálnej infraštruktúry vrátane športovísk, ale aj rozširovanie služieb v oblasti zdravotníctva a riešenie dopravy.
Viskupič to povedal pri príležitosti vstupu do druhej polovice z päťročného funkčného obdobia.
Koncom roka 2017 boli župani aj krajskí poslanci zvolení do funkcií výnimočne na päť rokov, aby sa v roku 2022 mohli konať voľby do samospráv obcí, miest a krajov v jednom termíne.
„Nezdedili sme po predošlom vedení žiadne pripravené projekty, preto sme museli venovať čas ich príprave. Ak nás koronakríza výrazne nespomalí, župa sa bude v najbližšom období dynamicky rozvíjať,“ dodal Viskupič.
Nevyhnutná je spolupráca so štátom

Krajská samospráva chce podľa neho riešiť problémy s cestami, nevyhnutná však bude spolupráca so štátom.
„Ide napríklad o riešenie dopravy v Hlohovci či výstavbu obchvatov Senice a Jablonice, kadiaľ prechádza dôležité dopravné spojenie s Českou republikou. Zároveň chceme urýchliť výstavbu cyklotrás, jedného z predpokladov rozvoja cestovného ruchu a zelenej mobility, s ktorou súvisí aj zámer prilákať viac cestujúcich do autobusovej dopravy,“ dodal Viskupič.
Prvú polovicu volebného obdobia označil za obdobie reštartu, počas ktorého sa podarilo župu finančne ozdraviť. Pripomenul, že trnavská krajská samospráva mala v minulosti jeden z najnižších rezervných fondov spomedzi všetkých krajov.
Z úspešných projektov „prvého polčasu“ vedenia župy spomenul otvorenie nového centra sociálnych služieb na mieste bývalého zariadenia Čistý deň v Galante a systematický prístup k opravám a modernizáciám ciest II. a III. triedy z vlastného rozpočtu aj eurofondov. S tým súvisí aj prebiehajúca zásadná obnova techniky cestárov.
Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.
Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!