Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Voltmann v bránke MŠK exceloval

HLOHOVEC (od dopisovateľa Mikuláša Rožňáka) – V piatom predposlednom kole nadstavbovej časti štyroch najlepších družstiev 1. hádzanárskej ligy mužov sa v meste ruží predstavil suverén tohto ročníka, celok HC THP Topvar Topoľčany. V tejto sezóne nezískali

Hlohovčania s týmto súperom ani bod a tak sa čakalo, či sa im túto nepriaznivú bilanciu podarí v pravú chvíľu prelomiť. Domáci mali pochopiteľný rešpekt, no lídrovi súťaže mnoho nedovolili a zaslúžene nad ním zvíťazili. V druhom zápase na východe republiky, ktorý má vplyv už len na konečné 3. miesto zdolala Levoča rezervu Tatrana Prešov 35:32.
Hlohovec – Topoľčany 22:20 (8:7)
* MŠK: Voltmann, Slovák – Sakar, Vagánek, T. Görög, Cibulka 5, Andreánsky, Hátaš, Strečanský 1, Strižinec, Struhár 9/1, Bočkay 4/1, Zeman, Brezina 3. Tréner Ondrej Sakar.
* Pok. hody: 2/2 – 7/5. Vylúčenia: 6 (ČK: 27. Andreánsky, 60. Hátaš) – 8 (ČK: 42. Masaryk). Pred 100 divákmi rozhodovali Haščík a Oťapka.
Začiatok bol veľmi opatrný. Na gól hosťujúceho Králika z 1. min odpovedali domáci dvoma gólmi až v 5. min zásluhou Brezinu a Cibulku. V polovici polčasu bol stav nerozhodný 3:3. Potom si domáci udržiavali mierny náskok a v 25. min viedli 6:4. O tri minúty však bol už stav 6:7, no v poslednej minúte Bočkay zo sedmičky a Struhár otočili na polčasový výsledok. Pod malý počet gólov sa podpísala na jednej strane pomerne nedôrazná streľba domácich zakončovateľov, na druhej strane mal svoj superdeň kapitán Patrik Voltmann, ktorý okrem sedmičky Vlčka zneškodnil 12 streleckých pokusov hostí. Krátko pred polčasom videl za faul červenú kartu krídelník Andreánsky. Po obrátke začali lepšie Hlohovčania, ktorí po góloch Struhára a Cibulku viedli v 33. min 10:7. V ďalšom priebehu hlavne pričinením tejto dvojice svoje vedenie zvýšili na 15:11 a 17:12 a v 45. min bolo 18:13. Brankár Voltmann si aj v tejto fáze udržiaval svoj prvopolčasový štandard a chytil ďalších 8 gólových striel a jeden pokutový hod Zacharovi. Jeho úspešnosť tak bola 52 percentná! Klobúk dolu pred takým výkonom. Hostia, ktorí hrali od 42. min bez vylúčeného Masaryka, zaostali za očakávaním a ich výkon bol čiastočne sklamaním. V závere síce dokázali zo stavu 22:17 skorigovať prehru na rozdiel dvoch gólov, na viac im už ale nezostal čas. Stretnutie držali dobre v rámci pravidiel obaja arbitri, no vylúčenie Hátaša v poslednej minúte bolo trošku prísne. Po jeho faule nasledovala sedmička, z ktorej uzavrel najlepší strelec Topvaru Klačanský svojím 5 gólom strelecký účet zaujímavého duelu.
Ondrej Sakar: “Bol to ťažký zápas po psychickej stránke. S Topoľčanmi sme v tejto sezóne trikrát prehrali a potrebovali sme bodovať. Hrať na remízu je riziko, preto sme hrali na víťazstvo. Niektorí hráči boli v kŕči, báli sa vziať zodpovednosť na seba tak, ako Cibulka, Bočkay a Struhár. Dosiahli sme krvopotne vybojované víťazstvo vďaka disciplinovanému výkonu v obrane i útoku, našou ústrednou postavou bol brankár Voltmann.”
Tabuľka
1. Topoľčany*5*3*0*2*149:129*9 (3)
2. Hlohovec*5*3*0*2*128:119*8 (2)
3. Levoča*5*2*0*3*135:151*5 (1)
4. Prešov B*5*2*0*3*151:164*4 (0)
V sobotu 4. júna o 18. h sa hrá posledné kolo baráže. MŠK Hlohovec sa predstaví v Prešove proti béčku Tatrana a HC Topvar Topoľčany privítajú HK Slovan Levoča.