Krátko pred dvadsiatou hodinou som sa ponáhľala k trnavskej Starej pošte na piatkový koncert Supple People, na ktorom vystupovala aj prvá slovenská SuperStar Katka Koščová. Chcela som odfotiť jej vystúpenie spolu s trnavskou skupinou a preniesť atmosféru koncertu do novín.
Žiaľ, fotenie sa nekonalo. Pred vchodom ma zastavil vyhadzovač, a hoci som mu ukazovala novinársky preukaz, nechcel ma pustiť dnu. Nepomohlo ani to, že som poobede s Katkou robila rozhovor a potrebovala som jedinú fotografiu jej vystúpenia, ako mi pôvodne sľúbila aj manažérka s odôvodnením, že popoludní Katku fotografovať nesmiem. Vyhadzovač bol nekompromisný - ak si zaplatím päťsto korún, potom ma vpustí. Vravela som si, nič sa nedeje, veď som sa dohodla s členom Supple People, on mi pomôže. Naivne som si myslela, že keď niekoho propagujete v novinách a robíte mu službu, pomoc príde aj z druhej strany. Márna lásky snaha… Hoci predtým prisľúbil pomoc, odignoroval ma. V tomto prípade som dospela k názoru, že kto nechce, aby sa o ňom písalo, jeho želanie je mi rozkazom.
Prečo takto reagujem? Sprvoti bolo v pláne ponúknuť rozhovor s Katkou, ale množstvo sklamaných detí, mladých a agresívny vyhadzovač zmenili moje mienenie. Načo sa o koncerte verejne informuje, dokonca aj prostredníctvom tlačovej agentúry v celoslovenskom meradle, keď už piatok poobede je všetko inak, všetky miesta sú rezervované pre solventných Trnavčanov a koncert, avizovaný po meste na plagátoch sa zmení súkromnú párty? S tým, že na zatvorenej bráne sa zjavil rukou dodatočne písaný nápis Vstup 500 Sk?
Veľa detí prišlo pred koncertom čakať Katku. Organizátor im podal zaručené informácie, že podpisy bude rozdávať až okolo polnoci. Katka však prišla v sprievode Mira Jaroša po deviatej. Naozaj porozdávali podpisy, ale to už bola väčšina sklamaných fanúšikov doma. Mamičky nie sú zvyknuté na to, aby ich niekto okrikoval: „Zmiznite od tých dverí“, radšej ustúpili ofenzíve. SuperStar Katka Koščová pôsobila počas rozhovoru milo a príjemne a predpokladám, že o trnavských problémoch nemala ani tušenie. Mne zostáva iba veriť, že sa jej vystúpenie podarilo.
- zm- , foto: autor