Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Spartak prehrali tretí zápas po sebe

Trnavčania pokračujú v nelichotivých výsledkoch. V domácej dohrávke 13. kola proti Žiline zaknihovali už tretiu prehru po sebe. Rozhodol jediný gól.

(Zdroj: TASR)

Sebavedomejšie vstúpili do zápasu Žilinčania a už v 3. minúte po priamom kope letela ich hlavička tesne vedľa pravej žrde Rusovovej brány. V 7. minúte mal dobrú príležitosť Ďuriš, ale brankára Rusova neprekonal.

Aktívnejšia Žilina

K lopte sa dostal Balaj, avšak namieril len do bočnej siete. Z protiútoku natiahol Holeca strelou z diaľky Halilovič. V 18. minúte zasahoval Rusov na bránkovej čiare pri strele Jánošíka. Na opačnej strane strelu Záhumenského zneškodnil Holec. V 21. minúte bolo obojstranné ošetrovanie hosťujúceho Paura a domáceho Dioga.

Gól do šatne

V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, keď obe mužstvá sa nedostávali k zakončeniu. V 34. minúte krížnu strelu Káčera kryl Rusov a minútu pred koncom polčasu si nabehol na odrazenú loptu Demiri a nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu dostal Žilinčanov do polčasového vedenia.

V 2. polčase najskôr po centri Jánošíka kryl Rusov hlavičku Ďuriša. Potom sa viackrát vyznamenal brankár Holec, ktorý zakončenie Dangubiča odvrátil na roh a rovnako zneškodnil aj strelu Sobczyka. Trnavčania mali príležitosť na vyrovnanie v 68. minúte, ale hlavička Mesíka a vzápätí aj Sobczyka neskončili gólom. O chvíľu strelu Haliloviča Holec opäť vyrazil na roh. V 75. minúte sa do úniku dostal Yilmaz, ale zakončenie mu nevyšlo a loptu poslal vedľa brány.

Márna snaha Trnavy

V 2. polčase sa hralo prevažne na polovici hostí, ktorí sa bránili aj s desiatimi hráčmi, ale Trnavčania recept na prekonanie obrany„Šošonov“ nenašli. Minútu pred koncom išiel do žilinskej šestnástky na rohový kop brankár Rusov, hlavičkou našiel Mitreu, ale jeho nožničky smerovali vedľa brány. Žilinčania si pripísali dôležité tri ligové body, naopak Trnavčania zaknihovali už tretiu domácu prehru.

13. KOLO

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 44. Demiri. ŽK: 63. Grendel, 70. Halilovič, 90. Mitrea – 36. Ďuriš, 38. Kaša, 57. Paur, 85. Kurminowski. Pred 4471 divákmi rozhodovali Ziemba – Weiss, Rozsbeck.

SPARTAK: Rusov – Turňa, Mitrea, Mesík (81. Jakúbek), Záhumenský (54. Grendel) Tesija – Diogo, Halilovič, Dangubič (65. Yilmaz), Tavares Sobczyk. Tréner R. Chéu.

ŽILINA: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Demiri Káčer, Pečovský, Paur (67. Kurminowski) Ďuriš (70. Kiwior), Balaj (77. Bernát), Jánošík. Tréner J. Kentoš.

Ostatné výsledky 13. kola: Ružomberok – Trenčín 2:2 (1:1), Senica – Sereď 0:1 (0:0), Zlaté Moravce – Nitra 1:0 (0:0), Pohronie– Dunajská Streda 0:2 (0:0), Michalovce – Slovan 0:1 (0:1).

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 291

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

2 h
Odberné miesto na covid.

Ďalšie tri odberové miesta (OM) otvorilo mesto Trnava po víkende na posledné dva dni testovania na ochorenie COVID-19 v rámci celoslovenského skríningu.