Regionálny futbal: Špačince zaváhali s Brodským, Zavar pustil do čela tabuľky Zeleneč

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

Drahovce - KrižovanyDrahovce - Križovany(Zdroj: Miroslav Ledecký )

3. LIGA: Malženice bodovali, juniorka Spartaka prehrala

Malženice – FC ViOn B 2:1 (2:0)

Po dobrom zápase Slovnaft Cup-u, v ktorom domáci vypadli so Senicou až na penalty, im ešte zostalo dostatok síl na piatkovú predohrávku. Svojho súpera Malženice v úvode zatlačili a z krídla sa presadil už v 9. minúte Sekera. Aktivita domácich následne trochu utíchla, ale stále boli lepším mužstvom, čo po centri dokumentoval v 24. minúte Rehák. V druhom polčase mali domáci niekoľko možností, ako súpera doraziť, ale nepodarilo sa im to, a tak Murilo znížil na 2:1. V závere však už domáci víťazstvo udržali.

Góly: 9. Sekera, 24. Rehák – 56. Murilo.

MALŽENICE: Planický – Juriš, Jakubička, Beseda (46. Lančarič), Kovársky, Rehák, Magdolen, Balážik (87. Lovás), Dvorák (73. Halmo), Krajčovič, J. Sekera (79. Železník)

Trnava jun. – Nové Mesto 0:2 (0:0)

Domáci juniori neodohrali vydarený zápas. Hoci s Novým Mestom držali krok, šance si tvorili len veľmi ťažko. Hostia hrozili častejšie a v druhom polčase zúžitkovali hlavne viacej skúseností, keď sa v 71. minúty pod tlakom zmocnili lopty a Šebek otvoril skóre – 0:1. Pri záverečnej snahe mladých Spartakovcov následne pridali druhý gól Rapavý.

Góly: 71. Šebek, 84. Rapavý.

SPARTAK: Urminský – Drozda (79. Martinka), Grík, Daniel, Chukwudi (62. Drobena), Pavlovčík (52. Kareem), Horvát, Mihálek, Oršula, Kelemen, Yilmaz (66. Bencz)

Ostatné výsledky: Nitra B – Beluša 2:1, Gabčíkovo – Považská Bystrica 1:2, Nové Zámky – Galanta 1:1, Veľké Ludince – Šaľa 3:2, Lednické Rovne – Myjava 1:4,, Marcelová – Kalná nad Hronom 3:0

Častkovce – Jasl. Bohunice 2:1 (1:1)

V 9. min. po trestnom kope na klzkom teréne hlavou Zemko poslal hostí do vedenia. V 21. min. Sládek našiel Šika, ktorý obišiel dvoch obrancov, ale gólová strela tesne minula bránu. V 23. min Takáč nemieril presne, keď sa ocitol sám pred brankárom. V závere polčasu Sládek umiestnenou strelou zo šestnástky vyrovnal. V 67. min bol v pokutovom území stiahnutý prenikajúci Sládek, ale druhý gól z penalty nepridal, keď mu strelu Matejkovič vystihol. V 86. min striedajúci Kurín „obaľovačkou“ nastrelil brvno. V 90. min Šiko krížnou strelou z hranice šestnástky rozhodol, že tri body zostanú zaslúžene v Častkovciach.

Góly: 42. P. Sládek, 90. R. Šiko – 10. F. Zemko.

J. BOHUNICE: Matejkovič - Kolarovič, Janso, Poláček, Buchanec, Machovč, Krajčovič, Demovič, Zolvík, Nemček, Zemko (Balun)

Prievidza – Boleráz 2:2 (1:2)

Uzimených divákov na tribúnach potešil už v 7. min. Martin Šlabjar, ktorý po nacvičenej akcii otvoril skóre – 1:0. Domáci sa z vedenia dlho netešili, pretože v 15. min. sa v obrane dopustili chyby a Bagi preloboval vybehnutého Bolfíka – 1:1. V ostatnom priebehu prvého polčasu sa hral vyrovnaný zápas, hostia však gólom do šatne naklonili misky váh na svoju stranu – 1:2. Do druhého dejstva nastúpili Prievidžania odhodlaní niečo s výsledkom spraviť a aktívnou hrou sa dostávali aj do šancí. Dočkali sa v 73. min., kedy unikol rýchly Martin Šlabjar a bolo 2:2.

Góly: 7. a 73. Martin Šlabjar – 15. T. Bagi, 45. M. Blaško.

BOLERÁZ: Jedlička - Klačo, Mackovčín, Blaško, Daniš, Vangel, Bagi, Németh, Líška, Loskot, Milinković (Sedlák)

Vrbové – Lehota p/Vt. 5:2 (3:2)

Hostia zaskočili domáci celok aktivitou a išli do vedenia, ale postupne sa Vrbové dostalo k svojej hre a v priebehu dvoch minút Srncom a Virágom otoočilo na 2:1. Hostia však po krídelnej akcii opäť vyrovnali, no do kolien ich zrazil Kusého gól do šatní -3:2. Po zmene strán pridali domáci rýchly gól – 4:2, následne sa nechal zbytočne vylúčiť hosťujúci Pedro, a trak v závere Kusý spečatil domáci triumf – 5:2.

Góly: 29. Srnec, 31. Virág, 44. a 90. Kusý, 49. Kaman – 12. Benčat, 38. Fereje. ČK: 68. Grigorio

VRBOVÉ: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman, Kusý, Srnec, Strecký, Gažík, Troják, Dubovský, Brezina (Šimor, Kurinec, Hazda)

Trebatice – Hlohovec 3:1 (3:1)

Pre oba tímy dôležitý duel zvládli lepšie domáci. Tí sa dostali do rýchleho vedenia po úniku Filina, ale hostia odpovedali z priameho kopu Rokošným. Vyrovnaný stav dlho nevydržal, pretože nedovolenú hru v pokutovom území potrestal z bieleho bodu Šurin – 2:1. Na polčasových 3:1 dal po krídelnej akcii a dorážke Masár. V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu v snahe o vrátenia sa do zápasu, ale napriek dobrým šanciam sa im to nepodarilo. Šesťbodový duel ak vyhrali Trebatice.

Góly: 3. Filin, 18. Šurin (11m), 30. Masár – 7. Rokošný.

TREBATICE: Palkech - Bartošek, Matyáš, Šurin, Kirka, Hečko, Filin, Machač, Klačman, Prosňanský, Masár (Bulák, Gajdošík, Jakubek)

HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Andrássy, Dreval, J. Rokošný, Izakovič, L. Rokošný, Janík, Kolobov, Farkaš (Laboš, Michálek, Maksymchuk)

Ostatné výsledky: Partizánske - Bánovce nad Bebravou 2:1, Kvašov - Prečín 1:1, Domaniža - Dolné Vestenice 4:0, Trenčianske Stankovce - Gbely 1:0.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C679X na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M679X na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).