Skvelý hokej v Trnave, diváci si prišli na trinásť gólov

Na programe bolo 3. kolo I. hokejovej ligy, v ktorom Trnava privítala Martin.

(Zdroj: FACEBOOK/GLADIATORS TRNAVA)

HK Gladiators Trnava - HK Martin 5:8 (1:2, 2:5, 2:1)

Po neúspešnej domácej premiére a prehre 1:5 s Bratislavou, si to "Gladiátori" vynahradili v Skalici, kde vyhrali 5:3 a tešili sa na minuloročného finalistu z Martina.

Favorit z Turca začal úspešnou presilovkou - 0:1, ale tie vedia využívať aj domáci, čo potvrdil v 9. minúte Jurák - 1:1. Prvá tretina však predsa len patrila hosťom - 1:2.

Zlom zápasu prišiel v úvode druhej časti, kedy Martin preukázal nie len kvalitu, ale hlavne skúsenosti a za úvodných päť minút odskočil na 1:5, po polhodine hry dokonca na 1:6. Domáci sa len ťažko z tohto úderu spamätávali a vracali do hry. Keď sa im to aj podarilo Betákom - 2:6, hostia okamžite reagovali úspešnou presilovkou. Nevydarenú tretinu zakončili domáci gólom na 3:7.

Cez prestávku si zrejme domáci povedali, že zahodia nevydarenú tretinu za hlavu a idú zápas zvrátiť. Keď sa to podarilo pred týždňom Liberu, ktorý prehrával po prvej tretine so Spartou 2:6 a nakoniec vyhral 7:6 po predĺžení, prečo nie aj Trnava. Jurák potreboval tri minúty na gól - 4:7, a keď v 50. minúte unikol Hrbáčik, dráma bola na svete - 5:7. Skúsení Martinčania sa však nenechali zatlačiť, chvíľami trnavskému tlaku odolávali, aby v závere definitívne rozhodli - 5:8. Trnavskí hokejisti nakoniec svoju snahu do bodov nepretavili, ale diváci boli svedkami viac, ako prvoligového hokeja.

Góly: 9. Jurák, 32. Baták, 38. Kamenický, 44. Jurák, 50. Hrbáčik – 7. Nauš, 12. Murček, 21. Poljaček, 23. Rešetár, 25. Nauš, 31. Poljaček, 34. Murček, 59. Nauš.

Vylúčení: 7:2, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 37:61. Divákov: 320.

TRNAVA: Brucháč (Ivanovič) – Mihalko, Vidovič, Klein, Mrázik, Burian, Jakab, Marguš, Kormúth – Szalay, Schmidt, Jurák – Mrava, Beták, Klučiar – Ševčík, Hrbáčik, Kamenický – Bobál, Olša, F. Hudec. Tréner Š. Mega.

Ostatné výsledky 3. kola: Levice - Skalica 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), Dubnica - Považská Bystrica 3:2 (1:1, 0:1, 2:0), Topoľčany - Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Bratislava Capitals - Žilina 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

1. Bratislava 3 3 0 0 0 17:6 9

2. Martin 3 3 0 0 0 15:7 9

3. Dubnica 3 3 0 0 0 12:8 9

4. Spiš. N. Ves 4 2 0 0 2 14:13 6

5. Levice 3 1 0 1 1 8:12 4

6. Žilina 3 1 0 0 2 9:9 3

7. Topoľčany 3 1 0 0 2 8:10 3

8. Trnava 3 1 0 0 2 12:16 3