Druhé kolo Bestrent Cup-u prinieslo zaujímavé výsledky, ale aj dve kontumácie

V Sokolovciach a vo Veľkom Orvišti sa nehralo.

Smolenice - Biely KostolSmolenice - Biely Kostol(Zdroj: Martina Radošovská)

Prinášame vám prehľad výsledkov pohárovej súťaže.

Dechtice – Zavar 0:1 (0:1)

Dechtice sa na súpera z vyššej súťaže dobre pripravili, o čom svedčí aj výsledok 0:1. Zavar skúšal otvoriť skóre už v 5. minúte zápasu, keď sa po Kajčovičovom priamom kope strhla pred domácou bránou skrumáž. Gól na seba nenechal dlho čakať a v 18. minúte zápasu prišla Jurovatého strela spoza 16-tky do ľavého dolného rohu – 0:1. Neskôr sa ukázalo, že pôjde v zápase o rozhodujúci gól, pretože aj napriek snahe domácich o vyrovnanie, ich strely skončili mimo bránu, alebo ich zastavil dobre chytajúci Púchly. Tesné víťazstvo napokon rozhodlo o postupe Zavara.

Góly: 18. Jurovatý.

DECHTICE: Haršáni – Sliva, Prvý, Kalaš, S. Jankovič, Chrvala, Kissimonyi, Kunka, Prvý, Maška, P. Jankovič (Heteš, Heltko)

ZAVAR: Púchly – Krajčovič, Táčovksý, Bartovič, Daniš, Beňo, Sanny, Jurovatý, Ďuriš, Hrašna, Chlebík (Psota, Žitník)

Trakovce – Modranka 3:1 (2:1)

V Trakoviciach sa zišli mužstvá z trnavskej a hlohovecko-piešťanskej časti siedmej ligy. Skóre otvárali v 29. minúte hostia, keď dlhú loptu za domácu obranu zakončil Gumbír na 0:1. Vedenie Modranky netrvalo dlho a o minútu neskôr bolo vyrovnané, keď si Taraba postavil loptu na biely bod – 1:1. Ešte pred odchodom do šatní sa domáci ujali vedenia, keď rozohrali odkop od brány, ktorý sa dostal až k Zelenayovi a ten sám na brankára nemal problém skórovať – 2:1. Po výmene strán sa hostia snažili vyrovnať a domáci si chceli udržať vedenie. Napokon boli šťastnejšie Trakovice, ktoré v záverečných minútach spečatili svoje víťazstvo na 3:1, keď sa Komarňanský dostal z pravej strany až do 16-tky, individuálne sa presadil proti hosťujúcemu obrancovi a z uhla prestrelil Špernogu.

Góly: 30. (11m) Taraba, 42. Zelenay, 86. Komarňanský – 29. Gumbír.

TRAKOVICE: Kollár – Husár, Balič, Jankovič, Jaroška, Kubiš, Chudý, Ščasnovič, Zelenay, Taraba, Matúšek (Komarňanský, Janák, Hlatký, Kubiš)

MODRANKA: Špernoga – Rakický, Križan, Gumbír, Gergely, Fančovič, Baláž, Mackura, Gabriel, Karol, Kučík (Zvolenský, Lančarič, Bango, Šaštinský)

Buková - Majcichov 2:2 (2:2) na pok. kopy 4:5

Buková doma potrápila Majcichov zo šiestej ligy a skoro sa im na domácom ihrisku podaril pekný kúsok. Skóre otvárali hostia už v 3. minúte zápasu Pecháčkovou premenenou penaltou, no domáci vďaka dvom rýchlym gólom Vitteka v 30. minúte otočili – 2:1. Vedenie si však domáci nedokázali udržať, keď gólom do šatne vyrovnal hosťujúci Scheip – 2:2. Po výmene strán sa nedarilo ani jednému mužstvu gólovo presadiť a skóre sa tak do konca zápasu nemenilo. Aj preto o víťazovi rozhodli penalty, ktoré dopadli lepšie pre hostí z Majcichova.

Góly: 25. a 30. Vittek – 3. (11m) Pecháček, 44: Scheip.

BUKOVÁ: Ľ. Jaraba – R. Jaraba, Hačo, Detko, Herceg, Černuško, P. Jaraba,, Hrkeľ, Herceg, Vittek, Bottek (Šuran).

MAJCICHOV: Hegyi – Bogner, Pecháček, Štrbo, Klačo, Neštický, Cuninka, Repa, Ďuga, Scheip, Židek (Škultéty, Hoblík, Holka, Štrbo)

Kátlovce - Bučany 5:1 (4:0)

Kátlovce sa na súpera dobre namotivovali, do karát im hralo aj to, že Bučany pricestovali v oklieštenej zostave. Už v 15. minúte dostal domácich do vedenia Jánoš, o pár minút neskôr zvyšoval vedenie Vyhlidal. Keď sa pred bránou hostí dvakrát po sebe objavil Sliva, na tabuli svietilo už 4:0. Po výmene strán sa opäť presadil domáci Jánoš a Kátlovce mali postup do ďalšieho kola definitívne spečatený. Za hostí upravil na konečných 5:1 Loti v 77. minúte zápasu.

Góly: 15.a 58. Jánoš, 21. Vyhlidal, 40. a 45. D. Sliva – 77. Loti.

KÁTLOVCE: Zemko – Vyhlidal, D. Sliva, M. Sliva, Jánoš, Šimončič, Jurkas, Maška, Gajarský, Hupka, Uváček (Babečka, Krchnár, Zemko)

BUČANY: Krška – Mračník, Fančovič, Zubčák, Benko, Maruna, Lietavec, Macko, Habes, Loti, Rafi (Katona, Valent)

Bíňovce - Cífer 0:1 (0:1)

Bíňovce dlho odolávali súperovi zo šiestej ligy a viackrát aj pohrozili, no napriek tomu prišlo zaváhanie v 42. minúte, kedy hostia poslali centrovanú loptu pred domácu bránu a Kolenič nemal problém zakončiť – 1:0. Po výmene strán sa napriek snahe oboch mužstiev už diváci gólu nedočkali a tak po tesnom výsledku 0:1 postúpil do ďalšieho kola Cífer.

Góly: 42. Kolenič.

BÍŇOVCE: Klementovič – M. Kostolanský, Halaša, Rajnoha, Krajčovič, I. Kostolanský, Čech, Královič, Dráb, Ostradický, Ivanič (Ryšavý, Strečanský)

CÍFER: Mitka – Mrva, Juhász, Slabý, Roman, Kolenič, Ondra, Orlický, Drinko, Tibenský, Rakús (Meszároš, Gašparovič, Kročka, Magdolen)

Dolné Orešany – Zeleneč 2:5 (1:1)

V Dolných Orešanoch začali lepšie hostia, ktorí sa v 35. minúte dostali do vedenia, keď Tibenský zúžitkoval prihrávku za obranu – 0:1. Pred odchodom do kabín si postavil loptu na biely bod domáci Rabara a vyrovnal – 1:1. Po výmene strán sa ujali vedenia opäť hostia, ktorí najskôr využili Matejom Tibenským stratu lopty domácich na rýchly brejk a neskôr prišla Horváthova strela spoza 16-tky do vinkla na 1:3. V 59. minúte zápasu zvýšil vedenie hostí na rozdiel triedy Martin Formanko, no k slovu sa dostali aj domáci Ostrovským – 2:4. Záver zápasu patril hosťujúcemu Hradskému, ktorý premenenou penaltou uzavrel skóre na konečných 2:5.

Góly: 40. (11m) Rabara , 70. Ostrovský – 35. Matej Tibenský, 55. Martin Tibenský, 57. Horváth, 59. Formanko, 86. (11m) Hradský.

D. OREŠANY: Lipovský – Zajíc, Hronský, Rabara, Ostrovský, Novák, Griflík, Tóth, Zelenák, Kondrček, Kamenický (Pagáč, Rábara, Illeš)

ZELENEČ: Zolvík – Blanárik, Benkovský, Kocian, M. Formanko, Horváth, Tibenský, Unger, V. Formanko, Karol, Bánovec (Tibenský, Bukovec, Hradský).

Smolenice – Biely Kostol 2:2 (0:2) na pok. kopy 2:4

Úvod stretnutia patril Bielemu Kostolu, ktorý otvoril skóre v 17. minúte, keď na Gašparíkovu nie príliš prudkú strelu domáci Kvapil nestačil. Hostia zvýšili svoje vedenie na 0:2 vďaka Ostrihoňovmu gólu do šatne. Po výmene strán sa domáci snažili s výsledkom niečo spraviť, boli iniciatívni a snažili sa vytvárať tlak. Odmenou sa im stal gól Nídela v 52. minúte, ktorý sa dostal k dorážke odrazenej lopty – 1:2. Netrvalo dlho a center domácich sa snažil odvrátiť hlavou hosťujúci Backa, ktorý však našiel iba domáceho Študenca a ten peknou hlavičkou prekonal Hanzela – 2:2. Keďže ďalšie minúty, napriek viacerým šanciam už nepriniesli žiadny gól, o postupujúcom musel rozhodnúť penaltový rozstrel, ktorý dopadol lepšie pre hostí.

Góly: 52. Nídel, 57. Študenc – 17. Gašparík, 43. Ostrihoň.

SMOLENICE: Kvapil – Panák, Nídel, Benca, Dubčák, Jurica, Vandák, Bednár, Štibraný, Brázdovič, Študenc (Kollarovič, Boledovič)

B. KOSTOL: Hanzel – Ľ. Adámek, A. Adámek, Stacho, Čmehýl, Gašparík, Szabó, Nagy, Backa, Ostrihoň, Kopčan (Sládeček, Pocisk, Balažovič, Samák, Jurina)

Dolné Trhovište – Červeník 2:6 (1:4)

V Dolnom Trhovišti išlo o jasnú záležitosť hostí, aj keď domáci sa k slovu dostali dvakrát. Skóre otváral v 9. minúte zápasu Babic, no domáci Adamík si o pár minút neskôr postavil loptu na biely bod a bolo vyrovnané 1:1. Za nerozhodného stavu sa však nehralo pridlho a Kolony prinavrátil Červeníku opäť vedenie. Navyše sa dvomi presnými zásahmi presadil aj Krajčovič a hostia viedli už rozdielom triedy – 1:4. Po výmene strán domáci znížili opäť premenenou penaltou Adamíka, no do konca zápasu lovili loptu zo siete ešte dvakrát – 2:6.

Góly: 13.a 49. (oba z 11m) Adamík – 9. a 70. (11m) Babic, 21. Kolony, 36. a 44. Krajčovič, 66. Kondač.

D. TRHOVIŠTE: Ulianko – Häckel, Kludil, Blšták, Baraniak, Tamajka, Vilček, Nemčok, Adamík, Kubička, Haban (Benčík, Košík)

ČERVENÍK: Kubatka – Krajčo, Ješko, Štefunko, Kondač, Krajčovič, Kolony, Gábriš, Babic, Nemec, Gažo (Gabrhel, Štantavý, Varga, Vančo)

Prašník - Pečeňady 4:5 (2:2)

V Prašníku začali lepšie hostia vďaka Moravanskému, ktorého vysunul Turanský – 0:1. Domáci sa však rýchlo spamätali a najskôr vyrovnali, keď Balcír kurióznym spôsobom pretlačil loptu do brány na 1:1 a neskôr Kubiš z priameho kopu naklonil víťazstvo na stranu domácich – 2:1. Ich vedenie netrvalo dlho a ešte pred odchodom do kabín zakončil samostatný únik z takmer polovice ihriska Kaľuha – 2:2. Po výmene strán sa domáci Gyürke presadil strelou ponad brankára na 3:2, hostia však našli odpoveď aj na tento gól Moravanský po samostatnom úniku – 3:3. Gólovú prestrelku uzavrel dvomi presnými zásahmi hosťujúci Antal a aj keď domáci ešte Majgotom znížili, na vyrovnávajúci gól už im nestačil čas – 4:5.

Góly: 19. Balcír, 21. Kubiš, 47. Gyürke, 87. Majgot – 7. a 57. Moravanksý, 39. Kaľuha, 60. (11m) a 70. Antal

PRAŠNÍK: Mucha – Bielik, Jankech, Gyürke, Kubiš, Balcír, Klein, Matys, Majgot, Žažo, Michalák (Sudora).

PEČEŇADY: Adamčík – Gula, Jankovič, Durdy, Antal, Kaľuha, Gubala, Moravanský, Halas, Turanský, Izakovič (Vidlička, Kubiček, Mačica)

Dubovany – Siladice 1:3 (1:3)

Dubovany doma nestačili na súpera z vyššej súťaže a aj keď otvárali skóre Masarikom v 17. minúte, hostia sa rýchlo ujali vedenia. O vyrovnávajúci gól sa postaral Laurinec a do vedenia dostal hostí Mesároš na 1:2. Toto vedenie ešte poistil aj hosťujúci Kupec v 26. minúte a keďže zvyšok zápasu už nepriniesol žiadne góly, skóre 1:3 sa nemenilo.

Góly: 17. Masarik – 18. Laurinec, 23. Mesároš, 26. Kupec.

DUBOVANY: Kollár – Holán, Masarik, Masaryk, D. Krajčo, M. Krajčo, Dovičič, Kusý, Jamrich, Herceg, Lesaj (Bernát, Pažík, Vrbík)

SILADICE: Chynoradský – Rau, Trnovec, Fančovič, Horváth, Kupec, Sekereš, Gábor, Mesároš, Jakubec, Laurinec (Kovársky, Sekereš)

Šterusy – Šípkové 2:1 (1:0)

Šterusy budú v ďalšom kole ako jediné reprezentovať ôsmu ligu, keďže sa im doma podarilo poraziť súpera zo Šípkového. Domáci sa ujali vedenia v 13. minúte zápasu, keď si Madunický položil loptu na biely bod a neminul. Toto vedenie si Šterusy udržali do 53. minúty, kedy vyrovnal hosťujúci Puvák na 1:1. Keď už to vyzeralo, že o postupujúcom budú musieť rozhodnúť penalty, domáci Žilka si pripísal na konto presný zásah v 89. minúte a rozhodol o víťazstve domácich – 2:1.

Góly: 13. (11m) Madunický, 89. Žilka – 53. Puvák.

ŠTERUSY: Gondál – Gvizd, Nesteš, Madunický, Líška, Pažík, Sereda, Slabý, Hornák, Letko, Žilka (Brezina, Strapatý, Kováč, Madunický)

ŠÍPKOVÉ: Obuch – Červeňanský, Oška, Lago, Kľúčovský, Puvák, Držík, Žák, Feranec, Svetlík, Kolník.

Sokolovce – Moravany 3:0 kontumačne

Veľké Orvište – Veslé 3:0 kontumačne