MADUNICE. V trnavskom kraji nie je núdza o zaujímavé bežecké podujatia. Jedno také vzniklo len prednedávnom, o čo sa postarali bežeckí nadšenci z Maduníc a premiérový Madunický Cibulák je už vypredaný.
Organizátori behu Madunický Cibulák brázdia bežecké podujatia nielen po celom Slovensku, ale aj za hranicami. Čo-to videli, čo-to odskúšali, beh je ich vášňou, a tak sa rozhodli pre „svoje“ podujatie.
Za všetkým stojí šestica hlavných organizátorov: Peter Čerňanský, Helena Karabčíková, Marek Paulovič, Simona Mikulová, Marek Balažovič a Martin Čerňanský.

Na úvod sa rozhodli pre štartovú listinu s 200 bežcami a možno ani len nedúfali v to, že viac ako dva týždne pred pretekmi budú hlásiť takmer vypredané. Súťažiť sa bude od detí cez 5-kilo-metrový beh, 10-kilometrový beh a na svoje si prídu aj priaznivci nordic walking, ktorých trať bude merať štyri kilometre.