HLOHOVEC. Polícia upozorňuje vodičov, aby rešpektovali zákaz vjazdu nákladným vozidlám nad 12 ton na moste do Hlohovca a používali vyznačené obchádzky. V opačnom prípade sa dopúšťajú priestupku, za ktorý im môže byť uložená bloková pokuta na mieste do výšky 1000 eur.
V súlade s legislatívou
Podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej dopravná polícia vykonala kontrolu osadeného prenosného dopravného značenia, z ktorej vyplynulo, že všetky značky sú osadené v súlade s platnou legislatívou.

"Na most pred Hlohovcom je zakázaný vjazd nákladným vozidlám nad 12 ton a vozidlám kategórie T nad 12 ton, okrem vozidiel s komunálnym odpadom a vozidiel správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Autobusom je na most vjazd povolený," uviedla.
Severná a južná obchádzka
Južná obchádzková trasa pre nákladné vozidlá nad 12 ton vedie cez Šulekovo - Leopoldov (cesta II/513) - diaľničnú križovatku Hlohovec (diaľnica D1) - diaľničnú križovatku Trnava (diaľnica D1) - diaľničnú križovatku Šintava (rýchlostná cesta R1) - Sereď (cesta I/62, Šintava) - Dvorníky, Bojničky (cesta II/507) do Hlohovca.
Severná obchádzka je na trase Šulekovo (cesta II/513)- Leopoldov (cesta III/1319) - Drahovce (cesta I/61) - Piešťany, Nové Mesto nad Váhom (cesta I/61) - Rakoľúby (cesta II/515) - Hrádok, Lúka, Banka (cesta II/507) - Ratnovce, Sokolovce, Jalšové, Koplotovce (cesta II/507) - Hlohovec.