Sobota, 29. január, 2022 | Meniny má Gašpar

Regionálny futbal: Malženice, Zvončín s vysokými víťazstvami, v siedmej lige dve kontumácie

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: Spartak Trnava)

3. LIGA: Juniorka s prehrou, Malženice deklasovali súpera

Trnava jun. – Lednicke Rovne 1:2 (1:1)

Diváci videli v Červeníku súboj dvoch vyrovnaných celkov, ktoré sa v prvom kole z víťazstva netešili. Trnavčania prehrali rozdielom triedy vo Veľkých Ludinciach a “sklári“ remizovali na domácom ihrisku s Považskou Bystricou. Oba celky tak mali o motiváciu postarané a lepšie začali hostia. Po vyrovnanom úvode sa hostia v 8. minúte aktivitou postarali o skrumáž pred trnavskou branou a Buček loptu doslova pretlačil až do siete – 0:1. Na ťahu tak boli domáci a nenechali na seba dlho čakať. V 28. minúte našiel Martinka peknou strelou Bencza a ten strelou spoza šestnástky vyrovnal. V druhom polčase išli znovu do vedenia hostia. Domáci mladíci zbytočne zazmätkovali, jeden z nich hlavou odvrátil loptu priamo na kopačku Púčeka, ktorý volejom rozhodol v 80. minúte o výhre hostí – 1:2.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 28. Bencz – 8. Buček, 80. Púček. R. Drobec, ŽK: Grík, Bencz, Vantruba – Kollár, Hložný, 100 divákov.

SPARTAK: Urminský – Grík, Michalička, Tumma, Daniel, Pavlovčík (C), Horvát, Tyriq, Bencz, Martinka (85. Ondreák), Vantruba.

Malženice – Nové Zámky 8:1 (4:0)

Po tom, ako domáci v predošlom kole proti kvalitnému súperovi z Gabčíkova viacero šancí nevyužili, proti Novým Zámkom si to vynahradili a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Hosťujúci odpor zlomil v 20. minúte po faule z penalty Rehák a domáci sa upokojili. Hrali kombinačne a predvádzali krásne akcie. Po jednej z nich dal Krajčovič už na 2:0 a v závere polčasu pridal tretí gól po krídelnej akcii Balážik a na polčasových 4:0 upravil Magdolen. Druhý polčas bol taktiež plne v réžii domácich a pri mnohých akciách už bola otázkou iba výška skóre. Hostia síce znížili, ale po góle na 4:1 sa začali opäť presadzovať gólov domáci, ktorí to nakoniec dotiahli až na zaslúžených 8:1.

Góly: 20. Rehák(11m), 29. Krajčovič, 38. ĽubomírBalážik, 42. Magdolen, 68. a 84. Orolín, 86. Sekera, 88. Halmo – 65. Letko.

MALŽENICE: Székely - Železník (60. Halmo), Juriš, Jakubička (73. Lančarič), Kovársky (65. Beseda), Magdolen (55. Orolín), Čmilanský, Dvorák, Balážik, Rehák, Krajčovič (65. Sekera)

Vrbové – Hlohovec 4:2 (1:0)

Hostia z Hlohovca opäť doplatili na málo skúseností. Domáci mali od úvodu miernu prevahu, ktorú ale pretavili iba do gólu Virága, ktorý ho dal hosťom do šatne v 44. minúte – 1:0. Po zmene strán potrestal hosťujúcu chybu Strecký a zdalo sa byť po zápase, lenže Bohunický pekným zakončeným znížil na 2:1. Ani Srnec zvnútra šestnástky gólom na 3:1 hosťujúcu snahu neotupil, pretože rovnako kontroval v 85. minúte Izakovič – 3:2. Drámu nakoniec rozlúskol v samom závere po vydarenom brejku Kusý – 4:2.

Góly: 44. Virág, 55. Strecký, 83. Srnec, 89. Kusý – 66. Bohunický, 85. Izakovič.

VRBOVÉ: Horváth - Lackovič (61. Dubovský), Troják, Gažík, Strecký, Šarudi (84. Šimor), Macho, Kurinec (61. Kusý), Virág, Srnec, Kaman
HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Andrássy, Liso (20. Zelenay), Vidovič, Izakovič, Brodziansky, Oboril, Morvay, Maksymchuk

Boleráz – Dolné Vestenice 3:2 (2:1)

Posilnený domáci celok mal skvelý štart, kvalitného súpera zatlačil a svoju šikovnosť ukázal v 10. minúte Mackovčín – 1:0. Tesne pred polhodinou hry sa opäť presadil domáci kanonier Bagi a domáci viedli už 2:0, lenže hosťujúci Líška vrátil ešte do polčasu hostí do hry. Kvalitný duel z oboch strán pokračoval aj v druhom polčase a šikovnú loptu Mackovčína opäť využil Baci – 3:1. Hostí však okamžite po domácej chybe vrátil znovu do hry Hronec. Záver tak bol napínavý z oboch strán, ale domáci už víťazstvo udržali.

Góly: 10. Mackovčín, 27. a 64. Bagi – 32. Líška, 67. Hronec.

BOLERÁZ: Jedlička - Klačo, Mackovčín (80. Daniš), Blaško, Kollár (89. Lošonský), Sedlák (90. Hodulík), Vangel (58. Dubec), Dzíbela, Bagi, Líška, Loskot

Prečín – J. Bohunice 0:1 (0:0)