Slovnaft Cup priniesol zaujímavé zápasy

Zvončín, Horná Krupá, Boleráz a Malženice postúpili do druhého kola.

(Zdroj: Martina Radošovská)

Zvončín – Vrbové 2:1 (0:1)

Za peknej diváckej kulisy privítal Zvončín súpera zo štvrtej ligy. Skóre otváral v 26. minúte zápasu Srnec, ktorý si postavil loptu na biely bod a neminul. Vedenie si hostia udržali do 52. minúty, kedy vyrovnal Jankovič – 1:1. Hostia sa nestihli poriadne ani spamätať a už o minútu neskôr zvyšoval na 2:1 Planeta. Skóre sa už nemenilo a Zvončín tak postúpil do ďalšieho kola, v ktorom na domácom ihrisku privíta FC Petržalku.

Góly: 52. Jankovič, 53. Planeta – 26. Srnec, ČK: 67. Srnec
ZVONČÍN: Strmenský – Bron, Daniš, Glasa, Lošonský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Benkovský (Vandák, Rumpel, Mihalovic)
VRBOVÉ: Horváth – Dubovský, Troják, Gažík, Strecký, Šarudi, Macho, Virág, Kurinec, Kusý, Srnec (Šimor, Verchola)

Piešťany – Jacovce 3:3 (1:1) na pokutové kopy 5:6

Dramatický zápas videli diváci v Piešťanoch, kde otvárali skóre hostia v 17. minúte Michalcom, no na tento gól našli domáci odpoveď Branišom – 1:1. Po výmene strán sa hostia opäť ujali vedenia Piterkom, no o pár minút neskôr si Glos postavil loptu na biely bod a vyrovnal. Tentokrát sa dostali do vedenia Piešťany, keď využil šancu Gula v 78. minúte, no ani tento gól nezostal bez odozvy a hosťujúci Bajzík vyrovnal. O víťazovi tak rozhodol penaltový rozstrel, ktorý dopadol lepšie pre Jacovce a pohárová púť sa tak pre Piešťany skončila.

Góly: 21. Braniša, 72. Glos (pen), 78. Gula – 17. Michalec, 48. Piterka, 84. Bajzík
PIEŠŤANY: Budka - Polačik, Hutár, Glos, Žák, Kusý, Štefanka, Korec, Klasovitý, Gula, Braniša (Hrnčiar, Miškech)

Dubovany – Malženice 1:8 (1:3)

Dubovany ako víťaz pohárovej súťaže ObFZ Trnava dostal šancu zabojovať v Slovnaft Cupe a na svoje ihrisko tak doviedol treťoligové mužstvo. Aj napriek tomu, že Dubovany prehrali vysokým rozdielom, nedá sa im odoprieť bojovnosť, ktorú v zápase s Malženicami ukázali. Diváci si zápas nepochybne užili. Skóre otváral domáci Krajčo v 6. minúte, no krátko na to hosťujúci Sekera vyrovnal. Do polčasu sa ešte dvakrát presadil Dvorák, raz z pokutového kopu. Po výmene strán lovili domáci loptu zo siete ešte päťkrát – 1:8. Malženice v druhom kole pocestujú k súperovi TJ Plevník – Drinové.

Góly: 6. Krajčo – 10., 73. a 75. Sekera, 21. a 25. Dvorák, 46. Balážik, 54. Kovársky, 62. Juriš
DUBOVANY: Kalaš, Kollár, Strečanský, Kusý, Masaryk, Masarik, Dovičič, Holán, Bernát, Svítek, Krajčo (Krajčo, Herceg)
MALŽENICE: Székely – Lančarič, Juriš, Jakubička, Beseda, Magdolen, Dvorák, Balažík, Halmo, Železník, Sekera (Čmilanský, Kovársky, Orolín)

Špačince – Horná Krupá 1:2 (0:2)

Slovnaf Cup prilákal peknú divácku kulisu aj do Špačiniec, ktoré privítali Hornú Krupú. V obojstranne opatrnom zápase sa ujali vedenia hostia, keď pokutový kopa premenil Mikláš. Stihlo ubehnúť len päť minút a Mikláš sa presadil opäť, keď ponad múr zúžitkoval štandardnú situáciu. Horná Krupá si vytvorila ďalšie šance, ktoré však nedokázala premeniť. Domáci sa chopili šance v 60. minúte Ondrišom, ktorý znížil na 1:2. Napriek tomu, že sa hra prelínala zo strany na stranu a striedali sa šance na oboch stranách, ďalší gól už nepadol a postupujúcim mužstvom sa stala Horná Krupá, ktorá doma privíta Galantu.

Góly: 60. Ondriš – 39. a 44. Mikláš
ŠPAČINCE: Píš – Malý, Komadel, Žitný, Hlúch, Bango, Ondriš, Cmero, Konečný, Akbar, Maška (Novanský, Habala, Rippel)
HORNÁ KRUPÁ: Dúcky – Holič, Mikláš, Španka, Strečanský, Blaho, Šarabok, Zaoral, Ertl, Žák, Šiška (Maron, Sabo, Zázik)

Malá Mača – Voderady 6:2 (3:2)

V prvom kole Slovnaf Cup-u vycestovali Voderady do Malej Mače. Domáci zaskočili hostí už v prvej minúte, kedy otvoril skóre Kača. O dvadsať minút neskôr vyrovnal hosťujúci Rosypál, no remíza netrvala dlho a šance sa chopil Blanárik na 2:1, neskôr si postavil loptu na biely bod Jaárbek a na tabuli už svietilo 3:1. Pred odchodom do kabín využil na zníženie štandardnú situáciu Tománek – 3:2. Po výmene strán boli úspešní len domáci, ktorí ešte trikrát napli sieť Voderád – 6:2.

Góly: 1., 57. a 76, Kača, 25. Blanárik, 29. Jarábek, 74. Mrva – 21. Rosypál, 45. Tománek
VODERADY: Jarábek – Šurina, Tománek, Rosypál, Živický, Cíferský, Fatranský, Taranda, Zelenský, Páleník, Dubovský (Hanzel, Lacuška, Šoka)

Mokrý Háj – Boleráz 0:2 (0:1)

Mokrý Háj sa po prvýkrát v histórii klubu zúčastnil pohárovej súťaže Slovnaft Cup a stretol sa hneď s ťažkým súperom z Bolerázu, čo diváci aj ocenili pekným počtom. Zápas, v ktorom sa fanúšik určite nenudil, priniesol rýchle tempo, tvrdé súboje, rýchle prechody do útoku a aj góly. Skóre otváral v 28. minúte hosťujúci Bagi, v závere zápasu sa presadil aj Kollár a spečatil víťazstvo Bolerázu, ktorý sa v nasledujúcom kole stretne s Gbelmi.

Góly: 28. Bagi, 90. Kollár
MOKRÝ HAJ: Juračka – Prokeš, Šefčík, Brezina, Valúch, Pobuda, Daňhel, Kubisa, Tokoš, Biskupič (Šipold, Bohunický, Peška)
BOLERÁZ: Jedlička – Klačo, Mackovčín, Daniš, Dubec, Líška, Bagi, Loskot, Kollár, Vangel, Blaško (Lošonský)

Pata – Hlohovec 3:0 kontumačne

Hlohovec kvôli nedostatku hráčov na zápas nenastúpil a Pata sa stala postupujúcim mužstvom do druhého kola, kde sa stretne s Veľkými Ripňanmi.

Kalná nad Hronom - Jaslovské Bohunice odložené na 7. augusta o 18:00