Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Spartak zmazal dvojgólové manko a po penaltách postúpil ďalej

Trnavčania napriek prehre 0:2 v úvodnom zápase dokázali v odvete manko zmazať a v penaltách znova čaroval Dobrivoj Rusov.

(Zdroj: Martina Radošovská)

TRNAVA. Spartak začal v úvode náporom a svojho súpera za prvých desať minút pustil za polovicu iba raz a prinieslo mu to želaný efekt, keď loptu pred bránu pretlačil z uhla Dangubić a Sobczyk na dvakrát doklepol loptu do siete - 1:0. V 20. minúte po nacvičenom rohu sa už už diváci tešili druhýkrát, ale po hlavičke Mitreu v poslednej chvíli zasiahol hosťujúci gólman. Udrieť však mohli aj hostia, kedy sa do hlavičkového zakončenia dostal Zukić, no mieril nad bránu.

Ďalšiu možnosť definitívne zmazať dvojgólové manko mal v 35. minúte Tavares, ale zvnútra šestnástky strelou tesne minul bránu a neskôr poslal Oršulov center priamo do rúk hosťujúceho gólmana. Spartak v závere prvého polčasu svojho súpera zatlačil, no na prestávku sa išlo nakoniec za stavu 1:0.

Tak, ako Trnavčania prvý polčas ukončili, tak druhý začali a po tečovanom centri Lovata zazvonila hosťujúca konštrukcia brány. Tá zvonila druhýkrát v 65. minúte, kedy Tešijov center poslal hlavou do brvna Tavares a domácim to nevyšlo ani v 77. minúte, kedy zasa zachránil po hlavičke Kelemena hosťujúci gólman.

Trnavčania sa nakoniec dočkali v 87. minúte, kedy Lovatov center vyboxoval hosťujúci gólman iba do hlavy naskakujúceho Miháleka, od ktorého sa lopta odrazila do siete – 2:0. V Trnave tak prišlo na rad predĺženie.

Aj v ňom sa hralo podľa réžie Spartaka a blízko ku gólu mal po centri hlavou Sobczyk a po odrazenej lopte minul krížnou strelou Lovat. V 108. minúte však videl druhú žltú kartu Mitrea a oslabil domácich do záverečných minút. Tie teda vďaka prevahe patrili hosťom, ale zápas nakoniec dospel do penált.

FC Spartak Trnava – FK Radnik Bijeljina 2:0 (1:0), 3:2 na pok. kopy, prvý zápas 0:2, ďalej postupuje Trnava

Góly: 10. Sobczyk, 87. Mihálek. ŽK: 11. Halilović, 22. Mitrea, 27. Záhumenský, 58. Mesík, 93. Tešija, 106. Mihálek – 50. Radović, 69. Simonović, 71. Peco, 105. Plavšič. ČK: 108. Mitrea. Pred 4222 divákmi rozhodovali Hasanov – Huseynov, Hashimov.

SPARTAK: Rusov – Záhumenský, Mitrea, Mesík, Oršula (80. Mihálek) – Lovat, Tešija, Halilovič (93. Turňa), Dangubič (64. Kelemen) – Sobczyk, Tavares (76. Jakúbek). Tréner R. Chéu.

RADNIK: Kozić – Radović, Simonović, Sušić (61. Merajić), Mekić, Popara, Zukić (54. Motika), Peco, Maksimović (99. Plavšić), Djurić (88. Bradonijć), Šubert. Tréner M. Žižovič.

Popara - 3:2 (nedal)

Ricardo Chéu, tréner Trnavy: „Dnes to bola od nás neuveriteľný výkon. Predčili sme súpera po každej stránke. Na strely, na šance, na rohy na všetko. Zaslúžili sme si postúpiť. Veril som, že pri dnešnom výkone strelíme tretí gól už počas predĺženia. Nestalo sa, prišlo na penalty. Neverím na šťastie, verím na prácu. A tú tu odvádzame. Pracovali sme, pracujeme, podali sme skvelý výkon. Sám tomu neverím. Mám mladý tím, ktorý sa stále zohráva a dáva sa dokopy. Hráčov nebolo treba motivovať. Máme krásny štadión, skvelých fanúšikov a Spartak má obrovskú históriu. To je motivácia pre všetkých hráčov, ktorí sú tu. Žiadnu ďalšiu špeciálnu motiváciu títo chlapci nepotrebujú.“

Mladen Žižovič, tréner Radnik: „Bol to tesný zápas. Vypadli sme po prehre 0:2 a po penaltách. Spartak bol šikovnejší, hral dobre a zvíťazil zaslúžene.