Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Slávia zdolala Spartak rozdielom triedy a teší sa z Česko-slovenského Superpohára

Súboj dvoch víťazov národných pohárov zvládol lepšie český majster, ktorý v Trnave zvíťazil pohodlne 3:0.

(Zdroj: TASR)

Slávia celý prvý polčas v Trnave herne dominovala. Už v 6. minúte mal obrovskú šancu Van Buuren ale po centri z pravej strany hlavičkoval zblízka iba do rúk Rusova. "Zošívaní" väčšinu svojich akcii ťahali cez pravú stranu, kde boli veľmi aktívni Coufal i Masopust a trnavská dvojica Lovat-Oršula mala čo robiť.

Spartak sa dostal do veľkej príležitosti v 30. minúte, kedy loptu na polovici vypichol Tavares, domácii sa rútili do šance dvaja na jedného ale Tavares v snahe nájsť na opačnej strane Sobczyka trafil do ruky v sklze vracajúceho sa Slávistu, čo hlavnému rozhodcovi ušlo a penalta sa nepískala.

Neušiel mu však v 39. minúte faul Jakubeka na Krála a možnosť pokutového kopu dostala Slávia. Loptu si postavil Souček a "panenkovsky" poslal českéh majstra do vedenia - 0:1. V závre prvého polčasu ešte opäť vychytal hlavičkový pokus van Buurena domáci gólman.

Aj v druhom polčase sa do prvej šance dostala Slávia, kedy technicky skúšal obstrel spoza šestnástky Souček, no minul. Po hodine hry sa však tešil druhýkrát, keď si výborne nabehol na rohový kop a loptu umiestnil k žrdi - 0:2.

V 71. minúte stratil v strede poľa loptu striedajúci Mihálek, Slávia podnikla rýchly brejk, k spätnej prihrávke sa dostal Hušbauer a spoza šestnástky krásnou strelou nedal Rusovovi šancu - 0:3. Slávia hrajúca v tejto chvíli na úsporný režim si zápas užívala a zaslúžene vyhrávala rozdielom triedy, čo potvrdil v 79. minúte strelou do spojnice Hušbauer.

Spartak prvýkrát trafil medzi tri žrde až v 83. minúte, ale s Lovatovou strelou si Kolář poradil. Pražská Slávia si tak po hladkom víťazstve prebrala prvú trofej v sezóne, keď sa tešila zo zisku Česko-slovenského Superpohára.

FC Spartak Trnava - SK Slávia Praha 0:3 (0:1)

Góly: 40. a 61. Souček (prvý z 11m), 71. Hušbauer.

ŽK: 46. Tavares, 53. Lovat, 53. Mitrea, 75. Turňa - 36. Kúdela, 53. Masopust.

SPARTAK: Rusov – Turňa, Menich (87. Mesík), Mitrea, Lovat – Dangubić, Jakúbek (65. Mihálek), Tešija, Oršula (57. Halilovič) – Tavares (90.+ Horváth), Sobczyk (76. Kelemen). Tréner R. Chéu.

SLÁVIA: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – Král (68. Hušbauer), Souček (79. Hromada) – Masopust (77. Baluta), Ševčík (79. Traoré), Zmrhal (73. Yusuf) – van Buren (61. Olayinka). Tréner J. Trpišovský.

Ricardo Chéu, tréner Trnavy: "Nemôžem byť spokojný, nakoľko sme prehrali. Hrali sme proti fantastickému súperovi, ktorý hrá spolu dlhšie, zatiaľ čo my tvoríme nový tím. Pripravujeme sa na tvrdú realitu, ktorou je slovenská súťaž. Snažili sme sa zvíťaziť, ale vedeli sme, proti komu hráme. Hrali sme proti skúsenostiam, pred nami je budúcnosť. Chceme pracovať, rásť a tešiť fanúšikov."