TRNAVA. Slovenská technická univerzita (STU) predáva vo verejnej obchodnej súťaži bývalé sídlo Materiálovotechnologickej fakulty na Paulínskej ulici v Trnave. Univerzita ako verejnoprávna inštitúcia je povinná predávať nehnuteľnosti najmenej za cenu určenú znalcom, v tomto prípade ide o 13,5 milióna eur. V prípade ďalších kôl súťaže by cena mohla ísť dolu. STU rokovala pred dvoma rokmi o predaji budovy aj s Trnavskou univerzitou v Trnave, k dohode však nedošlo.

Rozľahlú budovu v centre mesta si pred tridsiatimi rokmi postavili komunisti ako sídlo Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska. Nasťahovali sa tam v októbri, po udalostiach z novembra 1989 pod tlakom verejnosti priestory opustili. Ľudia počas revolučných zhromaždení žiadali iné využitie novostavby, samotní komunisti ju ponúkli na verejnoprospešné účely. Na výmenu dostali oveľa skromnejšie priestory na Sladovníckej ulici.

O ďalšom osude v tom čase modernej viacpodlažnej budovy s veľkou sálou rozhodoval vtedajší Okresný výbor Národného frontu spoločne s ďalšími vtedajšími inštitúciami a Verejnosťou proti násiliu.Trnavský historik Peter Horváth vo svojej práci o revolúcii v roku 1989 v Trnave uvádza, že prvýkrát sa táto otázka riešila na spoločnom rokovaní 7. decembra 1989. Medzi adeptmi na lukratívne priestory bol mestský úrad, trnavský súd a ďalšie inštitúcie. Napokon padlo rozhodnutie, že túto budovu budú využívať študenti vtedajšej Slovenskej vysokej školy technickej, ktorá mala v Trnave svoju fakultu.
Materiálovotechnologická fakulta STU presunula všetky svoje aktivity z centra Trnavy do svojho veľkého areálu v časti Prednádražie. Vedenie univerzity na návrh dekana vyhlásilo bývalé sídlo fakulty za nepotrebný majetok. Súhlas na predaj tohto majetku dali akademické senáty fakulty aj univerzity.