Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila

Regionálny futbal: Zavaru sa vzdialilo prvé miesto, vo Veľkom Orvišti sa o postupujúcom nerozhodlo

V oblastných súťažiach sa odovzdávali ceny a nad hlavu tak zdvíhali víťazný pohár Pečeňady aj Slávia Trnava. V Zelenči sa lúčil s aktívnym futbalom Marek Ujlaky.

V. Orvište - SokolovceV. Orvište - Sokolovce(Zdroj: Martina Radošovská)

3. LIGA ZÁPAD, 28. kolo: Malženice zdolali lídra súťaže

Trnava jun. – N. Mesto 1:2 (1:1)

Mladý trnavský káder bol Novomešťanom viac ako vyrovnaný súper. Mladíci hýrili agresivitou a dravosťou, ale boli to hostia, ktorí po rozumnej a rýchlej akcii otvorili skóre Múdrym. Lenže o šesť minút neskôr nedokázala obrana odstaviť Lovása a ten pohodlne vyrovnal – 1:1. Vyrovnaný duel pokračoval, no po zmene strán rozhodol o troch bodoch pre hostí po chybe Hornáček.

Góly: 30. Lovás – 24. Múdry, 50. Hornáček.

SPARTAK B: Špánik - Pavlovčík, Grík, Daniel, Ciprys, Klačman, Kareem, Zedek, Brigant, Lovás, Ondreák (56. Foltýn)
N. MESTO: Vavrúš - Miklovič, Kubrický, Múdry, Jurica, Holíček, Živčic, Buček (89. Bončo), Šebek, Hornáček (82. Kačerek), Fabuš

Malženice – Beluša 2:0 (1:0)

Duel poznačil rýchly gól domácich, ktorý strelil po prihrávke zblízka už v 3. minúte Kovársky. Dôležitý moment to bol najmä preto, že domáci Lančarič videl v 21. minúte už druhú žltú kartu a dostal svojich do oslabenia. Taktovku tak prevzala Beluša, ale proti umne brániacim Malženičanom sa nevedela presadiť, navyše domáci hrozili brejkami. Toto trvalo až do 79. minúty, kedy definitívne rozhodol Královič – 2:0.

Góly: 3. Kovársky, 79. Královič. ČK: 21. Lančarič (M).

MALŽENICE: Planický - Lulovič (87. Halmo), Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Lančarič, Čmilanský (83. Magdolen), Balážik, Královič (90. Hlúch), Rehák, Vantruba
BELUŠA: Vangel - Schiszler, Jánošík, Janček (84. Bielik), Hrenák, Cisár (82. Čačko), Ďuriš (30. Gašpar), Levai (75. Meliš), Mišutka, Gorelka (82. Bičan), Novisedlák

Ostatné výsledky: Gabčíkovo – Púchov 2:5, Považská Bystrica – Nové Zámky 5:2, Veľké Ludince – Šaľa 2:1, Zlaté Moravce/Vráble B – Kalná nad Hronom 1:1, Galanta – Lednické Rovne 1:1, voľno mala Nitra B

Tr. Teplice odstúpili zo súťaže.

4. LIGA SZ, 28. kolo: Z derby v Trebaticiach si odnášali body Jaslovské Bohunice

Bánovce – Hlohovec 4:2 (1:1)

Bánovce začali laxne, hostia mali v úvode prevahu, ale šancu nevyužili. Domáci sa rýchlo prebrali, Masarovič prekopáva v dobrej šanci bránku hostí. Bánovce sa ujali vedenia v 31. minúte, kedy po rohu doráža loptu do siete Kochan – 1:0. Hostia po góle ožili, vypracovali si aj niekoľko pološancí. V 37. minúte výbornú strelu hostí Korček vyrazil, ale dobiehajúci Janík dorazil loptu do prázdnej bránky – 1:1. Krátko pred odchodom do kabín mohol poslať domácich do vedenia Rusnák, vyznamenal sa však brankár hostí. Po zmene strán domáci pridali a už v 48. minúte najlepší hráč na ihrisku Kyselica obišiel aj dvoch hráčov hostí a svoje sólo zakončil gólom na 2:1. Domáci sa upokojili, no prišla hrubá chyba a hostia Zelenkom opäť vyrovnali – 2:2. Nerozhodný stav trval len sedem minút, keď po signáli z rohu páli Halás volejom – 3:2. Po góle sa hralo prevažne medzi šestnástkami, i keď obe mužstva si vypracovali niekoľko pološancí. Hostia v závere otvorili hru, čo využil Rusnák, ktorý po samostatnej akcii strieľa štvrtý gól domácich. Víťazstvo domácich je zaslúžené, Bánovce opäť potvrdili stúpajúcu formu v jarnej časti.

Góly: 31. V. Kochan, 48. H. Kyselica, 62. R. Halás, 85. J. Rusnák – 37. E. Janík, 55. A. Zelenka.

BÁNOVCE: Korček - Sipos, Rusinko, Halás, Žatko (71. Tabak), Masarovič (90. Mikloš), Morávek, Kyselica, Láska (69. Kráľ), Rusnák, Kochan (87. Pakanec)
HLOHOVEC: Horváth - Cholp, Mesároš, Domasta, Čulák, Blaško, Andrássy, Zelenka, Janík, Barborík, Krajinčák (77. Liso)

Myjava – Vrbové 2:3 (1:2)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5YCN na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5YCN na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).