Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila

6. liga MEVA SPORT: Dolná Krupá bodovala, derby zápas dopadol lepšie pre Leopoldov

V 24. kole potvrdili aj Piešťany pozíciu lídra.

Červeník - LeopoldovČerveník - Leopoldov(Zdroj: Martina Radošovská)

Cífer - Piešťany 2:6 (1:3)

Cífer čakal náročný zápas s lídrom tabuľky. Piešťany otvárali skóre Branišom v 18. minúte, no domáci na tento gól našli odpoveď o štyri minúty neskôr Ondrom. Krátko pred odchodom do kabín prišli za Piešťany dva presné zásahy Branišu a Gulu – 1:3. Po výmene strán zvýšil Gula na 1:4 a za domácich sa opäť presadil Ondra. V záverečných minútach ešte zvýšili vedenie hostí Štefanka a Braniša uzavrel svoj hetrik – 2:6. Na strane hostí sa ešte stihlo začervenať.
Góly: 22. a 79. Ondra - 18., 40. a 90. Braniša, 44. a 53. Gula, 88. Štefanka.
CÍFER: Domorák - Kupkovič, Fajkus (60. Gašparovič), Ondra, Drinko, Mrva, Grosman, Leffler (46. Tibenský), Lehocký, Meszároš, Pištej
PIEŠŤANY: Budka - Kusý, D. Štefanka, Hutár, Glos, Braniša, Modrovič, J. Štefanka (56. Korec), M. Gula, Polačik (62. Rusnák), Szabo (68. Prelovský)

Dolná Krupá - Pavlice 1:0 (1:0)

Dolná Krupá doma bodovala, no k záchrane v súťaži jej to už nepomôže. O víťazovi sa rozhodlo už v 10. minúte zápasu, kedy skončil priamy kop na brvne a odrazenú loptu poslal J. Daniš do siete – 1:0. Napriek snahe oboch mužstiev diváci už nevideli padnúť žiadny gól.

Góly: 10. Daniš, R: Jaroslav Kravárik.
D. KRUPÁ: Roštecký - A. Skýpala (88. Bartoš), Hrubý, P. Daniš, D. Hrčka, Peško (74. R. Skýpala), J. Daniš, T. Hrčka, Vyskoč, Bohunický (86. Horváth), Vravúšek (68. Nádaský)
PAVLICE: Karmažín - Bočko, Horňák, Dubovský, Križan, Hyll, Szabó, Kovelskyi, Adámek (68. Polednák), Kubík (68. Izakovič), Práznovský

Červeník - Leopoldov 1:2 (0:1)

V susedskom derby zápase začali živšie domáci, ktorí sa tlačili pred hosťujúcu bránu, ale šancu Babica zneškodnil Žemla. Postupne sa k slovu dostal aj Leopoldov, ktorý z prvej vážnejšej akcie otvoril skóre na 1:0, keď Beko obišiel brankára a zakončil. Hostia mohli zvýšiť po šanci Enderleho, ktorý preloboval brankára aj bránu. V bráne neskončila ani strela Beka, ktorú zastavilo brvno. Druhý polčas sa hostia viac zamerali na defenzívu, snažili sa o rýchle protiútoky, no domácim sa podarilo vyrovnať po strele Gábriša z vnútra 16-tky – 1:1. O konečnom víťazovi sa rozhodlo v 77. minúte, po tom ako sa Beko presadil v 16-tke a prihral Mičianovi, ktorý rozhodol zápas – 1:2.

Góly: 66. Gábriš - 15. Beko, 77. Mičian
ČERVENÍK: M. Krajčovič - Jarábek, Nemec, B. Krajčovič (73. J. Boháčik), Gábriš , Babič, D. Boháčik, R. Ješko (46. Mihálik), M. Ješko, Adamkovič (63. Gažo), Kopúnek (46. Stepanenko)
LEOPOLDOV: Žemla - Kavuliak, Čeliga, Gatci, Prosnan, Piovarči, Mičian (90. Polák), Endrle (75. Krajinčák), Kočí (84. Morávek), Beko, Holan

Majcichov – Zeleneč 2:3 (0:2)

V Majcichove otvárali skóre v 5. minúte hostia, kedy centrovanú loptu zakončil hlavou Bánovec – 0:1. V prvom polčase hostia ešte zvýšili, keď prihrávku cez stred obrany zakončil Formanko – 0:2. Po výmene strán udreli domáci, kedy Neštického strela spoza 16-tky prešla cez hosťujúceho brankára až do siete na 1:2. Situácia pre Majcichov sa na chvíľu zepšila, no v 62. minúte si postavil loptu na biely bod Formanko a neminul – 1:3. V záverečných minútach zápasu skorigoval na konečných 2:3 domáci Židek.

Góly: 54. Neštický, 82. Židek - 5. Bánovec, 39. Formanko, 62. Formanko (z11m)
MAJCICHOV: Haluzický - Štrbo, Marek, Urč (70. Židek), Neštický, Valovič, Ďuga, Hegyi, Scheip, Repa, Zajíček
ZELENEČ: Gottstein - V. Formanko, Bednárik, Kankara, M. Karol, Bánovec, M. Formanko, Babič, Belko, Horváth (75. Bilčík), Kocián

Drahovce - Dechtice 4:2 (0:1)

V Drahovciach otváral skóre hosťujúci Kúdela v 26. minúte zápasu a toto vedenie si Dechtice udržali až do 51. minúty, kedy presným zásahom vyrovnal domáci Marušic na 1:1. O štyri minúty neskôr pokutovým kopom zvýšil na 2:1 Zajac a na 3:1 pokračoval Poláčik. V 80. minúte sa hostia pokúsili so zápasom ešte niečo urobiť a Slivovi sa podarilo znížiť na 3:2, no v závere zápasu sa presadil aj domáci Onder a spečatil víťazstvo Drahoviec na 4:2.
Góly: 51. Marušic, 55. Zajac (z11m), 69. Poláčik, 90. Onder - 26. Kúdela, 80. Sliva
DRAHOVCE: Paulovič - Šerjeník, J. Poláčik, Németh, Horúcka, Zajac, M. Vančo (60. Duchaj), D. Vančo (46. Bihari), I. Poláčik, Gabriš (7. Marušic), Rusnáčik (89. Michálek)
DECHTICE: Drgoň - Kúdela, Manca, Krivánek (44. Sliva), Čmehil, D. Chrvala, Prvý (86. D. Chrvala), P. Maška, P. Maška, Kunka (62. S. Jankovič), P. Jankovič (67. Heteš)

Siladice - Križovany 6:1 (5:0)

V Siladiciach bola hra v réžii domácich od úvodných minút. Najskôr stredom obrany prenikol domáci hráč, ktorého strelu brankár vyrazil, no na dorážku Laurinca bol krátky. Neskôr prihrávku pred bránu zakončil Trnovec – 2:0. Domáci pokračovali v dobrom tempe a už po prvom polčase viedli 5:0. Po výmene strán pokračoval presný Mesároš na 6:0. Za hostí, ktorí pricestovali v oklieštenej zostave sa v 64. minúte presadil z penalty Dananai, ktorý upravil na konečných 6:1.

Góly: 7. a 32. Laurinec, 29. a 37. Trnovec, 43. Sekereš, 57. Mesároš - 64. Dananai (11m)
SILADICE: J. Trnovec - Pátek, Fančo (81. Repka), A. Horváth (85. Kovársky), L. Trnovec, O. Sekereš, Maťaš, Mesároš, Laurinec, Lančarič (56. Sitai), Fančovič (69. Varga )
KRIŽOVANY: Bzdil - Šiška (46. Demovič), Horský, Táčovský, Málik, Viselka, Hrnčiar, Dananai, Šturdík, Šuran, Hermanský

Krakovany – Zavar sa hrá 29. mája o 17:30.