3. liga Západ: Malženice nebodovali,Juniorka Spartaka porazila Nové Zámky

V 27. kole cestovali obe mužstvá na súperove trávniky.

(Zdroj: Norika Szombatová)

Nové Zámky - Spartak Trnava B 2:3 (0:2)

Už v 3. min. dostal dobrú prihrávku za domácu obranu Dvorák a nezaváhal. Novozámčania mohli vyrovnať po štvrťhodine hry, ale P. Horáček v sľubnej situácii loptu dobre neprebral. Útočník FKM sa ocitol vo veľkej šanci aj v polovici prvého dejstva, ale bránu netrafil. V 32. min. mali hostia možnosť zahrávať trestný kop spoza šestnástky a Brigant ním naložil parádne - 0:2. O tri minúty neskôr mohol dať kontaktný gól domáci kapitán Ešek, ale jeho strelu z bieleho bodu brankár Korčuška vystihol. V 37. min. pri Horvátovej strele vynikol brankár FKM Nevolný a prvý polčas zakončila tutovka J. Blažiho, z ktorej však gól nepadol.

Do druhého polčasu vymenili hostia troch hráčov a zjavne prenechali iniciatívu domácim. Novozámčania sa poriadne obuli do svojho súpera a už po niekoľkých minútach dal Ešek hlavou ich kontaktný gól. Následne vyslali hráči FKM na bránu hostí niekoľko nebezpečných striel, ktoré mohli skončiť gólom. Desať minút pred koncom sa v pokutovom území uvoľnil Patrik Horáček a strelou k žrdi vyrovnal. Do konca zápasu potom mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu oba celky. Podarilo sa to Trnavčanom päť minút pred koncom, keď domáca obrana nechala príliš veľa priestoru Michaličkovi, ktorý rozhodol.
Góly: 53. Ešek, 80. Horáček - 3. Dvorák, 32. Brigant, 85. Michalička
N. ZÁMKY: Nevolný - Varga, M. Blaži, Homola, Belokostolský (46. Prišťák), Ešek, Letko, Horáček (89. Csief), Šimunek, J. Blaži, Ficza (90. Békešský)
SPARTAK B: Korčuška - Grík, Pavlovčík, Daniel, Ciprys (46. Benovič), Brigant, Rafajdus, Kareem (46. Bencz), Horvát (46. Csáno), Michalička, Dvorák

Lednické Rovne - Malženice 2:0 (1:0)

Čakali kvalitný zápas, čo obe mužstvá potvrdili. Už v 6. min sa ocitol Puček sám pred brankárom, ale mieril vedľa. V 19. min po centri aktívneho Pučeka Svorada nečakaným tečom dostal sklárov do vedenia. V 33. min sa Buček rútil sám na bránu, no brankár jeho gólovú strelu vyrazil. Hostia produkovali kvalitný futbal, ale bez vyloženej šance.

V 50. min bol v šanci Traballík, no Bačík ho vychytal. Z protiútoku Planický zmaril šancu Bučekovi. V 67. min čaroval opäť Bačík, ktorý chytil gólovú hlavičku Čmilanského na bránkovej čiare. O minútu sa domáci dočkali, keď Puček po samostatnej akcii dal druhý gól. V 73. min Bačík zmaril gólovú šancu Vantrubu, a to bola bodka za kvalitný zápasom.
Góly: 19. Svorada, 68. Púček.
L. ROVNE: Bačík - Chmelík (20. Pišta), Lipták, Svorada (74. Ďurovec), Púček (76. Bartoš), Červený, Ambrož, Poláček, Híreš, Buček, Krištof
MALŽENICE: Székely (32. Planický) - Lulovič (74. Hlúch), Lančarič, Jakubička, Kovársky, Čmilanský (67. Krajčovič), Magdolen, Balážik, Královič, Trabalík (60. Juhász), Vantruba