Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Malženice ani juniorka Spartaka nebodovali, v najvyššej oblastnej súťaži pokračuje boj o čelo tabuľky

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: Noriika Szombatová)

3. LIGA ZÁPAD, 26. kolo: Malženice podľahli Šali, juniorka P. Bystrici

Považská Bystrica - Spartak Trnava B 2:1 (0:1)

Trnavská juniorka cestovala na Považie. Domáca mali viac z hry, no strelecky sa nedokázali presadiť. L. Slávik mieril v úvode dvakrát vedľa, kým hostia udreli z prvej šance. V 18. min sa po priamom kope dostal k lopte Brigant, ktorý s futbalom začínal v neďalekom Podmaníne a bolo 0:1. O tri minúty L. Slávik netrafil ani zo svojej tretej šance bránu. Smoliar prvého polčasu sa nepresadil ani v 34. min. Po prestávke Bystričania ovládli hru, no stav sa nemenil. Skórovať nedokázal ani domácich strelec Marek Gajdošík, keď hostí aj v ďalšom priebehu niekoľkokrát podržal brankár Takáč. Borovička v 77. min ešte nevyužil veľkú šancu, no o minútu Čiernik trafil presne spoza šestnástky – 1:1. Trnavčania mohli v 82. min vyhrávať, ale Brigantovi chýbal kúsok, aby dočiahol loptu. Päť minút pred koncom po Borovičkovej prihrávke Marek Gajdošík zaistil domácim tri body – 2:1.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 78. Čiernik, 85. Gajdošík - 18. Brigant
P. BYSTRICA: Kováč - Bušík, Mravec, Zavadzan, Petruš, Čiernik, Gamboš, Valašík (89. Baránek), Slávik, Gajdošík, Gáborík (46. Borovička)
TRNAVA: Takáč - Slaný, Grík, Pavlovčík, Daniel, Ševčík, Brigant, Lovás, Rafajdus (69. Kareem), Ashiru, Dvorák

Malženice - Šaľa 2:3 (1:2)

V Malženiciach sa stretli dva výborné celky, ktoré predviedli divákom ešte lepší zápas. Hralo sa hore-dole a domáci išli do vedenia v 5. minúte, keď sa po centri presadil strelou k žrdi Balážik. Hostia však po rýchlom brejku vyrovnali Mpofum. Domáci mohli vyhrávať opäť, ale Královič trafil iba brvnoi a z následného brejku si stečoval loptu do vlastnej siete Jakubička a bolo 1:2. Hosťom brejky vychádzali a keď Meszlényi predviedol rýchlosť a šikovnosť bolo už 1:3. Domáci hostí zatlačili, chvíľami nepustili z vlastnej polovice, ale viac, ako Vantrubov gól na 2:3 z toho nevyťažili, hoci šance mali Balážik, Vantruba aj Jakubička.

Góly: 15. Jakubička, 77. Vantruba - 5. Mpofu, 32. Jakubička(vl.gol), 52. Meszlényi
MALŽENICE: Székely - Lulovič, Krajčovič (46. Lančarič), Jakubička, Kovársky (83. Halmo), Rehák, Magdolen (54. Sekera), Balážik, Královič, Trabalík (70. Juhász), Vantruba
ŠAĽA: Čellár - Blaho, Hrano, Kochan (83. Tereshchenko), Hanzel, Mpofu, Nagy, Meszlényi (73. Hučko), Lovska (77. Kele), Pecho, Hudák (33. Body)

Ostatné výsledky: FC Nitra jun. – Beluša 1:4 (0:4), V. Ludince – Kalná n/Hr. 1:1 (1:0), ViOn B Vráble – Nové Zámky 5:2 (2:0), Gabčíkovo – Nové Mesto 4:0 (3:0), Galanta – Púchov 1:0 (0:0), Led. Rovne mali voľno.

9. Led. Rovne 25 8 10 7 29:29 34 (-2)

10. Kalná n/Hr. 25 10 4 11 26:37 34 (-2)

11. ViOn B Vráble 25 7 9 9 31:36 30 (-9)

Myjava - Trebatice 4:1 (1:0)

Trebatice neuspeli na Kopaniciach. Úvodný gól padol v 35. min. a začal sa výkopom Solničku. Po dvoch hlavičkách sa lopta dostala k Copkovi, ktorý s prehľadom zakončil – 1:0. Po zmene strán Trebatice v 49. min. vyrovnali. Z pravej strany poslal center pred bránu Hečko a Miklovič hlavou do protipohybu Solničku rozvlnil sieť – 1:1. Zakrátko už ale išli domáci do vedenia, keď na strelu Rapavého ešte brankár stihol zareagovať, ale Pecha ho následne prekonať dokázal – 2:1. Spartakovci odskočili súperovi o päť minúť už na rozdiel dvoch gólov. Po rohovom kope vystrelil Horeš a pred bránou zmenil smer lopty Rapavý – 3:1. Víťazstvo Spartaka spečatil v závere duelu po individuálnom prieniku Vávra – 4:1.

Góly: 36. Copko, 59. Pecha, 64. Rapavý, 88. Vávra - 49. Miklovič
DOMÁCI: Solnička - Flamik, Sivák (69. Brezina), Vávra, Kočica (46. Lopušan), Copko (84. Zmeko), P. Kubica (52. Toman), Pecha, Rapavý (76. Karika), Horeš, Marček
TREBATICE: Palkech (60. Veselý) - Furdan (46. Hečko), Filin (46. Jakubek), Chebeň, Miklovič, Matyáš, Kirka, Machač (76. Prvý), Směřička, Masár (69. Šurin), Valo

Partizánske - Hlohovec 6:2 (3:1)

Hlohovec inkasoval v Partizánskom poltucet. Domáci sa po prvýkrát radovali v 9. minúte, kedy si na Křapkov roh na bližšiu žrď nabehol Obert a hlavou otvoril skóre stretnutia. V 26. minúte Blaho dlhým pasom vysunul do úniku Kučeru, ktorý preloboval vybiehajúceho Horvátha. V 36. minúte sa na pravej strane prekľučkoval cez dvojicu domácich hráčov Zelenka a po jeho centri Laboš rybičkou znížil na 2:1. V 44. min. opäť udreli domáci, keď Blahov strieľaný center Kučera pred Horváthom usmernil do – 3:1.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5XH6 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5XH6 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).