Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Američanka Perová vyhrala tenisový turnaj v Trnave

Vo finále zdolala Blinkovovú.

Na snímke zľava víťazka turnaja Empire Slovak Open 2019 Bernarda Pera (USA) a finalistka Anna Blinková (RUS) po skončení finálového zápasu v nedeľu 19. mája 2019.Na snímke zľava víťazka turnaja Empire Slovak Open 2019 Bernarda Pera (USA) a finalistka Anna Blinková (RUS) po skončení finálového zápasu v nedeľu 19. mája 2019.(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Americká tenistka Bernarda Perová sa stala víťazkou dvojhry na 11. ročníku turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave. Vo finále dvojhry si ako nasadená dvojka poradila s Ruskou Annou Blinkovovou 7:5, 7:5.

Rodáčka z chorvátskeho Zadaru si odnáša prémiu 16.239 dolárov a 140 bodov do svetového rebríčka WTA.

Perová je prvá americká singlová šampiónka v histórii trnavského turnaja. Blinkovová, ktorá je členka miestnej medzinárodnej akadémie EMPIRE, viedla v prvom sete 5:3.

Perová však v ďalších minútach zrýchlila hru, pridala na agresivite a vďaka šnúre štyroch gemov za sebou získala úvodné dejstvo vo svoj prospech. Zakončila ho esom.

Povzbudenie pre Roland Garros

Aj úvod druhého setu patril Blinkovovej, ktorá po brejku v šiestom geme odskočila Perovej na 4:2. Američanka však bleskovo kontrovala rebrejkom, následne vyrovnala na 4:4 a dostala sa na koňa. Za stavu 5:5 opäť prelomila podanie súperky a v dvanástom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Perová označila finálový zápas za náročný. "Anna je veľmi dobrá hráčka, stále sa zlepšuje. Má skvelé údery. V prvom i druhom sete som prehrávala, no zabojovala som a podarilo sa mi otočiť nepriaznivý vývoj.

Nič som nemenila, držala som sa stanovenej taktiky. Vedela som, že ide iba o jeden brejk. Anna bola s pribúdajúcimi minútami možno trochu unavená, pretože odohrala tento týždeň veľa zápasov.

Verím, že titul z Trnavy bude pre mňa povzbudením pred Roland Garros. V Paríži si nedávam žiadne konkrétne ciele, dôležité bude prejsť cez prvé kolo," uviedla Američanka po slávnostnom ceremoniáli.

Blinkovová je s hrou spokojná

Pre Blinkovovú bol napriek nedeľňajšej prehre turnaj veľmi úspešný, veď v sobotu vyhrala štvorhru a v singli si zlepšila trnavské maximum.

"Finálový zápas mal veľmi dobrú úroveň. Robila som všetko, čo som mohla, no na disponovanú súperku to nestačilo. Perová hrala neskutočne, veľmi rýchlo a agresívne, dávala veľa 'winnerov'.

Bola som trochu unavená, v sobotu som hrala finále štvorhry a počas turnaja som absolvovala veľa 'trojseťákov'. S mojou hrou som však spokojná," povedala talentovaná Ruska, ktorá sa počas pobytu v trnavskej akadémii naučila hovoriť plynulo po slovensky.