Regionálny futbal: Juniorka Spartaka porazila Malženice, šláger v Hlohovci dopadol lepšie pre hostí

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: Martina Radošovská)

3. LIGA, 21. kolo: Juniorka si v derby poradila s Malženicami

Spartak Trnava juniori – Malženice 2:0 (2:0)

Derby zápas medzi Trnavou jun. a Malženicami prilákal do Červeníka viacero divákov. Hostia sa v úvodných minútach nevedeli dostať do tempa, z čoho Trnava dokázala vyťažiť gól, kedy sa v 16. minúte po krídelnej akcii presadil Csáno na 1:0. Ďalší gól prišiel v 25. minúte po faule na Briganta, ktorý rozhodca potrestal pokutovým kopom. Ten s prehľadom premenil Dvorák na 2:0.

Po výmene strán boli hostia aktívnejší a s výsledkom chceli niečo urobiť. Všetka ich snaha však končila v šestnástke a do zakončenia sa dostávali len ojedinele. Najvýraznejšia šanca Malženíc na kontaktný gól prišla v 60. minúte, kedy Vantrubova hlavička preletela povedľa vzdialenejšej žrde. Cez dobre fungujúcu defenzívu domácich sa Malženice nevedeli dostať k zakončeniu ani zvyšné minúty zápasu a Trnava si tak dvojgólové vedenie udržala do konca stretnutia.

Góly: 16. Csáno, 25. Dvorák (pen)

SPARTAK: Takáč – Slaný (75. Zedek), Hing-Glover, Tumma, Ciprys, Ashiru (46. Tavares), Pavlovčík, Dvorák (90. Kareem), A. Horvát, Brigant, Csáno

MALŽENICE: Székely – Rehák, Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Lančarič (46. Juhász), Magdolen (77. Lulovič), Královič, Balážik, Sekera (63. Trabalík), Vantruba

Ostatné výsledky: Šaľa – Pov. Bystrica 1:0 (0:0), Kalná n/Hr. – Beluša 0:1 (0:0), Púchov – Led. Rovne 2:0 (0:0), Nové Mesto – FC Nitra jun. 0:2 (0:2), ViOn B Vráble – Galanta 2:0 (1:0), Gabčíkovo – V. Ludince 3:0 (1:0), Nové Zámky mali voľno.

10. Led. Rovne 20 6 8 6 21:20 26 (-1)

11. ViOn B Vráble 19 5 7 7 22:25 22 (-8)

Hlohovec – Myjava 1:2 (1:0)

V Hlohovci sa hral šláger o prvé miesto, kedy domáci privítali Myjavu pred slušnou diváckou kulisou.Výborný zápas naklonili domáci na svoju stranu v 23. minúte po strele Veľkého – 1:0. Následne sa predviedli obaja brankári.Po zmene strán však schladil domácich fanúšikov pekným zakončením Marček – 1:1 a pokiaľ sa domáci stihli spamätať, Jorík upravil o tri minúty neskôr na 1:2.Zo studenej sprchy sa snažil Hlohovec dostať, ale hosťujúci gólman Solnička svoj tím podržal, najmä v 90. minúte, kedy chytil penaltu Domastovi – 1:2.

Góly: 23. Veľký – 60. Marček, 63. Jorík
HLOHOVEC: Horváth – Cholp, Mesároš, Domasta, Čulák, Blaško, Andrássy, Veľký, Janík, Barborík, Krajinčák (Liso)

Jaslovské Bohunice – Boleráz 2:1 (1:0)

V Jaslovských Bohuniciach mohlo prísť k zmene skóre už v 8. minúte, ale Krajčovič zahodil penaltu. Domácich to však mrzieť nemuselo, pretože Zemko zvnútra šestnástky predsa len skóre otvoril v 32. minúte. Hostia majú problém so zakončením, čo sa dlho potvrdzovalo aj v J. Bohuniciach. Z biedy ich po peknom uvoľnení vytrhol až Kitta v 72. minúte – 1:1. Ani to však Bolerázu na body nestačilo, pretože tri body vystrelil domácim nakoniec Kadlečík – 2:1.

Góly: 32. Zemko, 78. Kadlečík – 72. Kitta
JASLOVSKÉ BOHUNICE: Matejkovič – Poláček, Juriš, Demovič, Janso, Hlavatovič, Zolvík, Kadlečík, Zemko, Buchanec, Krajčovič (Balun, Zita, Kocan)
BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, Mackovčín, Gornyak, Daniš, Vangel, Dubec, Lošonský, Loskot, Milinković, Kitta (Mikinič)

Trebatice – Partizánske 3:3 (0:2)

Neuveriteľný návrat do zápasu predviedli Trebatice. V prvom polčase prehrávali po zbytočných chybách v obrane s Partizánskym už 0:2 a keď po prihrávke pridal tretí gól hostí v 65. minúte Barta, zdalo sa vymaľované. Lenže s tým sa nezmieril domáci Hečko, ktorý pretlačil o tri minúty loptu do siete – 1:3. V 72. minúte pekne namierila zimná posila Miklovič – 2:3 a v 78. minúte sa postaral o vyrovnanie – 3:3. Nabudení domáci siahali aj po senzačnom zvrate, lenže hostí podržal brankár a nakoniec sa body delili.

Góly: 68. Hečko, 72. a 78. Miklovič – 21. Kučera, 42. Januška, 65. Barta
TREBATICE: Palkech – Furdan, Kotula, Masár, Matyáš, Dolinaj, Filin, Machač, Chebeň, Miklovič, Majgot (Valo, Jakubek, Kirka, Šiška, Hečko)

Vrbové malo voľno.

Ostatné výsledky: Domaniža – Bánovce 4:3 (2:1), Lehota p/Vt. – Prievidza 0:2 (0:0), Častkovce – Tr. Stankovce 1:1 (1:0), Prečín mal voľno.

5. LIGA ZÁPAD: Horné Orešany potvrdili body zo Záhoria

MFK Stará Turá - TJ Družstevník Radimov 0: 5 (0: 2)

Radimov nenechal v Starej Turej nič na náhodu, od začiatku potvrdzoval na ihrisku, kto je pánom a Černek s Valsom strelili dva góly po kombinačných akciách v priebehu pár sekúnd – 0:2. Hostia tak mali stretnutie pod kontrolou, ojedinelé domáce výpady s prehľadom riešili a ihneď po zmene strán vzal „kopaničiarom“ aj poslednú nádej Valsa – 0:3. Dva góly ešte pridal Božek a hostia vyhrali 5:0.

Góly: 9. Černek, 10. a 47. Valsa, 71. a 76. Božek.
S. TURÁ: Viskup - Denk, Valenčík, Antálek, Baran (50. Dzuro), Dudášik, Jaroš, Petković (66. Otrubný), Peterka (78. Geschwandtner), Popelka, Maroň.
RADIMOV: Biskupič (63. Krakovský) - Bohunický, Šefčovič (73. Vanek), Bzdúšek, Križánek (53. DERMEK), Černek, Drápal, Ravas (68. Šebesta), Božek, Valsa (76. Ferenčík), Kessl.

TJ Nafta Gbely - TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1: 1 (1: 1)

Naopak, rolu favorita nepotvrdili Gbely, ktoré síce dominovali v zápase, mali viac loptu na kopačkách a aj proti Moravskému Svätému Jánu vyhrávali po zakončení Lukáča, lenže hostia odohrali výborný zápas z hľadiska taktiky a defenzívy a po vyrovnaní Benkoviča na 1:1 dokonca párkrát pohrozili. S pribúdajúcim časom sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hostia napriek vylúčeniu remízu ubránili a odsunuli tak Gbely z prvého miesta – 1:1.

Góly: 14. Lukáč - 25. Benkovič.
GBELY: Ravas - Dvořák, Zemánek (46. Lánik), M. Karas, Nemečkay, Kratochvíl, Lukáč (68. Kučera), Zajíček, Mráz, Cvečka (61. Žáček), Nemec
MORAVSKÝ SV. JÁN: Žilka - Sirka, Mach, Chvátal ( 68. Vávra), M. Bolf, Chvál, Stanek, Vidovič, D. Bolf, D. Bolf, Benkovič

TJ Iskra Horné Orešany - TJ Iskra Holíč 2: 1 (1: 0)

Súboj tabuľkových susedov videli diváci v Horných Orešanoch, kde domáci privítali Holíč. Vyrovnaný duel naklonil na stranu domácich po polhodine hry po centri Meško – 1:0. Zvyšujúcu sa hosťujúcu aktivitu po zmene strán „uťal“ z bieleho bodu Malý – 2:0. Napriek tomu po kombinácii znížil na 2:1 Masaryk, ale viac už Holíčania nestihli a spod Karpát si vezú prehru 1:2.

Góly: 30. Meško, 68. Malý (z11m) - 72. Masaryk.
H. OREŠANY: Smolek - Drozda, Malacký, Križan, Krchnavý, Malý, A. Mekký (74. Blažo), M. Mekký (79. Bílik), Hodulík, Babirát (89. Taliga), Meško
HOlÍČ: Sloboda - Václav, Konečný, Ružička, Nečas, Láclavík (72. Puček), Chanečka, Uher, Rajčák, Kubinec, Masarykovo

FK Voderady - OFK Mokrý Háj 1: 5 (0: 4)

Voderady vôbec nezachytili úvod duelu s Mokrým Hájom, hostia boli behavejší, domáci nestíhali a po strele Valúcha prehrávali 0:1. Ten istý hráč zvýšil z bieleho bodu v 14. minúte na 0:2, do polhodiny pridal ešte rozladeným domácim ďalšie dva góly Tokoš – 0:4 a bolo rozhodnuté. Voderadom nemožno uprieť snahu, no kvalita bola na strane hostí. Dubovský po zmene strán znížil na 1:4 a hostia prišli o Prokeša, ktorý videl červenú kartu, napriek tomu však mali pohodlný náskok, ktorý bránili a v závere pridali aj piaty gól – 1:5.

Góly: 49. Dubovský - 11. R. Valúch, 14. R. Valúch (z11m), 24. a 33. Tokoš, 81. Ondráš. ČK : 55. Ondrej Prokeš
VODERADY: L. Bachratý - Šurina, Fatranský, Tománek (64. Ivančík), Lacuška, Kondákor, Taranda, Zelenský, Rosypál, Dubovský, P. Páleník (83. Baboš)
MOKRÝ HÁJ: Šipoš - Biskupič, Šefčík, M. Valúch, R Valúch, Kolštrom, Tokoš, Prokeš, Šmida (68. Šipold), Irša (59. Mucha), Ondráš

FK Bestrent Horná Krupá - TJ Družstevník Špačince 2: 1 (1: 0)