Regionálny futbal: Jaslovské Bohunice otáčali, Zvončín lovil na Záhorí

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

Spartak B - Nitra BSpartak B - Nitra B (Zdroj: Norika Szombatová)

3. LIGA: Juniori s kontumáciou a stále bez gólu

FC Spartak Trnava B - FC Nitra B 0:0 (0:0)

Spartakovci sa po kontumácii dvoch zápasov, v ktorých prišli o jeden bod získaný za remízu 0:0, chceli pochlapiť trojbodovým ziskom, ale nevedeli si počas celého zápasu dať rady s výborne fungujúcou obranou Nitry. Juniori Nitry pozorne bránili, chvíľami ovládali stred poľa, ale do vyložených šancí sa oba tímy dostávali len veľmi ťažko. Keď sa to aj podarilo, tak Lovás zakončoval nepresne, resp. strelu Fábryho domáci stihli na poslednú chvíľu zblokovať mimo, a tak sa zrodila bezgólová remíza.

R: Igor Valent, 80 divákov, ŽK: 49. Jakub Slaný, 90. Marek Dubeň, 74. Andrej Lovás
TRNAVA: Takáč - Slaný, Glover, Juhás, Dudl, Dvorák (75. Zedek), Ashiru, Pavlovčík, Brigant, Kareem, Lovás
NITRA: Šípoš - Fabiš, Toma, Macho, Pajer, Dubeň, Štefanec, Stovička (63. Dojčinovič), Fábry (81. Straňák), Sádovský, Franko

ŠK 1923 Gabčíkovo - OFK Malženice 1:3 (0:2)

V Gabčíkove, kam prišli Malženice, mohli ísť domáci do vedenia v 2. min. keď presný center usmernil hlavou v dobrej pozícii nad bránu Tóth. Na opačnej strane v 5. min. prekvapila Balážikova strela brankára domácich, našťastie, lopta z jeho hrude sa odrazila do poľa. V 22. min. osvedčil svoju rýchlosť a dôslednosť Královič, keď sa zbavil nedôrazného Poláka a s prehľadom zaznamenal vedúci gól Malženíc. V 23. min. zvýšil náskok hostí bývalý hráč Gabčíkova P. Balážik. Tréner domácich vzápätí reagoval striedaním, chybujúceho Poláka nahradil Simon. V 27. min. pri Lenártovej „obaľovačke” chýbali centimetre. V 39. min. Somogyi v páde vychytal Balážika. Po obrátke v 57. min. mohol zaznamenať kontaktný gól Lenárt, ktorý však zlyhal v koncovke. V 66. min. sa trénerovi odvďačil gólom striedajúci Sekera, ktorý hlavičkou profitoval z nedôrazu zadáka domácich. V 73. min. mal vychýlenú mušku Gányovics, jeho hlavička nemala požadované parametre. V 87. min. sa uvoľnil v šestnástke Malženíc Zsigmond a umiestnenou strelou zaznamenal aspoň čestný úspech Gabčíkova.

Góly: 87. Zsigmond - 22. Královič, 23. ĽubomírBalážik, 66. Sekera, R: Martin Drobec, 400 divákov, ŽK: 16. Barnabás Somogyi, 80. Ladislav Tóth, 28. Michal Kovársky, 64. Kevin Zsigmond, 36. Tomáš Trabalík, 6. Attila Polák, 71. Dávid Simon
GABČÍKOVO: Somogyi - Szénási, Matić, Lenárt (72. A. Tóth), L. Tóth, Bazsó, Zsigmond, Gányovics, Huszár, Végh (78. Labuda), Polák (34. Simon)
MALŽENICE: Székely - Rehák, Krajčovič, Jakubička, Kovársky (83. Hlúch), Magdolen, Lančarič (80. Lulovič), Balážik (90. Čmilanský), Trabalík (59. Sekera), Královič, Vantruba (75. Halmo)

Zvyšné výsledky: Nové Zámky – Beluša 2:4 (1:2), Púchov – Pov. Bystrica 2:1 (0:1), Nové Mesto – Led. Rovne 1:1 (1:0), Veľké Ludince – Galanta 0:0, Kalná n/Hr. – Šaľa 1:0 (1:0), Vráble mali voľno.

11. Nové Mesto 18 4 8 6 16:23 20 (-10)

12. ViOn B Vráble 17 4 7 6 20:23 19 (-8)

13. V. Ludince 17 4 5 8 16:27 17 (-10)

14. Galanta 17 4 3 10 18:29 15 (-9)

15. Nové Zámky 18 2 1 15 12:62 7 (-23)

Tr. Teplice odstúpili zo súťaže.

4. LIGA SZ: Jaslovské Bohunice zvrátili zápas za stavu 0:2

MFK Vrbové - FC Baník Prievidza muži 0:3 (0:1)

Vrbové neuspelo ani v ďalšom domácom zápase, keď tentokrát bola nad ich sily Prievidza. Úvodná aktivita domácich želané ovocie nepriniesla, a tak hosťujúci Jánošík potrestal veľa priestoru, ktorý mu domáci obrancovia dopriali – 0:1. Z úderu sa domáci nevedeli spamätať až do polčasu. Po zmene strán bola na domácich hráčoch viditeľná snaha s výsledkom niečo spraviť, ale stále tomu niečo chýbalo. Využili to hostia, kedy v 80. minúte po faule zvýšili z bieleho bodu na 0:2 a pri vabanku Vrbového upravil v samom závere na 0:3 Šlabjar.

Góly: 24. Jánošík, 80. Krčík(z11m), 89. Šlabjar, R: Martin Markech, 150 divákov, ŽK: 79. Michal Košinár, 22. Richard Blaško, 72. Tomáš Gažík, 40. Juraj Sumer, 48. Juraj Jánošík, 42. Dominik Viktory
VRBOVÉ: Košinár - Michálek (50. Dlhý), Virág, Blaško, Strecký, Hazda, Gažík, Troják, Sumer, Balcír (59. Kaman), Železník
PRIEVIDZA: Bolfík - Zimmer (56. D. Šlabjar), Šifalovič, Adamček, M. Filkorn (56. Svitok), Gunda (64. Krasko), Spevár, D. Krčík, A. Krčík, Jánošík, Viktory (82. Sládkay)

ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice - TJ Partizán Prečín 5:2 (3:2)

Prvého jarného víťazstva sa dočkali Jaslovské Bohunice, ktoré doma rozobrali Prečín 5:2. Domáce víťazstvo sa však rodilo veľmi ťažko, pretože hostia už v 10. minúte vyhrávali 2:0 a boli na koni. Zhodil ich z neho v 13. minúte z priameho kopu Machovič – 1:2. Po vyhratom súboji a prihrávke za obranu vyrovnal v 37. minúte Kaniščák a keď hostia už zúfalo bránili remízový stav na polčasovú prestávku, Poláček sa postaral o zvrat. Razom mali obrovskú psychickú výhodu domáci, ktorí to aj potvrdzovali v druhom polčase. Ten mali úplne pod kontrolou a dvomi peknými gólmi v ňom spečatili tri body – 5:2.

Góly: 13. Machovič, 37. a 85. Kaniščák, 42. a 71. Poláček - 3. Hybben, 11. Herco, R: Ján Obeda, 150 divákov
J. BOHUNICE: Hluch - Poláček, Machovič, Juriš, Demovič, Janso (78. Zita), Krajčovič, Hlavatovič (60. Zemko), Kaniščák, Zolvík (70. Buchanec), Kadlečík
PREČÍN: Opat - Hedera, Sádecký, Pauer, Bubník, Masaryk, Valient (46. Sviečka), Orávik, Hybben, Gajdošík, Herco

OFK STAVOPRAC Trebatice - TJ Slavoj Boleráz 1:0 (1:0)

Derby v Trebaticiach, kam pricestoval Boleráz, rozhodol v prospech domáceho celku šikovným zakončením Šiška už v 24. minúte – 1:0. Hostia, hoci si vypracovali šance, nedokázali na tento gól odpovedať a keďže ani domáci svoje vedenie nezvýšili, zrodilo sa najtesnejšie víťazstvo Trebatíc.

Góly: 24. Šiška, R: Vladimír Varga, 100 divákov, ŽK: 90. Branislav Palkech, 90. Radovan Klačo, 45. Pavol Mackovčín, 60. Patrik Dolinaj, 70. Jakub Filin, 90. Tomáš Bagi, 76. Miljan Milinković, 90. Matúš Loskot
TREBATICE: Palkech - Furdan (72. Majgot), Kotula, Masár, Matyáš, Dolinaj (87. Blaško), Filin (81. Hečko), Machač (56. Kirka), Valo (88. Prvý), Jakubek, Šiška
BOLERÁZ: Hrivňák - Klačo, Mackovčín, Kollár, Khrulenko (76. Daniš), Vangel (68. Loskot), Dubec, Bagi, Lošonský (63. Klochan), Milinković, Kitta

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - FC Slovan Hlohovec 0:4 (0:1)

Hlohovec vycestoval do Lehoty, kde sa hladkým víťazstvom posunul do čela ligy. Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo vysoké víťazstvo hostí, ktorí nekompromisne trestali chyby domácich.

Góly: 25. a 75. Janík, 50. a 67. Zelenka, R: Marko Turba, 150 divákov, ŽK: 57. Martin Mesároš, 72. Marek Belanec, 90. Henrich Suchánek, 86. Ján Rybár
LEHOTA: Zhukuliak - Benko (75. Rybár), Oršula, Roháč, Fereje (64. Filho), Gális, Belanec, Kohút (69. Grigorio), Xia (82. Chupek), Benčat, Kodaj
HLOHOVEC: Horváth - Mesároš (82. Liso), Domasta, Čulák, Blaško, Zelenka (87. Veľký), Broš (64. Andrássy), Janík (89. Suchánek), Barborík, Krajinčák, Cholp

Zvyšné výsledky: Bánovce – Tr. Stankovce 1:3 (1:1), Domaniža – Partizánske 0:2 (0:1), Myjava a Častkovce mali voľno.

5. LIGA ZÁPAD: Zvončín lovil na Záhorí, Špačince naplno doma

TJ Baník Brodské - FC Agropo Zvončín 2:2 (1:1)

Zvončín zaskočil Brodské na jeho trávniku už v 6. minúte po strele Planetu – 0:1. Domáci sa dlho vracali nazad do hry, ale nakoniec sa im to predsa len podarilo, o čo sa po polhodine postaral Navrátil. Výborný futbal pokračoval aj v ďalších minútach. V druhom polčase sa zvnútra šestnástky presadil Daniel a postaral sa o zvrat, ale nakoniec v 83. minúte zariadil deľbu bodov Krajčovič, a nič na tom nezmenila ani červená karta pre domáceho Trubirohu v nadstavenom čase.

Góly: 30. Navrátil, 66. Daniel - 6. Planeta, 83. Krajčovič, R: Michal Ševčík, 80 divákov, ŽK: 85. Dominik Vyskoč, 25. Ján Navrátil, 33. Michal Zelenský, 53. Gabriel Trubiroha, 63. Radovan Matlák, 70. Frederik Daniel, ČK: 90. Gabriel Trubiroha
BRODSKÉ: Huszár - Petrovič, Štepník, Antálek, F. Baláž (83. Barkoci), Navrátil, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, Bartal, Daniel (70. Hesek)
ZVONČÍN: Strmenský - Bron (66. Krajčovič), Glasa, Lošonský, Vyskoč, Planeta, Zelenský, Čambor (90. Jankovič), Brečka, Matlák, Mihalovic (80. Benkovský)

TJ Nafta Gbely - TJ Družstevník Radimov 0:3 (0:1)

Veľké derby sa hralo v Gbeloch, kde pricestoval Radimov a pred výbornou kulisou, vyše 400 divákov, sa stretli dva najlepšie celky ligy. Hral sa taktický zápas z oboch strán, no všetko zmenil vyhratý súboj Ravasa a vedenie Radimova od 41. minúty – 0:1. V druhom polčase začali domáci postupne tlačiť v snahe o vyrovnanie, ale museli si dávať pozor na nebezpečných hostí. Definitívu zápasu nakoniec dal v 80. minúte po prihrávke pred bránu Drápal – 0:2. Domáci si vypili kalich horkosti do dna, keď v závere po kombinácii dal na 0:3 Černek.

Góly: 41. Ravas, 80. Drápal, 90. M. Černek, R: Peter Belanský, 400 divákov, ŽK: 63. Jaroslav Dvořák, 73. Teodor Šefčovič, 12. Denis Lukáč, 87. Radoslav Drápal, 40. Lukáš Ravas
GBELY: Ravas (60. M. Černek) - Dvořák (69. Nemečkay), Zemánek (82. D. Karas), M. Karas, Kratochvíl, Žáček, Lukáč, Zajíček, Mráz, Cvečka (67. Kučera), Nemec
RADIMOV: Kotvan - Urbánek, Frůhauf, Hrubša, Križánek, Šefčovič, Drápal, Ravas (60. M. Černek), Božek (86. Bohunický), Valsa (75. L. Černek), Kessl (89. Chudý)

FK Voderady - TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:1 (1:0)

Vo Voderadoch výrazne zasiahol do deja zápasu hlavný rozhodca, ktorý už v 14. minúte vylúčil domáceho Kondákora za vyhrážku. Domáci tak hrali zvyšných vyše 75 minút v oslabení. Napriek tomu sa im podarilo otvoriť skóre, keď unikol Dubovsky pred koncom polčasu – 1:0. Hostia však v druhom dejstve predsa len využili prevahu o jedného hráča, keď v 89. minúte dotlačil loptu do siete Mach – 1:1.

Góly: 44. Dubovský - 89. Mach, R: Milan Plecho, 150 divákov, ŽK: 1. Oliver Žilka, 14. Ladislav Kondákor, 24. Marek Stanek, 21. Martin Dubovský, 14. Ondrej Nemec, ČK: 14. Ladislav Kondákor
VODERADY: M. Páleník - Šurina, Tománek, Fatranský, Živický, Rosypál (88. L. Bachratý), Kondákor, Taranda (77. Šoka), Lacuška, P. Páleník, Dubovský (60. Ivančík)
MORAVSKÝ SV. JÁN: Žilka - Sirka, Benkovič, Mach, D. Chvátal, M. Bolf, Vavřík, Chvál, R. Chvátal, Stanek, Nemec (46. D. Bolf)

FK Bestrent Horná Krupá - TJ Iskra Holíč 4:1 (1:0)

Holíčania prišli do Hornej Krupej hrať zo zabezpečenej obrany a na rýchle brejky, čo sa im až na 21. minútu celkom darilo. Lenže v spomínanej minúte nezachytili dobrý pohyb domácich hráčov a akciu úspešne zakončil Žák – 1:0. Keď ten istý hráč po zmene strán pridal druhý gól, domáci sa upokojili a zápas úplne ovládli. Postupne Heteš strelou a Mikláš z bieleho bodu navýšili už na 4:0. Čestný úspech hostí zaznamenal v závere po centri Konečný – 4:1.

Góly: 21. a 51. Žák, 68. Heteš, 71. Mikláš(z11m) - 83. Konečný, R: Jozef Sliepka, 100 divákov
H. KRUPÁ: Dúcky - Holič (72. Nádaský), Fodor, Zaoral (61. Gašparík), Mikláš, Ertl (79. Hrabovský), Maron, Žák (56. Blaho), Španka, Heteš, Strečanský (69. Nižňan)
HOLÍČ: Sloboda - Hlaváč, Konečný, Ružička (60. Vaclavik), Nečas, Láclavík, Chanečka (90. Lasák), Uher, Rajčák, Kubinec, Puček

TJ Družstevník Špačince - OFK Mokrý Háj 3:1 (1:0)

Špačince zaskočili Mokrý Háj aktivitou, z ktorej však vyťažili po strele Mašku iba jeden gól. Hostia postupne začali hroziť, ale do polčasu sa presadiť nedokázali. Po zmene strán opäť zaúradoval Maška a jeho druhá strela zapadla do sita – 2:0. Rozhodených hostí definitívne zarezal po hodine hry Bango – 3:0. Pokojné vedenie síce domácim naštrbil Tokoš – 3:1, ale dvojgólové vedenie si Špačince pozorne strážili a nakoniec si ho aj ustrážili – 3:1.

Góly: 18. a 52. Maška, 59. Bango - 64. Tokoš, R: Martin Magdolen, 150 divákov, ŽK: 85. Marek Valúch, 51. Radko Valúch, 66. Tomáš Tokoš, 75. Boris Šefčík
ŠPAČINCE: Janček - Hrebenár, Komadel, Kalaš, Vyhlidal, Bango, Cmero, Konečný, Maška (64. Nemček), Píš, Lukáč
MOKRÝ HÁJ: Šipoš - M. Valúch, Kolštrom, Šipold, R. Valúch, Prokeš (85. J. Kopálek), Šmida (59. Šefčík), Pobuda, T. Kopálek, Tokoš, Mucha (52. Ondráš)

6. LIGA MEVASPORT: Dolná Krupá stratila cenný bod v nadstavenom čase

ŠK Cífer 1929 - OFK - Drahovce 1:2 (1:2)

V sobotňajšej predohrávke 16. kola privítal Cífer mužstvo z čela tabuľky. Domáci do zápasu vbehli horlivo a už v 4. minúte viedli po ukážkovej strele Ondru asi z 20-tich metrov – 1:0.