Spartak bol v Žiline blízko k víťazstvu, napokon získal iba bod

V prvom jarnom kole podala Trnava výborný výkon.

(Zdroj: TASR)

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Zápas tretej Žiliny s ôsmou Trnavou bojujúcou o postup do prvej šestky sa vďaka obom fanúšikovským táborom od úvodu niesol vo výbornej atmosfére. Prvú vážnejšiu šancu mal po prihrávke Mihalíka v 7. min. na ľavej strane Diaz, ale jeho krížny pokus mieril mimo bránu. Zápas bol vyrovnaný, ale šancí sa nerodilo veľa. V 17. min. hostia kopali roh, ale domáci po ňom šli do rýchlej kontry, z ktorej však Boženík vyprodukoval iba slabšiu strelu do stredu brány.

V 27. min. kopali domáci priamy kop z hranice šestnástky, ale Holúbek poslal loptu tesne nad. Hostia kontrovali o chvíľu, cez Sluku sa uvoľnil Janečka, ktorý vystrelil po peknej prihrávke od Depetrisa, no Holec loptu vyrazil na roh. V 42. min. kopali hostia po faule Kašu priamy kop takisto z hranice šestnástky, ale Grendelovo zakončenie chytil Holec.

Prečítajte si tiež: Černý: Spartak z futbalovej mapy neodišiel a určite ani neodíde Čítajte

V druhom polčase domáci zatlačili Trnavu na jej polovicu, ale nevedeli si vypracovať vážnejšiu príležitosť na ohrozenie Rusovovej brány. Hostia sa pri pozornej defenzíve zamerali na brejky a v 65. min. im jeden takýto vyšiel. V 16-tke sa dostal k lopte navrátilec na slovenské trávniky David Depetris, presadil sa cez jedného zo žilinských brániacich hráčov a strelou do ľavého dolného rohu zabezpečil Trnave vedenie. Holec o chvíľu vyrazil na roh pokus jedného z Trnavčanov, ale Žilina potom zapla vpredu na vyššie obrátky.

Do hry naskočil Tomič, v 76. min. Káčerov obstrel Rusov parádne chytil a domáci posilnili útok ešte o Balaja. Ďalšiu gólovku, tentoraz Tomiča v 79. min., vytlačil Rusov na roh a Káčer o minútu neskôr napálil loptu nad pravý horný roh trnavskej brány. Tlak domácich silnel, Spartakovci však bojovali o cenné tri body a vytláčali súpera čo najďalej od svojej brány.

V 87. min. však domáci potiahli rýchlejšiu akciu, Boženík posunul naľavo Diazovi, ktorý si vylepšil pozíciu a prekonal Rusova. Žilinčania chceli pridať ďalší gól, lenže v poslednej minúte dostal zbytočnú druhú žltú kartu stopér Kaša a Trnava hrala v nadstavenom čase vo výhode o jedného muža. Gól však nestrelila, a tak sa pod Dubňom zrodila zaslúžená remíza 1:1.

Góly: 87. Diaz – 65. Depetris.

Rozhodovali: Sedlák – Bednár, Jekkel, ŽK: Kaša, Boženík – Grendel, Janečka, ČK: 90. 3493 divákov.

ŽILINA: Holec – Majdan, Kaša, Králik, Sluka – Pečovský (76. Balaj) – Káčer, Diaz – Holúbek (50. Gamboš), Boženík, Mihalík (70. Tomič)
TRNAVA: Rusov – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Janečka, Grendel – Ashiru (34. Miesenbock), Dudl (72. Markoski) – Depetris, Yilmaz (87. Pekár).

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Pred zápasom by sme bod zo Žiliny určite brali, je to súper veľmi dobrý na lopte, majú rýchlostné typy. Po zápase ale máme iný pohľad, prvý polčas sme mali tri – štyri šance, keby sme ich premenili, vyzeralo by to inak."

Jaroslav Kentoš (tréner MŠK Žilina): "Videl som dve pozitívne veci. Oba tábory fanúšikov vytvorili skvelú atmosféru. Ukázali sme správnu mentalitu a nezložili zbrane. Prvý polčas sme hrali pomaly, mali málo pohybu, výkon nebol v poriadku. V druhom polčase sme boli dominantnejší, podali zlepšený výkon, ale po jednej individuálnej chybe sme inkasovali. Striedaniami sme sa chceli zlepšiť, podarilo sa, hráči priniesli oživenie. S výkonom nie som spokojný, bol to remízový zápas. Verím, že sa zlepšíme."

1. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  8. „Vytvoriť miesto, ktoré si ľudia zamilujú, je vždy radosť“
  9. Život je len jeden: Máte ten svoj poistený správne?
  10. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave
  1. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Svetový výrobca Marelli sa pre Trnavu ešte definitívne nerozhodol

Siedmy najväčší výrobca automobilových komponentov na svete je pripravený vytvoriť v Trnave stovky vysokokvalifikovaných pracovných miest. Stiahnuť do Trnavy chce ľudí, ktorí dochádzajú za lepším platom.

Ilustračný obrázok

Úspešná policajná akcia, mladík prechovával stovky dávok drog

Pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti vykonala polícia domovú prehliadku i prehliadku osobného auta.

Miesto, kde našli Jána.

Regionálny futbal: Zavar s vysokým víťazstvom, sedem červených kariet v ôsmej lige

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.