Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Hádzanári Piešťan ani Hlohovca v lige nebodovali (+FOTO)

Hádzanárska extraliga má za sebou nielen ďalšie kolo, ale aj prvé zápasy Slovenského pohára.

(Zdroj: MYTURIEC.SK)

5. KOLO

SPORTA – Šaľa 24:34 (11:17)

Šaľania prišli do Hlohovca ako favorit, a to od úvodu potvrdzovali. Líder nenechal na hlohoveckých mladíkoch ani nitku suchú, neustále ich napádal a hlavne trestal všetky stratené lopty. Hlohovčania, naopak, nevedeli niektoré sľubné akcie dotiahnuť do konca, a tak bolo po prvom polčase 11:17. V druhom dejstve už skúsení hostia iba udržiavali vedenie, ktoré s blížiacim sa koncom začali navyšovať a nakoniec zvíťazili presvedčivo 34:24, čím si iba upevnili prvé miesto v tabuľke.

Považská Bystrica – Piešťany 32:26 (17:8)

Piešťanci rozhodli o svojej prehre ešte v prvom polčase, keď po ľahkých stratách lopty nezachytávali domáce rýchle brejky a Považania si tak od úvodu vypracovávali pohodlný náskok, ktorý bol po tridsiatich minútach deväťgólový. V druhom polčase už sa začalo dariť aj hosťom, dokázali nebezpečné zbrane Považskej Bystrice eliminovať a pomaly sťahovali z domáceho náskoku. Hoci ho stiahli o tri góly, po konečnom výsledku 32:26 sa tešili Považania.

Ostatné výsledky 5. kola: Nové Zámky – Topoľčany 33:29 (15:16), Malacky – ŠKP Bratislava 21:28 (9:14), Prešov – Modra 33:12 (19:8).

Piešťany – Topoľčany 23:26 (13:12)

V Piešťanoch sa hrala vyrovnaná hádzaná. Domáci nastúpili v bránke s Melušom, ktorý odchytal úvodných dvadsať minút a Piešťany prvý polčas vyhrali o gól – 13:12. Aj po zmene strán boli domáci vo vedení, ešte v 50. minúte bol stav 22:20 pre domácich. Záverečnú desaťminútovku ale ovládli hádzanári Topoľčian, tí dokázali vyrovnať a po rýchlych akciách si vypracovali aj dvojgólový náskok, ktorý ešte prikrášlili na konečných 26:23. Topoľčany tak v pohári postupujú do ďalšieho kola.

Martin – Hlohovec 27:31 (13:16)

Hádzanári z Turca začali proti extraligistovi dobre a počas jeho prvej štvrťhodiny prehrávali len raz, a to 0:1. Hlohovec sa dostal do vedenia až v 18. min, pričom v prvom polčase odskočil domácim maximálne na trojgólový rozdiel. Prvoligista držal s extraligistom krok i po zmene strán. Domáci však nezvládli kľúčové situácie duelu. Vždy, keď mali možnosť vymazať gólové manko, nedokázali dotiahnuť do konca dobre rozbehnuté akcie, pričom po tom, ako zahodili svoju tutovku, súper z kontry nekompromisne trestal a skóroval. Predovšetkým preto si štvrťfinále pohára zahrá Hlohovec, ktorý nakoniec na Podháji zvíťazil rozdielom štyroch presných zásahov.