Slovnaft Cup: Horné Orešany naďalej udivujú, Hlohovec vytrápil Senicu

Slovnaft Cup pokračoval ďalším kolo.

(Zdroj: MARTINA RADOŚOVSKÁ)

Nové Mesto – Malženice 0:0 – 2:4 na pok. kopy

V súboji dvoch treťoligistov sa diváci gólov v riadnom hracom čase nedočkali. Rozhodovalo sa tak až po penaltách, v ktorých mali pevnejšie nervy hráči Malženíc a tešili sa z postupu do ďalšieho kola. V ňom by si mali zmerať sily s Hornými Orešanmi.

MALŽENICE: Székely – Lulovič (40. Krajčovič), Lančarič, Včelka, Hlúch (72. Kovársky), Magfolen, Čmilanský, Juhász, Halmo, Balážik, Sekera (59. Orolín).

Horné Orešany – Vrbové 5:3 (2:3)

Horné Orešany znova v národnom pohári prekvapili. So štvrtoligistom síce otvorili skóre zásluhou Meška, ale už po polhodine prehrávali 1:3. Vlastný gól Vercholu v závere prvého polčasu, znamenajúci stav 2:3, akoby hostí úplne utlmil, naopak, domácich povzbudil. Po zmene strán vyrovnal A. Mekký, a keď hostia zahodili dve dobré šance, Hodulík dvomi gólmi poslal piatoligistu do ďalšieho kola. V ňom by na nich malo čakať derby s Malženicami.

Góly: 15. Meško, 40. Verchola (vl.), 60. A. Mekký, 79. a 88. Hodulík – 24. a 33. Virág, 31. Gažík.

H. OREŠANY: Pekarovič – Malacký, Malý, Drozda, Hodulík, Zvonár, Planeta, Rajt (6. M. Mekký), A. Mekký (60. Križan), Babirát (89. Krchanvý), Meško.

VRBOVÉ: Košinár – Michálek, Gažík, Verchola, Červenka, Hazda (64. Sumer), Šimor, Strecký, Virág, Kaman, Kurinec (72. Srnec).

Hlohovec – Senica 1:2 (0:1)

Fortunaligistia prišiel do Hlohovca v úlohe favorita, ale boli to domáci, ktorí mohli otvoriť skóre. Po brejku však domáci útočník z dobrej pozície minul. Seničania postupne prevzali taktovku a strelou Cuadrosa spoza šestnástky išli do vedenia. Po zmene strán si domáci vybojovali faul a Korman vyrovnal – 1:1. Následne Hlohovčania umne hostí odrážalia držali cennú remízu. Sen o postupe im vzal v 85. minúte Derreti, ktorý hlavou zabezpečil vydretý postup favorita, Hlohovčania rozhodne nesklamali.

Góly: 50. Korman (11m) – 27. Cuadros, 85. Deretti

HLOHOVEC: Horváth – Stanek (66. Velký), Domasta, Čulák, Blaško, Korman, Cabadaj, Kubica (73. Liso), Broš, Grznár, Krajinčák (46. Farkaš).