Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Horné Orešany si proti Slovanu hanbu nespravili. Belasým však hrozí kontumácia

Najslávnejší slovenský klub postúpil cez piatoligistu po víťazstve 2:0. Do jeho plánov však ešte môže zasiahnúť ŠTK SFZ.

(Zdroj: Martina Radošovská)

Horné Orešany - Slovan 0:2 (0:2)

Favorit z Fortunaligy prišiel pod Karpaty nie síce v úplne najsilnejšej zostave, ale aj tak tá, ktorú vytiahol na "trnavského" piatoligistu, by naháňala strach aj niektorým Fortunaligistom - Šulla, De Kamps, Rabiu, Van Haaren, Hološko, Bajrić, Schet či nová posila belasých z Dunajskej Stredy Marin Ljubičić.

Podľa toho aj zápas vyzeral. Favorit mal dianie pevne v rukách a neustále hrozil. Prvýkrát zlomil domáci odpor po centri hlavou Hološko v 26. minúte - 0:1, a následne v 32. minúte po ďalšom centri a sklze Cmiljanič -0:2. Tieto momenty favorita upokojili a podľa oficiálnych údajov takmer 1500 divákov videlo v ďalšom priebehu domácu bojovnosť.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, belasí zahadzovali šance, alebo výborne zasiahol domáci gólman Pekarovič. V záverečnej desaťminútovke bol blízko k čestnému úspechu domácich Meško, ale hlavou minul. Favorit tak splnil úlohu a zvíťazil 2:0. Postup však vo vrecku (zrejme) nemá.

V drese hostí totiž nastúpil spomínaný Marin Ljubičič, ktorý však odohral okrem tohto zápasu druhé kolo Slovnaft Cup-u aj v drese Dunajskej Stredy. Nakoľko normy SFZ dovoľujú odohrať domácu súťaž v drese dvoch klubov, avšak nie v jednom kole, dopustil sa Slovan priestupku, za ktorý by mu podľa pravidiel mala hroziť kontumácia.

Presné znenie je: "Hráč, ktorý počas rozohratého ročníka SC prestúpil do iného klubu, môže za nový klub štartovať v jeho ďalšom priebehu. Štart hráča/ov v novom klube je však vylúčený v prípade, že už odohral/i stretnutie/ia rovnakého stupňa (kola) SC za iný klub. V takomto prípade môže/u hráč/i nastúpiť až v ďalších kolách SC". Ako to nakoniec dopadne, je teda otázne.

Góly: 26. Hološko, 32. Cmiljanić. ŽK: 88. Hodulík - 85. Laczkó. Pred 1387 divámi rozhdoval Ochotnícky.

ISKRA: Pekarovič - Drozda, Hodulík, Malý, Malacký, Zvonár, Planeta, A. Mekký (66. Krchnavý), Babirát (81. Kižan), Rajt (61. Blažo), Meško. Tréner R. Kollár.

SLOVAN: Šulla - Rundić, De Kamps, Ljubičič, Rabiu (67. Savičevič), Cmiljanič, Van Haaren, Hološko (75 Dražič), Laczkó, Bajrić, Schet. Tréner M. Ševela.

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

V Trnavskom kraji odhalili 210 nových prípadov.

28m

Primátor Miroslav Kollár označil epidemiologickú situáciu v meste za vážnu.

41m

Najviac detí prišlo na svet v mesiaci júl, a to 88.

2 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.