Akoby to boli hráči Spartaka, ktorí potrebovali dohánať dvojgólové manko. Domáci futbalisti začali aktívne, Legiu zaskočili vysokým pressingom i dobrou kombinačnou hrou.
Paradoxne to bol ale aktuálny majster Ekstraklasy, ktorý takmer otvoril skóre zápasu. Po zlom odkope a nedorozumení sa medzi Godálom a brankárom Chudým smerovala lopta do siete domácich. V poslednej chvíli ju ale brankár Trnavy dokázal dobehnúť a vyboxovať.
V 14. minúte pohrozila Legia znova, hlavičke Kanteho po centri Hloušeka nechýbalo veľa. O tri minúty neskôr sa dostal k slovu jeden z najlepších hráčov dvojzápasu - nepríjemnú strelu Erika Jirku vytlačil Malarz na rohový kop.
S pribúdajúcimi minútami sa obraz hry menil, Legia držala loptu čoraz častejšie na polovici domácich. Našťastie pre Spartak plány hostí narušil v 37. minúte Vešovič, ktorý po druhej žltej karte predčasne opustil ihrisko.
Presilovku mohli hneď o niekoľko sekúnd zúžitkovať domáci, Čonka vybojoval loptu a prihral ju Eghovi, ten vo vnútri šestnástky ale netrafil ideálne. Do konca prvého polčasu gól nepadol.
V úvode druhého polčasu boli aktívni futbalisti Legie Varšava. Aj v početnej nevýhode sa im podarilo skórovať, na prízemný center z pravej strany si dokonale nabehol Astiz - 0:1. O štyri minúty neskôr zneškodnil obrovskú šancu Kantého Chudý, nebyť jeho skvelého zákroku, Legia mohla vyhrávať o dva góly.
Spartak sa dostával k bráne hostí iba sporadicky, z priameho kopu sa pokúšal vyrovnať Rada - loptu poslal iba do múru. V 84. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Egho, jeho strelu nakoniec hostia zblokovali.
O minútu neskôr vybojoval loptu Egho, jeho únik zastavil nedovolene Antolič. Za svoj zákrok videl v zápase druhú žltú kartu a ihrisko opustil predčasne. V 88. minúte predviedol Spartak rýchly protiútok, Vlasko zvolil z uhla strelu, ktorú brankár vyrazil na roh. O niekoľko sekúnd mohol striedajúci hráč domácich pridať ďalší gól, rozhodol sa pre strelu ktorou netrafil bránu. V závere zápasu to skúšal strelou spoza šestnástky Kanté - tesne vedľa ľavej žrde domácej brány.
Spartak druhý gól v zápase neinkasoval a tak postupuje do 3. predkola LM.
FC Spartak Trnava - Legia Varšava 0:1 (0:0)
Góly: 63. Astiz ŽK: 60. Tóth, 90. Vlasko - 25. Vešovič, 81. Antolič ČK: 37. Vešovič (po druhej ŽK) 85. Antolič (po druhej ŽK).
Pred 17 204 divákmi rozhodovali Reinshreiber - Krasikow, Hassan.
SPARTAK: Chudý - Kadlec, Godál, Tóth, Čonka, Sloboda (76. Vlasko), Grendel (69. Miesenboeck), Rada, Greššák, Jirka, Egho (90. Hladík).
LEGIA: Malarz - Pazdan (53. Carlitos), Wieteska, Antolič, Hloušek, Kucharczyk, Kanté, Vešovič, Maczynski (80. Hamalainen), Radovič (46. Cafu), Astiz.
Radoslav Látal, tréner Trnavy: „Radujeme sa, Veľká spokojnosť, Ja som už včera upozorňoval, že príde iná Legia a to sa potvrdilo. V úvode sme do zápasu vstúpili dobre, boli sme aktívni, chceli sme hrať. Potom taktovku prebral súper, ale nič vážne si nevypracovala. Pomohlo nám vylúčenie. Vieme, že ak by bola Legia v plnom počte, bol by to oveľa ťažší zápas. V druhom polčase súper hru otvoril, hral na dvoch útočníkov a prišli aj šance. Definitívne nám pomohlo druhé vylúčenie. Netvrdím, že koniec bol ľahký, ale pomohlo nám to.“
Dean Klafurić, tréner Varšavy: „Toto je futbal. Prehrali sme druhé predkolo už v prvom zápase vo Varšave, keď sme dostali v 93. minúte druhý gól. V odvete sme ukázali, že vieme hrať lepšie. Napriek tomu, že nám nebolo dopriate zabojovať o postup, hráči ukázali charakter a dokázali, že vedia bojovať za svoj klub. Napriek vylúčeniu sme boli lepší, kontrolovali sme hru a dali sme gól. Keď sme inkasovali aj druhú červenú kartu, vytvorili sme si ďalšie gólové šance, ktoré nám mohli priniesť predĺženie. Vyhrali sme odvetný duel, no prehrali sme 2. predkolo.“